Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Despre PISICI

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
13372 replies to this topic

#12673
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 05.04.2012
Pacat ca nu au facut publicitate...erau ceva televiziuni. Eu am facut ceva cadre cu telefonul, filmulete

Aproape niciodata nu fac publicitate caci costa bani. Arbitrii erau din polonia, serbia, bulgaria, Romania. A mai fost expozitie in luna Mai. Copii ce plangeau in hohote la parinti sa le cumpere o pisica. Parinti fascinati de feline, dar fara bani. Cele oferite spre adoptie s-au cam dat la final, maidaneze.
Erau niste doamne mesteri artizanali ce produceau jucarii de pisici, perne model pisici, portofele, etc
https://www.catryoshka.ro/
https://m.facebook.c...00063678318650/

Perna decorativa cu forma de pisica, cu buzunar pentru ziare, reviste. Este ideala si pentru opritor de usa. Portofel mic cu fermoar tip pisica. Perna 90 lei, 50-55 cm inaltime. Produsrle sunt hand made.

Jucarie cu pana de fazan pentru pisici...15 lei...

Din luna Mai ce am gasit pe youtube, SofistiCat 2022
https://youtube.com/...Y?feature=share
https://youtube.com/...0?feature=share

Attached Files


Edited by cristian_e, 19 September 2022 - 09:20.


#12674
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View PostMembruAnonim, on 17 septembrie 2022 - 21:37, said:




Merge sa captuseasca cu polistiren expandat cutia pe dinauntru si lasat drept intrare doar o gaura micuta cat sa poata intra pisica. Si apoi pune un cosulet de material unde sa doarma. Am facut eu iarna trecuta. Retinea ceva caldura interiorul.

   Vreau sa iau alta cutie si sa o captusesc cum ai zis tu. Dar nu stiu cum sa o captusesc. Pe partea de jos e simplu, pun o bucata si deasupra o patura ceva. Dar pe pereti si pe partea de sus cum prind polistirenul?

#12675
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Masori și faci o cutie din polistiren, pe care o introduci mai apoi în cutia de carton.

#12676
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 14.03.2006
Exista la Leroy un adeziv pentru polistiren, poate merg lipite cu el placile de polistiren pe interiorul cutiei de carton.

asa ceva

Edited by kerkyra, 21 September 2022 - 12:45.


#12677
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu este nevoie adeziv. Masori laturile cutiei si taci cele 6 placi de polistien in interiorul cutiei. Sunt 6 fete ale cutiei. Cutia de carton o poti da cu niste scoci pe dinafara ca sa nu se umezeasca. Plcile de polistiren stau singure in interiorul cutiei, le tai cu 0,5 mai mari ca sa stea tenstionate putin.

#12678
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View PostMembruAnonim, on 21 septembrie 2022 - 12:57, said:

Nu este nevoie adeziv. Masori laturile cutiei si taci cele 6 placi de polistien in interiorul cutiei. Sunt 6 fete ale cutiei. Cutia de carton o poti da cu niste scoci pe dinafara ca sa nu se umezeasca. Plcile de polistiren stau singure in interiorul cutiei, le tai cu 0,5 mai mari ca sa stea tenstionate putin.

    Asa ma gandeam si eu. Sa le tai putin mai mari si le indes inauntru cat sa stea fixe. Trebuie sa aduc cutia inapoi acasa si sa o amenajez. Acum e doar infoliata. Intre timp am luat si un burete pe care vreau sa-l pun inauntru, macar pe locul de jos. Nu stiu daca poate tine loc de izolatie. Mai am si niste placi de polistiren dar nu sunt foarte groase.

View Postkerkyra, on 21 septembrie 2022 - 12:43, said:

Exista la Leroy un adeziv pentru polistiren, poate merg lipite cu el placile de polistiren pe interiorul cutiei de carton.

asa ceva

  E mai complicat cu adezivul. Imi trebuie si pistol pentru el si nu am.

Attached Files



#12679
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,532
  • Înscris: 30.08.2017
15-20 lei un pistol pentru adezvivul ala.

#12680
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postgeorge_alexandru, on 21 septembrie 2022 - 16:04, said:

15-20 lei un pistol pentru adezvivul ala.

  Cele mai ieftine sunt de obicei si cele mai proaste. Chiar citeam niste review-uri si nu prea le lauda nimeni. O sa caut unul de imprunut sa vad ce gasesc

#12681
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021
Pisoilor si mamicii din gradina blocului unde locuiesc le dau momentan pate de ton Gourmet Gold. Dar as vrea sa comand niste Animonda Carny. Intrebare pentru cei care au au cumparat sau inca cumpara: cum se prezinta continutul? Pot fi mancate si de catre pisoi mai mici? Sunt bucati de carne in sos/aspic? Sau cum este continutul?

#12682
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmrsme21, on 21 septembrie 2022 - 18:19, said:

Pisoilor si mamicii din gradina blocului unde locuiesc le dau momentan pate de ton Gourmet Gold.

Vezi ca este la 2.2 lei cutia acum in Auchan. Daca ai o comanda de minim 150 lei (poti da comanda online cu ridicare personala din Auchan), aplici codul VREAU30 si ai 30 lei reducere. Asta inseamna ca 69 de cutii le cumperi cu 120 lei. ~1,76 lei pret final cutia de Gourmet Gold pate.

https://www.auchan.r...ze=48&pf-page=1

https://www.auchan.r...n,-85g/p/092649


edit: poti cumpara si altceva, important este sa fie minim 150 lei abia apoi aplici codul VREAU30 pentru 30 lei reducere directa.

Edited by MembruAnonim, 21 September 2022 - 18:26.


#12683
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View PostMembruAnonim, on 21 septembrie 2022 - 18:23, said:



Vezi ca este la 2.2 lei cutia acum in Auchan. Daca ai o comanda de minim 150 lei (poti da comanda online cu ridicare personala din Auchan), aplici codul VREAU30 si ai 30 lei reducere. Asta inseamna ca 69 de cutii le cumperi cu 120 lei. ~1,76 lei pret final cutia de Gourmet Gold pate.

https://www.auchan.r...ze=48&pf-page=1

https://www.auchan.r...n,-85g/p/092649


edit: poti cumpara si altceva, important este sa fie minim 150 lei abia apoi aplici codul VREAU30 pentru 30 lei reducere directa.

  Am luat acum 3 zile vreo 20 de cutii de la raft. Am vazut ca sunt 2.2 Ron cutia. Online nu pot comanda momentan :( Nu am card

#12684
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmrsme21, on 21 septembrie 2022 - 18:30, said:

  Am luat acum 3 zile vreo 20 de cutii de la raft. Am vazut ca sunt 2.2 Ron cutia. Online nu pot comanda momentan Posted Image Nu am card

Poti alege sa faci plata in magazin (cash). Inainte de a finaliza comanda, te intreaba de unde vrei sa ridici, la ce ora, cum vrei sa faci plata (online sau in magazin).



Sper sa ajute informatia si pe alti iubitori de animalute, pt ca pana la urma reducerea asta tot pt saracele animalute este, nu ne pt noi noi sau alte prostii cum mai auzim zilele astea. Posted Image edit: doar ce am mers cu un pui maidanez de pisica de cateva saptamani de la bloc la medic, are infectii la ochi. Din pacate nu il pot lua in casa ca mai am o pisica. Ti se rupe sufletul.

Edited by MembruAnonim, 21 September 2022 - 18:38.


#12685
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
La ce te referi când spui ca nu ai card? Nu ai card bancar sau nu ai card Auchan? Dacă îmi amintesc bine, cardul Auchan este virtual, îți descarci aplicația pe telefon din magazin play, îți faci cont și îți generezi cardul Auchan.

#12686
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021
Se poate comanda si online cu ridicare din magazin fara card?

#12687
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmrsme21, on 21 septembrie 2022 - 18:40, said:

Se poate comanda si online cu ridicare din magazin fara card?

Da, inainte de finalizare comanda, alegi plata la ridicare. Si eu tot pt niste sarmane pisicute am cumparat :(

Edited by MembruAnonim, 21 September 2022 - 18:42.


#12688
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postcorinadaniela, on 21 septembrie 2022 - 18:34, said:

La ce te referi când spui ca nu ai card? Nu ai card bancar sau nu ai card Auchan? Dacă îmi amintesc bine, cardul Auchan este virtual, îți descarci aplicația pe telefon din magazin play, îți faci cont și îți generezi cardul Auchan.

   Am card Auchan dar ma gandeam ca iti trebuie card de credit sau de debit

Attached Files



#12689
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View PostMembruAnonim, on 21 septembrie 2022 - 18:34, said:



Poti alege sa faci plata in magazin (cash). Inainte de a finaliza comanda, te intreaba de unde vrei sa ridici, la ce ora, cum vrei sa faci plata (online sau in magazin).



Sper sa ajute informatia si pe alti iubitori de animalute, pt ca pana la urma reducerea asta tot pt saracele animalute este, nu ne pt noi noi sau alte prostii cum mai auzim zilele astea. Posted Image edit: doar ce am mers cu un pui maidanez de pisica de cateva saptamani de la bloc la medic, are infectii la ochi. Din pacate nu il pot lua in casa ca mai am o pisica. Ti se rupe sufletul.

   Am finalizat si eu comanda. O sa ma duc maine sa le ridic. Chiar daca nu am incredere prea mare in conservele astea si voiam sa comand Animonda Carny, am zis sa profit de promotie. Merci pentru info

#12690
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021
Nu stiu ce sa fac cu noua cutie pe care vreau sa o aranjez pentru pisoii care locuiesc in curtea unui bloc. Astazi cand am fost am gasit doi pui in cutia fara izolatie pe care le-am dus-o acum o saptamana in gradina blocului. Vad ca incep sa o foloseasca, dar pe langa pui mai era si un porumbel mort. Este a doua oara cand aduce porumbei vanati in cutie. Cei mici nu se ating de el, au pene pe el si nu stiu sa-l manance. Trebuie scos si porumbelul asta si aruncat. Ma gandesc ce o sa fac daca o sa mai aduca pasari moarte dupa ce le confectionez cutia cu izolatie si burete. Ma enerveaza gandul ca aduce tot felul de animale si le baga in cutie pentru pui.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate