Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Yahoo Messenger functional pe Wap Gprs Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#1
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
Cei de la e-messenger.net au versiunea WAP a interfetei pentru Yahoo Messenger.

Pentru cei cu telefoane dotate cu Wap 1.1 (mai vechi/slabute) intrati la adresa:
http://wapy.e-messenger.net

Pentru cei cu browsere WAP 2.0 sau xHTML intrati la aceasta adresa:
http://moby.e-messenger.net
Astept sa imi spuneti cum functioneaza pentru ca imi incarc prepay-ul mai pe seara si nu pot da niste informatii pt moment despre functionalitate

PS: E-messenger.net s-a dovedit in timp un serviciu de incredere, asa ca nu tb sa va faceti griji prea mari pentru faptul ca introduceti userul si parola de Yahoo. Pt cei mai sceptici exista varianta Opera Mini!

#2
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Merge chiar foarte bine, eu il folosesc de mult timp.  :coolspeak:

Edited by djadi21, 06 June 2006 - 20:27.


#3
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005

 djadi21, on Jun 6 2006, 21:27, said:

Merge chiar foarte bine, eu il folosesc de mult timp.  :coolspeak:
si noua nu ne zici, bai papleaga??? :angry:

#4
someone

someone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 06.02.2004
merge :coolspeak:  :thumbup:

#5
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Nici cu Opera Mini nu mi-a mers mereu.
Am scris in alt topic, care a fost raspunsul celor de la relatii clienti, de ce nu merge pe wap sa intri la yahoo: "yahoo a blocat accesul orange"  :confuzzled:  :huh:  :o In caz ca operatoarea respectiva nu a vorbit prostii, pare cel putin ciudat acest fapt.
Sa speram ca merge acest e-messenger, desi nu prea imi vine sa scriu peste tot ID-ul si parola de mess, e stresant sa iti piezi contul.

Edited by sorente, 07 June 2006 - 20:41.


#6
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 sorente, on Jun 7 2006, 21:41, said:

Nici cu Opera Mini nu mi-a mers mereu.
Am scris in alt topic, care a fost raspunsul celor de la relatii clienti, de ce nu merge pe wap sa intri la yahoo: "yahoo a blocat accesul orange"  :confuzzled:  :huh:  :o In caz ca operatoarea respectiva nu a vorbit prostii, pare cel putin ciudat acest fapt.
Sa speram ca merge acest e-messenger, desi nu prea imi vine sa scriu peste tot ID-ul si parola de mess, e stresant sa iti piezi contul.


Stai linistit ca nu il pierzi.  :coolspeak:  :coolspeak:  Cel putin eu nu l-am pierdut si ma joc cu e-meseengerul de cateva luni.

#7
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Hmm, totusi e posibil ca Orange sa aiba dreptate, pentru ca messengerul pe wap de la yahoo nu este un simplu site de wap, ca oricare altul si care sa mearga de la orice provider. De pilda nu merge de pe nici un provider de net fix, incercati sa accesati mm.yahoo.com de pe PC, si veti vedea ca nu merge, si nu cred ca RDS/Astral sau de la ce provider aveti net ar bloca accesul la messengerul wap de la yahoo, poate ein nici nu stiu de existenta lui. :)

#8
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

 djadi21, on Jun 7 2006, 22:28, said:

Hmm, totusi e posibil ca Orange sa aiba dreptate, pentru ca messengerul pe wap de la yahoo nu este un simplu site de wap, ca oricare altul si care sa mearga de la orice provider. De pilda nu merge de pe nici un provider de net fix, incercati sa accesati mm.yahoo.com de pe PC, si veti vedea ca nu merge, si nu cred ca RDS/Astral sau de la ce provider aveti net ar bloca accesul la messengerul wap de la yahoo, poate ein nici nu stiu de existenta lui. :)

nu merge dupa PC fiindca nu ai browser wap :lol:

#9
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 sandossu, on Jun 8 2006, 00:17, said:

nu merge dupa PC fiindca nu ai browser wap :lol:


Asa-i ? Am broswer wap, cam toate site-urile de wap imi merg, mai putin messengeruld e la yahoo, incearca si tu cu winwap sau cu Opera. :)

#10
Andrei™

Andrei™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2005
multumim djadi21....parca de ceva vreme  te plangeai de wap-ul de la orange...si cautai solutii pt yahoo messenger...multumim ca ti-ai impartasit cu noi descoperirea , dupa ce alt forum-ist a facut-o publica ...deci esti un fel de ......

#11
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 Andrei™, on Jun 8 2006, 11:14, said:

multumim djadi21....parca de ceva vreme  te plangeai de wap-ul de la orange...si cautai solutii pt yahoo messenger...multumim ca ti-ai impartasit cu noi descoperirea , dupa ce alt forum-ist a facut-o publica ...deci esti un fel de ......


Eu nu m-am plans niciodata de wap-ul de la Orange, intotdeauna am fost multumit de el.  :D  Cat despre spus, e mai bine sa nu spui la nimeni cand ceva iti merge, ca s-ar putea sa nu iti mai mearga. :)

#12
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
mie imi merge pe mobile.yahoo.com si opera mini. prepay orange

#13
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
merge si yahoo messenger adevarat. putin mai complicat,dar merge. se poate folosi yahoo messenger 7.5 (ping 4-10sec.) ,sau gaim (client care suporta si yahoo -  ping 1-2 sec.). Testat pe orange prepay si abonament  cu wap unlimted prin gprs si edge. Daca este careva interesat, va spun si cum :P

#14
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 boschetarul, on Jun 10 2006, 12:50, said:

merge si yahoo messenger adevarat. putin mai complicat,dar merge. se poate folosi yahoo messenger 7.5 (ping 4-10sec.) ,sau gaim (client care suporta si yahoo -  ping 1-2 sec.). Testat pe orange prepay si abonament  cu wap unlimted prin gprs si edge. Daca este careva interesat, va spun si cum :P

Aici era vorba despre cum sa mearga pe telefon, nu pe PC, pe PC merge si ala cum (nu zic cum), insa aia e un abuz fata de serviciu, asa ca ....  :angry:

#15
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Folosesc conexiunea Orange pentru internet, insa nu stiu/nu inteleg/ as dori sa aflu mai multe despre cum ma pot conecta pe wap cu messengerul, ce tarife sunt (daca se practica pt wap). Mentionez ca nu folosesc browserul telefonului, ci doar ma conectez prin bluetooth la laptop si fac browse pe PC.

#16
StreetRacerGS

StreetRacerGS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 28.07.2005
www.mig33.com este un program cu care va puteti conecta pe MSN si Yahoo.
Este pentru telefoane compatibile java (mie-mi merge pe nokia 6230)
Dezavantaje:
-Nu citeste mesajele offline
-Nu vede statusuri
-Necesita cont de mig33

Avantaje:
-Messenger live cu sunet si vibratii

#17
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
pai pe mobil yahoo messenger merge cu im+ si cu mig33. Cat despre faptul ca e abuz...putin imi pasa... si portocalii fac destule abuzuri ,in plus,traim in romania ;)

#18
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Ce sa mai zic, sa vad eu daca o sa mai abuzati si dupa ce vor scoate wap unlimited-ul .  :puke:  :nonobad:  La apn internet te-ai gandit ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate