Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Banari, Suspendari, Avertizari

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#37
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

View Postgoblenro, on Jun 12 2006, 21:33, said:

Sry, dar nu era vorba despre tine , era vorba despre maretii administratori de StimNoiUnde, unul dintre ei tocmai ma acuza cateva randuri mai sus.
nu poti opri un om sa aiba o opinie personala. dar acesta se poate schimba prin toleranta si de ce nu o bere.

#38
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Parca userul burvi solicita cu disperare un astfel de forum/thread... dar a fost mereu respins pe diverse motive (de popularitate... :)?)

#39
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Multi cereau asta...Insa s-a preferat ca rahatul sa ramana ascuns sub ape.Odata cu tulburarea apelor,a iesit la suprafata.:)
Asta e egxplicatia.;)

#40
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003

View PostBitch_in_Red, on Jun 12 2006, 21:49, said:

Parca userul burvi solicita cu disperare un astfel de forum/thread... dar a fost mereu respins pe diverse motive (de popularitate... :)?)


da draga,eu nu sunt popular si cu toate astea propunerea mea a fost acceptata....



problema era alta ,gandeste-te putin....

#41
Rákóczi II

Rákóczi II

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,616
  • Înscris: 11.06.2006
Va salut. Supun atentiei dvs. unul dintre inteligentele mesaje ale userului Manowar. Am dat report in trecut, insa nu s-a luat in consideratie si .... mesajele sale au devenit tot mai "civilizate":

@bahaha. ia sa-ti raspund eu tie, asa, la obiect

45% din populatie in scadere, asasinata constant. asta doresti si cu nomazii tai? pai, zi-ne, ma, ca s-o rezolva cumva
da, am limbaj de cartier cand am chef. ai vreo problema? macar eu vorbesc corect limba mea in tara mea. asa ca plimba-te.

ma bucura faptul ca ai recunoscut ca esti latrau, prin imbecilitatea de mai sus. eu nu-s nici profesionist, nici amator. eu pur si simplu nu-s latrau  indiferent de regulile curente si viitoare de pe softpedia sau de oriunde altundeva, eu tot le voi spune celor ca tine chestii politicoase gen "mars, potaie". daca nu-ti place, tine-ti gura inchisa.

agramatul de ceausescu si-a permis sa plateasca oameni deloc agramati, oameni care sa-l informeze, ca nu-i vorba, era el prost facut gramada, dar macar era constient de asta  pe tine la brigada de agitatori nu te-a invatat nici o potaie cum sa latri cu folos? nu sunt bani, nenea?

ma plictisesti cu pasareasca ta materna. invat-o-n stepa si scuteste-ma. incit la ce am chef eu, cand am chef eu si nu te duce pe tine neuronul sa pricepi, oricum. indiferent ce legi exista sau nu exista, si peste 1000 de ani, cei ca tine tot vor fi dispretuiti in Romania, presupunand ca vor mai fi pe-aici. e un cerc vicios, pricepi? tu esti un social reject obosit, prin urmare latri la societate. iar societatea te respinge in continuare. greu la deal, nu?



intre noi doi, tu ai fost banat pe softpedia. asa ca impresiile tale despre cine dracuie, cine-i penibil, precum si "report-urile" tale, ma afecteaza de n-am cuvinte, fix la 2 metri in fata laptopului. go ahead, report pana-ti cade neuronul ala singuratic, see if I care. n-ai obosit de atatea reporturi? 2 intr-un singur post  iar esti prins cu mata-n sac.

in incheiere: la gara si mai invata istorie si literatura, bai, asta. schelalaielile tale nu infirma deloc ce-am spus, dimpotriva. cere si tu o specializare la brigada de agitatori, impreuna cu fraierul celalalt in care urla grija de eminovici vs eminescu. am mai zis eu...mai pune mana pe-o carte, mai fa un cornet. parerea mea.

P.S ia da tu fuguta repede si mai baga un report, sa vad si eu moderatorul care poate contrazice istoria. vezi, nu ma plictisi prea tare, ca poate ma gasesti cu chef de misto-uri si-ti trantesc eu reporturi pentru defaimare, fals si alte chestii de genul. si zi asa, Klausenberg si Koloszvar, eh?  esti mascota forumului, BA


QUOTE(radumiki @ Jun 29 2006, 16:09)

Mda , se pare ca ne invartim in cerc .
Le propun celor doi ,, viteji '' de mai sus un duel aici sa vedem care e mai tare .
Cand incep ,, disputa'' , incepem si noi pariurile...



Iar eu iti propun sa-i propui "dueluri" si chestii de genul asta unuia care n-a terminat generala. Eu unul n-am ce "dueluri" sa port cu un lesinat care crede ca Romania a aparut in baza provinciilor istorice si nici macar nu stie ca surogate de doi bani, gen "Klausenberg" sau "Koloszvar" au aparut la vreun mileniu dupa Napoca, sau crede ca prima unire a fost facuta de Cuza, ca e mult sub nivelul meu. In loc sa propui dueluri, mai bine faci o cheta si le cumperi unor fiinte respinse de doua popoare cate-un joc "Dacii si Romanii", pe post de aluzie subtila.

Pe post de fraza serioasa, iti atrag atentia ca e a nu stiu cata oara cand posteaza complet offtopic 2 "unguri", incercand sa agite spiritele cu tot felul de falsuri istorice, propuneri absurde si o gramatica care l-ar baga in coma pe mufa. Da-o dracului, ca e prea de tot. Vezi-doamne, nu se tolereaza "aberatii" gen sh, tz sau mai stiu eu ce alte chestii de genul, dar se tolereaza analfabetii, agitatorii si taranoii cu mai putine clase decat trenul. Cica unirea in 1859...Klausenberg...si alte idiotenii. Nici nu stiu daca sa rad sau sa scuip.
-------------
Aceasta mostra uluitoare de civism si politete publica o puteti citi la
http://forum.softped...m...t&p=1634748

#42
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,693
  • Înscris: 13.10.2003
Dupa primul post a lui Manowar si raspunsul tau a fost pe masura :
http://forum.softped...m...t&p=1632570

De aceea , poate si cu o tenta de gluma pentru a detensiona atmosfera  v-am propus sa continuati ,,duelul'' aici ( pe aria Head 2 Head ) .

Manowar il face pe Petofi Sandor imbecil , tu pe Eminescu sifilitic...discutati de Ceausescu , minoritati , legi si facultati totul intr-un amalgam bizar pigmentat cu ironii si jigniri reciproce .
Eu zic sa va potoliti amandoi pana nu intorc foaia  , amandoi ati jignit .  :angry:
Degeaba dai report daca pana vine moderatorul sa faca ordine tu deja ai raspuns la jigniri cu alte jigniri .
.................................................
Locul discutiei nici macar nu este aici... -_-

Edited by radumiki, 30 June 2006 - 06:55.


#43
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,693
  • Înscris: 13.10.2003
OK , amandoi ati fost avertizati pentru jigniri .
http://forum.softped...p?showforum=265
Sper sa se incheie aici disputa .  -_-

#44
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
As avea o propunere catre SM si admini (mai ales).

Nu mi se pare deloc normal si civilizat ca moderatorul/supermoderatorul reclamat pt abuz sa inchida topicul. Daca se considera problema rezolvata,topicul se poate inchide de catre un SM sau admin, insa NU cel in cauza.

Altfel, mi se pare o "aroganta" ca sa citez din clasici.

Corect?

#45
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postraducutzzu, on Jun 30 2006, 10:50, said:

As avea o propunere catre SM si admini (mai ales).

Nu mi se pare deloc normal si civilizat ca moderatorul/supermoderatorul reclamat pt abuz sa inchida topicul. Daca se considera problema rezolvata,topicul se poate inchide de catre un SM sau admin, insa NU cel in cauza.

Altfel, mi se pare o "aroganta" ca sa citez din clasici.

Corect?
Păi doar un admin sau un SM poate închide un thread deschis la abuzuri.

#46
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Ok. Dar sa faca asta nu adminul sau SM-ul in cauza.

Adica, daca esti reclamat tu sa il inchida (daca e necesar, bineinteles) endless sau morogan sau tyby, daca e reclamat pstdgt sa il inchida Monitox sau Courage etc.

#47
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
nu prea vad de ce. din moment ce un moderator a ajuns SM, e clar ca nu e el dus cu pluta incat sa inchida un topic care in mod normal nu ar fi inchis de alt SM sau admin. intelegi unde bat?
la fel si in cazul adminilor: adca admin x e reclamat si el inchide, fi sigur ca l-ar fi inchis si unul din ceilalti doi admini.
nu zic, printre moderatori e un curcubeu de atitudini, reactii, etc, dar cand deja te referi la SM/admini, deja curcubeu ala devine aproape monocrom (mai ales datorita numarului restrans) deci sansele ca cel acuzat de abuz sa faca un abuz prin inchiderea thread-ului sunt destul de mici. ori alt motiv nu vad ca sa nu inchida el thread-ul.
iar daca ti se pare ca face un abuz sau greseste prin inchiderea thread-ului, poti discuta pe personala cu el si eventula il convingi, sau daca nu, duci cererea mai departe la admini sau deschizi un nou thread la abuzuri. simple as that.
chiar nu vad un motiv serios in a puna in aplicare asa ceva. mai ales ca rezulta doar mai multa "birocratie". adica vezi doamne, un sm nu inchide threadul de la abuzuri adresat lui cand incepe lumea sa o ia pe aratura pentru ca ... vezi doamne tre sa il cheme pe celestin sau tyby sau... sa fim seriosi.

#48
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Eu sunt foarte serios ciuly...
Oare de ce un judecator nu judeca singur un proces in care el e acuzatul? Nu ti se pare de-a dreptul aiurea ca eu,cel acuzat de abuz, sa judec daca e sau nu abuz?
Care mai e chestia pana la urma? De ce sa fac un topic in care sa reclam pe cineva? Ca tot el sa judece daca e sau nu vinovat?? Tu nu vezi nici o anomalie aici?
Daca se abereaza,dar aberatii in adevaratul sens al cuvantului, se poate sterge..Nu vad problema...
Intelege ca eu nu acuz pe nimeni de nimic...spun doar ca acel fapt mi se pare anormal.
Full stop.
Daca un admin accepta ideea-bine, daca nu-la fel de bine. Fie ca imi convine, fie ca nu, sunt in "casa" cuiva si trebuie sa respect regulile casei.

#49
Rákóczi II

Rákóczi II

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,616
  • Înscris: 11.06.2006

View PostRákóczi II, on Jun 30 2006, 07:03, said:

Va salut. Supun atentiei dvs. unul dintre inteligentele mesaje ale userului Manowar. Am dat report in trecut, insa nu s-a luat in consideratie si .... mesajele sale au devenit tot mai "civilizate":

@bahaha. ia sa-ti raspund eu tie, asa, la obiect

45% din populatie in scadere, asasinata constant. asta doresti si cu nomazii tai? pai, zi-ne, ma, ca s-o rezolva cumva
da, am limbaj de cartier cand am chef. ai vreo problema? macar eu vorbesc corect limba mea in tara mea. asa ca plimba-te.

ma bucura faptul ca ai recunoscut ca esti latrau, prin imbecilitatea de mai sus. eu nu-s nici profesionist, nici amator. eu pur si simplu nu-s latrau  indiferent de regulile curente si viitoare de pe softpedia sau de oriunde altundeva, eu tot le voi spune celor ca tine chestii politicoase gen "mars, potaie". daca nu-ti place, tine-ti gura inchisa.

agramatul de ceausescu si-a permis sa plateasca oameni deloc agramati, oameni care sa-l informeze, ca nu-i vorba, era el prost facut gramada, dar macar era constient de asta  pe tine la brigada de agitatori nu te-a invatat nici o potaie cum sa latri cu folos? nu sunt bani, nenea?

ma plictisesti cu pasareasca ta materna. invat-o-n stepa si scuteste-ma. incit la ce am chef eu, cand am chef eu si nu te duce pe tine neuronul sa pricepi, oricum. indiferent ce legi exista sau nu exista, si peste 1000 de ani, cei ca tine tot vor fi dispretuiti in Romania, presupunand ca vor mai fi pe-aici. e un cerc vicios, pricepi? tu esti un social reject obosit, prin urmare latri la societate. iar societatea te respinge in continuare. greu la deal, nu?
intre noi doi, tu ai fost banat pe softpedia. asa ca impresiile tale despre cine dracuie, cine-i penibil, precum si "report-urile" tale, ma afecteaza de n-am cuvinte, fix la 2 metri in fata laptopului. go ahead, report pana-ti cade neuronul ala singuratic, see if I care. n-ai obosit de atatea reporturi? 2 intr-un singur post  iar esti prins cu mata-n sac.

in incheiere: la gara si mai invata istorie si literatura, bai, asta. schelalaielile tale nu infirma deloc ce-am spus, dimpotriva. cere si tu o specializare la brigada de agitatori, impreuna cu fraierul celalalt in care urla grija de eminovici vs eminescu. am mai zis eu...mai pune mana pe-o carte, mai fa un cornet. parerea mea.

P.S ia da tu fuguta repede si mai baga un report, sa vad si eu moderatorul care poate contrazice istoria. vezi, nu ma plictisi prea tare, ca poate ma gasesti cu chef de misto-uri si-ti trantesc eu reporturi pentru defaimare, fals si alte chestii de genul. si zi asa, Klausenberg si Koloszvar, eh?  esti mascota forumului, BA
QUOTE(radumiki @ Jun 29 2006, 16:09)

Mda , se pare ca ne invartim in cerc .
Le propun celor doi ,, viteji '' de mai sus un duel aici sa vedem care e mai tare .
Cand incep ,, disputa'' , incepem si noi pariurile...
Iar eu iti propun sa-i propui "dueluri" si chestii de genul asta unuia care n-a terminat generala. Eu unul n-am ce "dueluri" sa port cu un lesinat care crede ca Romania a aparut in baza provinciilor istorice si nici macar nu stie ca surogate de doi bani, gen "Klausenberg" sau "Koloszvar" au aparut la vreun mileniu dupa Napoca, sau crede ca prima unire a fost facuta de Cuza, ca e mult sub nivelul meu. In loc sa propui dueluri, mai bine faci o cheta si le cumperi unor fiinte respinse de doua popoare cate-un joc "Dacii si Romanii", pe post de aluzie subtila.

Pe post de fraza serioasa, iti atrag atentia ca e a nu stiu cata oara cand posteaza complet offtopic 2 "unguri", incercand sa agite spiritele cu tot felul de falsuri istorice, propuneri absurde si o gramatica care l-ar baga in coma pe mufa. Da-o dracului, ca e prea de tot. Vezi-doamne, nu se tolereaza "aberatii" gen sh, tz sau mai stiu eu ce alte chestii de genul, dar se tolereaza analfabetii, agitatorii si taranoii cu mai putine clase decat trenul. Cica unirea in 1859...Klausenberg...si alte idiotenii. Nici nu stiu daca sa rad sau sa scuip.
-------------
Aceasta mostra uluitoare de civism si politete publica o puteti citi la
http://forum.softped...m...t&p=1634748


Ce parere aveti de continuarile aceluiasi Manowar? Neprovocate si mai mult decat insultatoare:
Citat din Manowar:

"mananci cacat, curva batrana.

ai spus mai intai ca ai votat cu basescu, apoi ca n-ai votat, ca esti regalist, ca traiasca majestatea sa facatoru'-n pantaloni... minti cum respiri.

ca toti udemeristii, nu ai nici simpatii, nici antipatii, consecventa e un cuvant din startreku' fanariotului, pentru tine, nu cunosti, nu te intereseaza. ca si udemereu', unde bate vantu', acolo-ti apleci poponetu'.

perSZonal, ma piSZ pe tine SZi pe vraZSeala ta impaciuitoare. aSZa cum SZe va piSZa tot poporu' roman in mai putin de-o luna.

pupa-ne-n cur cu tot cu clonele tale, dereglatule."

-------------
Ce ziceti? Exista un regulament? Mai exista si se mai aplica userilor care scriu asa ceva fara nici o provocare?
http://forum.softped...p;#entry2743743

Attached Files


Edited by Rákóczi II, 24 April 2007 - 15:32.


#50
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Eu zic 14 zile. Tu ce zici ?

#51
Leviss

Leviss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 07.01.2007
Am si eu o problema cu numitul mi6 care nu a facut decat sa jigneasca si sa injure in mai multe postari ale sale.:

Recunoaste sincer, esti maghiar. Altfel nu putea sa spui ca ungurii demonstrau PASNIC. Ce cautai acolo daca erai Roman? De la natia voastra nu cred ba nimic. Sunteti toti niste viermi care vreti sa rupeti Romania in bucati. Asta nu o sa se intample.

Cat despre natia voastra, sunteti un popor imputit, jegos si perfid.

Deschide ochii ungure. E vorba de huni. Adica o natie de migratori la fel ca si tiganii fara tara..Nu veni la mine-n tara sa ma jignesti bai taratura maghiara.

Astea sunt o mica parte din multitudine de injurii si jigniri aduse partenerilor de forum .Am uitat sa mentionez, toate astea se intampla pe threadul Traian Basescu a fost suspendat..Va multumesc.

Edited by Leviss, 01 May 2007 - 21:22.


#52
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostLeviss, on May 1 2007, 21:15, said:

Am si eu o problema cu numitul mi6 care nu a facut decat sa jigneasca si sa injure in mai multe postari ale sale.:

Recunoaste sincer, esti maghiar. Altfel nu putea sa spui ca ungurii demonstrau PASNIC. Ce cautai acolo daca erai Roman? De la natia voastra nu cred ba nimic. Sunteti toti niste viermi care vreti sa rupeti Romania in bucati. Asta nu o sa se intample.

Cat despre natia voastra, sunteti un popor imputit, jegos si perfid.

Deschide ochii ungure. E vorba de huni. Adica o natie de migratori la fel ca si tiganii fara tara..Nu veni la mine-n tara sa ma jignesti bai taratura maghiara.

Astea sunt o mica parte din multitudine de injurii si jigniri aduse partenerilor de forum .Am uitat sa mentionez, toate astea se intampla pe threadul Traian Basescu a fost suspendat..Va multumesc.

ok

#53
Rákóczi II

Rákóczi II

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,616
  • Înscris: 11.06.2006
Attached File  jigniri.monokeros.JPG   138.33K   35 downloadsCred ca am ales bine sa postez aici...
Este vorba despre limbajul mizerabil si COMPLET NEPROVOCAT, folosit de "moderatorul" monokeros. Nu e prima data cand se exprima astfel, neprovocat si excesiv de mizer, depasind complet orice "gluma" si orice regula de bun-simt, - nu mai zic de Regulament...
Rog cititi:


http://forum.softped...p;#entry2810985

-----------
Citez:

@Rako cu dedicatie

Draga ratane

E frumos ca grohai elocvent despre incidentul casei lu' madam Macovei. Te sfatuiesc insa sa atingi mai cu delicatete o zona : aia cu despagubirile pe care Romania trebuie sa le plateasca consecutiv proceselor pierdute la CEDO

Acelea, porc neobrazat ce esti, au o cauza simpla si covarsitor de usor de inteles pentru cine nu mananca din troaca bolsevicilor:

EXPLICA TU AICI, SCURSURA VIERMANOASA, CUM PRESEDINTELE SARAC, CINSTIT SI CONSTITUTIONAL PANA IN MADUVA ION ILIESCU A IESIT LA RAMPA CU DECLARATII INCENDIARE DUPA SENTINTELE CARE DADEAU CASELE NATIONALIZATE INAPOI PROPRIETARILOR, URMAND "CA PRIN FARMEC" RECURSURI IN ANULARE PE BANDA RULANTA SI SUTE DE ABUZURI.

Ai o logica perfecta, rat cu soric gros ce esti. Hotul cu un pacat si pagubasii cu o suta. Well, poate madam Macovei a pus pistolul in piept cuiva pentru casa aia, cel putin ai o problema : scandalul e conex cu parintii ei, nu direct cu ea. EXPLICA TE ROG SUTE DE INCIDENTE SIMILARE CREATE DE PRESEDINTELE CARUIA-I PUPI TU MATARANGA AICI FARA RUSINE SI DE ACOLITII LUI. Si pana atunci taci dreq ca pe bune ca esti sub-jenibil si ultra-grotesc. Sunteti o adunatura de ipocriti care lasa balele idolilor ca melcii cam pe oriunde ii apuca criza de lins comunistii pe organele de partid. Neispravitule !
----------
Daca acest limbaj e tolerabil la SP, poate ca regulamentul nu e de folos? Ori poate trebuie TOTI sa scriem astfel?

Edit: am postat si raspunsul meu.... pentru comparatie, lipsit de mascarile caracteristice respectivului...

Attached Files


Edited by Rákóczi II, 09 May 2007 - 16:08.


#54
Rákóczi II

Rákóczi II

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,616
  • Înscris: 11.06.2006
Mentionez ca respectivul recidiveaza:

http://forum.softped...p;#entry2811425


Citez:

Rako, esti o tarfa elevata, asa am zis eu. Ce-am gresit ? Sub pretextul unor nobile idealuri, lingi la prohab o gasca de bolsevici. Draga, e de bine in general. Persoane ca Stefan Andrei si altii "cu staif telectual" au facut cariera pe vremea impuscatului pornind exact de la paradigma asta. Se numea mancat cacat cu lingurita de argint. Altii au ales cai mai grobiene. Acu' tu ce vrei de la mine, sa conced ca un bolsevic cosmetizat e cetatean cu vederi democratice. Sorry, dear, nu ma lasa constiinta de clasa capitalista. Si aia n-are multe oprelisti in dictionar ca sa-i zica curvei cum trebuie - adica curva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate