Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

ING Romania

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
12225 replies to this topic

#12169
User1920

User1920

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.08.2023
Salut. Poate s-a mai discutat, dar nu gasesc in cautare, daca am mai multe conturi in ING si fiecare cont are cardul propriu, in ING Bazar la ofertele la care spune ca se poate folosi o singura data, e valabil o singura data pe card / cont sau o singura data pe "persoana fizica"? :D

#12170
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 05.01.2006
Apare 1 utilizare și astfel aș presupune că după prima plată va dispărea și nu o mai poți rezerva.

#12171
User1920

User1920

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.08.2023
Hmm, n-am verificat niciodata daca dispare. :)) Mersi, am sa ma uit.

#12172
User1920

User1920

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.08.2023
Nu a disparut, deci intrebarea ramane valabila.

#12173
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,775
  • Înscris: 13.03.2005

 User1920, pe 04 aprilie 2024 - 17:46, a scris:

Nu a disparut, deci intrebarea ramane valabila.
Testează, mingea e la tine.


#12174
snapilica2003

snapilica2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 18.11.2007
Ca sa renunti la optiunea ING Gold trebuie sa inchizi cardul(cardurile) Gold si sa emiti altele normale?

#12175
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 24.10.2019

View Postsnapilica2003, on 04 aprilie 2024 - 18:26, said:

Ca sa renunti la optiunea ING Gold trebuie sa inchizi cardul(cardurile) Gold si sa emiti altele normale?
Da.

#12176
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 13.09.2022
Au probleme cu aplicatia mobila? Nu mai pot intra in cont, da eroare " ceva nu a mers cum trebuia", parola e buna. Si daca incerc s-o schimb, nu vine emailul cu codul.

#12177
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,052
  • Înscris: 18.12.2007
Merge foarte bine, vezi sa nu ai probleme cu internetul.

Eroarea aia nu iti apare daca sunt probleme cu parola.

#12178
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 13.09.2022
Ciudat..de pe desktop a intrat, dar de pe telefon nu vrea, probleme cu internetul nu sunt pe telefon.

#12179
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,097
  • Înscris: 24.11.2019
Pai chiar zilele acestea in zona Pucioasa in interiorul unui magazin Lidl am incercat sa accesez atat ING, cat si Libra dar si Revolut. Cu toate ca aveam semnal 4G+ pe ambele SIM-uri (e adevarat ca doar 2 liniute) macinau aplicatiile si nu ajungeam la conturi. Treceam de amprenta si iar macinau. Si nu e chestie de terminal prost, ca aveam doua Xiaomi cu cate doua SIM dar si sotia avea un iPhone 14. Pe niciunul nu mergeau aplicatiile bancare. In speta nici ING. De fapt internet, in browser, aveam dar mergea "chinuit".

La ING mi-a aparut mesajul cu ceva nu a mers cum trebuia, era un mesaj scris cu alb pe fond rosu intr-un chenar. Mi-a cerut si parola dar tot degeaba. Tot nu "mergea cum trebe". M-am apropiat de iesirea magazinului si dintr-o data toate aplicatiile bancare au functionat fara probleme. S-au facut si transferurile dorite.

Banuiesc doar ca ar fi posibil ca in magazin sa existe ceva repetoare sau alte dispozitive de amplificare/retransmitere semnal care poate erau prea incarcate - multi utilizatori. Banuiesc dar am patit de mai multe ori chestia asta iar in "aer liber" se rezolva. La Auchan AFI acum aproximativ un an, poate mai putin, nu aveam semnal DIgi de nicio forma in interiorul magazinului. Doar in zona caselor. De un timp merge si acolo.

Desigur pot fi si alte cauze legate de telefonia mobila, "stalpisori", incarcare retea etc. Sau altele...

#12180
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,530
  • Înscris: 16.12.2006
Din 15 octombrie 2024 se renunta definitiv la digipassul ING. Posted image

Iar solutia de plata ING Pay dispare si ea incepand cu data de 12 septembrie 2024.

Un lucru bun in opinia mea.

Edited by catalinman, 12 April 2024 - 20:34.


#12181
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,097
  • Înscris: 24.11.2019

View Postwertyck, on 12 aprilie 2024 - 19:26, said:

Alta e cauza.
În interiorul unor supermarketuri te poți lovi de efectul "cutiei Faraday" care ecranează semnalul, din cauza structurii metalice plus panourile metalice a pereților exteriori.
Posibil si adevarat dar cel mai probabil au si ceva repetoare (ca la metrou) fiindca problema nu se mai intampla in Auchan AFI iar la Lidl (Pucioasa) am intampinat-o doar sporadic.

Iar cu acoperirea diferitelor servicii de telefonie in provincie eu ma bat da' mult, mai da, da mult (vorba lui Caragiale! Posted Image). Pe vremuri aveam semnal undeva in munti doar pe un gard (sau mai sus). Initial am rezolvat-o prin trecerea la Zapp dar si asta cu niste antene care atunci se puteau conecta la tf. mobil. Aveau mufa acoperita de un cauciuc unde puteai cupla antena externa sau chiar se putea desuruba antena telefonului si in locul ei puneai una cu castig mai bun. Mai mare antena dar treceai de la "o liniuta" la trei. Ulterior am luat un repetor. Bun ca-mi acoperea zona casei de la tara...

Acum este semnal peste tot. Chiar daca mai scartaie pe la periferii/provincie uneori.

Edited by MiaJiro, 13 April 2024 - 08:40.


#12182
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
Vezi ca repetorul ala dacă nu e de la fix operatorul tău (fix pe blocul de benzi alocate) bruiezi tot spectrul de frecventa al celorlalți operatori și te poți trezi cu ANCOM și politia acasă !

Legat de ING au introdus comision la retragerea de valuta de 5 EUR de la alte bancomate,  deci în străinătate e bun Multicurrency de la CEC,  Salt Bank sau Revolut până în 900 lei la cele doua din urma iar la CEC până la 1500 euro:

• Comisionul aplicabil retragerilor numerar în orice valută de la ATM-urile altor bănci din Contul curent în EUR devine 5 euro / tranzacție. Comisionul aplicabil retragerilor de numerar în lei sau euro de la ATM-urile băncii din Contul curent în EUR rămâne neschimbat, adică 0,5% din suma retrasă / tranzacție.

Edited by alseeme, 13 April 2024 - 10:42.


#12183
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 24.10.2019

View Postalseeme, on 13 aprilie 2024 - 10:41, said:


Legat de ING au introdus comision la retragerea de valuta de 5 EUR de la alte bancomate,  deci în străinătate e bun Multicurrency de la CEC,  Salt Bank sau Revolut până în 900 lei la cele doua din urma iar la CEC până la 1500 euro:

• Comisionul aplicabil retragerilor numerar în orice valută de la ATM-urile altor bănci din Contul curent în EUR devine 5 euro / tranzacție. Comisionul aplicabil retragerilor de numerar în lei sau euro de la ATM-urile băncii din Contul curent în EUR rămâne neschimbat, adică 0,5% din suma retrasă / tranzacție.

Nu au introdus. Au majorat cu 1EUR.





View Postalseeme, on 13 aprilie 2024 - 10:41, said:


Legat de ING au introdus comision la retragerea de valuta de 5 EUR de la alte bancomate,  deci în străinătate e bun Multicurrency de la CEC,  Salt Bank sau Revolut până în 900 lei la cele doua din urma iar la CEC până la 1500 euro:

• Comisionul aplicabil retragerilor numerar în orice valută de la ATM-urile altor bănci din Contul curent în EUR devine 5 euro / tranzacție. Comisionul aplicabil retragerilor de numerar în lei sau euro de la ATM-urile băncii din Contul curent în EUR rămâne neschimbat, adică 0,5% din suma retrasă / tranzacție.

Nu au introdus. Au majorat cu 1EUR.





#12184
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,643
  • Înscris: 13.03.2005
Din pacate renunta si la posibilitatea de a scoate bani pe baza de cod: unii foloseau optiunea pentru a "trimite" bani cuiva fara a avea cont la ING.

#12185
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,775
  • Înscris: 13.03.2005
Momentan rămâne în picioare alternativa BT sau CEC, cu care Poți trimite la bancomat, să ridice bani fără card, pe oricine are codul transmis de tine.

#12186
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 05.01.2006
Și mCash de la UniCredit

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate