Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 

Boxe 2.1

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
Am o pereche de boxe 2.1 x220 de la Logitech. Foarte multumit sunt (am fost) de ele.  Aseara am observat ca se aude numai satelitul dreapta. Dau fuga factura cu garantie (ca stiu ca astia la Logitecjh au carca de garantie) si evident a expirat in aprilie.

M-am uitat la sateliti si sunt inchisi cumva prin presare, nu-i pot desface, am verificat insa mufa de casti de pe satelitul dreapta  si se aude si in casti numai dreapta, deci nu e de la sateliti.

Am desfacut si subwooferul unde e partea electronica si nu am putut-o scoate ca se tinea in firele de la transformator si difuzor (nu-mi explic cum dracu au bagat-o acolo.  Din cate am vazut eu are un final care e stereo. Se poate sa se arda numai un canal din el?

astea-s boxele http://images.google... ...tă Imagini

Mentionez ca nu l-am stresat, am ascultat mai mult decat in surdina si rar.

#2
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Ai schimbat si satelitii intre ei?
Presupun ca nu ai modificat in windows controlul pentru balansul intre canale... :)

#3
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
nu am cum sa-i scimb ca e o mufa gen ps2 care intra in 1 si dupa din satelitul 1 iese un fir catre 2.

am incercat din win. left e mort.

#4
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
un service, ceva ?

#5
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
:) constatarea si cu eventuala schimbare a finalului ar costa mai mult decat boxele in sine, acum incerc sa fac o constatare gratis, aici :D  sa vad daca merita sa  merg undeva cu ele.

#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
Spune ce final se gaseste in el..? Ca sa ne putem da cu parerea

#7
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
din pacate nu pot sa scot placa aia decat 1 inch din cutie, ca e tinuta ne firele de la difuzor si transformator, nu-mi explic cum a fost bagata acolo :|

#8
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
Frate...taie-le ...si apoi ...la asamblare...le poti inlocui cu alte file mai lungi...ce e asa de greu..?...Daca esti interesat sa iti faci sistemul...incearca sa gasesti o solutie

#9
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
poate fi ars si un canal de la placa de sunet,desi ma indoiesc.
Pana nu desfaci de tot subul nu ai sanse sa il faci.daca nu te pricepi nu te baga in el ca poate incurci firele pe acolo si mai rau il strici.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate