Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

ING Romania

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
12225 replies to this topic

#2719
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
pai cum vrei sa obitina date despre venitul/istoricul tau de la anaf/biroul de credite fara acordul tau ?! Asa se procedeaza la orice banca.

#2720
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Multumesc de raspuns.Nu m-am mai intalnit cu asta si nu am stiut ca si pentru simulare e procedura asta cu semnaturi si date mai exacte.Mai mult ca tipu era foarte hotarat sa imi faca contul dar i-am spus ca poate dupa jumatea lui septembrie.A crezut ca intru si fac credit direct.

#2721
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Ce suma vrei si pe ce perioada?

#2722
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Unei prietene ii expira cardul luna viitoare si i-au trimis unul nou in agentie. Doar ca doamna din agentie nu l-a gasit pe nicaieri, si cum prietena pleca din tara i-a imprimat altul pe loc, spunandu-i ca singura diferenta e ca cel trimis in agentie si negasit ar fi fost embosat.
Au reintrodus carduri embosate cei de la ING? Eu stiam ca nici macar clientii business nu mai au carduri de debit embosate.

#2723
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,052
  • Înscris: 18.12.2007
Da, sunt embosate cardurile clasice. Nu le-au scos niciodata.

#2724
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006

View Postdj_cristi, on 08 august 2017 - 17:35, said:

pai cum vrei sa obitina date despre venitul/istoricul tau de la anaf/biroul de credite fara acordul tau ?! Asa se procedeaza la orice banca.
s-o fi procedant asa in multe locuri, dar tot e o tampenie. pentru o simpla simulare n-ai nevoie de informatii de la anaf si alte chestii de genul, ar trebui sa-l crezi pe cuvant pe client si sa-i calculezi in excel (sau in alta aplicatie de genul) sumele necesare. doar daca vrea cu adevarat creditul sunt necesare informatii din surse oficiale.

#2725
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
pai simulare poti face si online, nu inteleg ce rost are un drum la banca, daca nu ai alte credite / carduri de cumparaturi / linii de credit, calculezi ca rata sa fie maxim 50% din venitul net, simple.

probabil ca aia e procedura lor, sa nu ii lase sa faca simulari fara date verficate.

Edited by dj_cristi, 11 August 2017 - 11:46.


#2726
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008

View PostAlexEn, on 11 august 2017 - 10:54, said:

Da, sunt embosate cardurile clasice. Nu le-au scos niciodata.
E bine de stiut. Cand am intrebat-o pe o tanti de la ING mi-a zis ca nu se mai emit carduri embosate.
Merci!

#2727
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Simulare = date personale = baza de date, deci șanse mai mari sa iti f*tă creierii pe viitor cu oferte "promoționale" si tepe ING.

#2728
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Ce face?

#2729
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Offf... nu ma invat mine si eu odata si odata cu minunatul curs valutar de la ING :(

#2730
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
4.74 acum :)

#2731
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Nu e vorba doar de Euro, eu sunt in Republica Moldova pentru cateva zile si la fel, imi face o conversie de zile mari...

#2732
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View PostEPoX, on 17 august 2017 - 19:15, said:

Nu e vorba doar de Euro, eu sunt in Republica Moldova pentru cateva zile si la fel, imi face o conversie de zile mari...
Păi da, că mârlanii convertesc prima dată în euro și după aceea din euro în altceva. Ambele la cursul lor de cacao. În străinătate dacă ai nevoie de card de credit, cel mai bine un Visa Gold de la Bancpost. Din experiență au cel mai mic curs de conversie. Singura chestie e că nu trebuie folosit decât la plăți (deci nu retragere de la bancomat).

#2733
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Da, confirm, orice conversie in monedă non-euro e de fapt conversie dublă: leu moldovenesc - euro, euro - leu romanesc.

#2734
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
propun IAR sa se inceteze cu offtopicul sau reclama pt alte banci, scrie clar in titlu ca acest topic este despre ING, nu despre 'ma fura ING' (cand de fapt nu stiti sa cititi / interpretati o lista de termeni / comisioane), sau 'vai ce curs prost au' (este cursul oficial / pe site, este o piata libera, exista si alte banci).

Zic ca ar trebui sa lasam loc aici pt noutati sau alte chestii constructive, nu un loc de plans al celor care au ramas blocati in comunism si nu inteleg capitalismul / piata libera.

#2735
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Zice cel care facea reclama la Libra??

#2736
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 25.06.2008

View Postdj_cristi, on 18 august 2017 - 11:39, said:

propun IAR sa se inceteze cu offtopicul sau reclama pt alte banci, scrie clar in titlu ca acest topic este despre ING, nu despre 'ma fura ING' (cand de fapt nu stiti sa cititi / interpretati o lista de termeni / comisioane), sau 'vai ce curs prost au' (este cursul oficial / pe site, este o piata libera, exista si alte banci).

Zic ca ar trebui sa lasam loc aici pt noutati sau alte chestii constructive, nu un loc de plans al celor care au ramas blocati in comunism si nu inteleg capitalismul / piata libera.
Lasa mai inglover ca uite asa mai aflam si noi de cine/ce sa ne ferim.
Unde scrie ca nu avem voie sa spunem si ce nu ne convine? Este topic general ing. Daca ar fi existat si unul despre nemultumiri referitoare ing, fii sigur ca postam acolo.
Eram fan ing dupa ce am vazut cum bcr, brd, reiffeisen mint prin omisiune,. (exemplu: la  brd am avut un atucont si numai in ziua inchiderii am aflat ca exista taxa de inchidere .... lucru pe care nu mi l-a spus boul de la ghiseu cind am deschis contul)

Dar de cind cu mizeria asta pe care au facut-o crescind taxa homebank parsiveste fara sa anunte ......

O sa zici iar ca bla bla bla bla nu stiu eu sa citesc termenii etc ......  Uite am gasit un mail de la ei din februarie (Zi-mi si mie cine draq sta sa citeasca toate mizeriile lor ca sa vada la final ca s-au modificat conditiile contractuale???)
Si de curiozitate chiar am cautat acum acolo unde zic ei sa vad unde apare modificarea taxei homebank si sa-mi bag plua daca gasesc.

Attached Files

  • Attached File  ING.JPG   71K   44 downloads


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate