Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

DACIA X90

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
271 replies to this topic

#253
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
mei eu stiam ca azi (2 iunie) e lansarea in Ro si Franta...dar vreau sa spun ca noua Dacia este frumoasa!!! I love it !!!! :OK:

#254
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
E frumushika... ce-i drept. Sunt un pic dezamagit k nu o sa apara de la bun inceput varianta break si ceva motoare pe diesel.
Momentan am o Dacie break si mi se pare foarte util breaku din multe motive.

#255
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Inca o chestie: ma intreb daca berlina are bancheta fractionabila...

#256
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
13:43 (ora Romaniei) primele imagini de la prezentarea oficiala a modelului!
In aceasta seara va fi si la noi prezentata (ora nespecificata)
Doar 2 poze de la lansarea oficiala:
www.lefigaro.fr/perm/afp/eco/040602104304.0oe63ma5.html
Primele reactii la francezi:
www.forum-auto.com/sqlforum/section1/sujet189544-350.htm

#257
ssilviu

ssilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.05.2004
motor de 1,6 si 107 cai in viitor, abs 8.0 si ebd ca la Megane 2 mai multe informatii la www.auto-motor-si-sport.ro

#258
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
asa este :

[ http://www.forum-auto.com/uploads/200406/dos_1086165369_040355p.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#259
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
http://www.daciagrou...ogan/index.html

#260
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003

Quote



In link-ul de mai sus, se spune (presedintele grupului Renault, Louis Schweitzer, a declarat asta) ca nu este exclusa comercializarea modelului Logan in Europa Occidentala!

#261
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
ABS+EBD bun.... dar motorul ala 1.5dCi de 65 CP e cam slabutz. Pe cand unul la 85 CP? 1.6i 16V 107 CP iarasi bun... dar la anul... Iar echiparea de varf cu motorizarea de varf probabil ca o sa depaseasca 8000 euro.

#262
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
mah e posibil ca asta sa fie chiar o masina buna .... :)

#263
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
TF1 - Lansare Dacia Logan, in Franta (VIDEO 8MB)

http://maitrekazouil...ee.fr/logan.avi

#264
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
Clio corcit cu NAsolentza
....da....arata binisor...
s-o aud cum toarce....

#265
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,684
  • Înscris: 26.11.2001
Mi se apre de la TV ca e corcitura Clio + Megane II :D

E proiectata de Renault. Solnitza era design 100% Colibasi :D

#266
Ilussion

Ilussion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.03.2004
@Necronomikon: NU are bancheta fractionabila.
Dotarile la versiunea de 5.000 sunt pe masura asteptarilor: adica...mai nimic.Motorul de 1.4 are 75 CP iar cel de 1.6 90.

#267
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Modelul standard va fi GOL.

Ceea ce nu mi se pare normal este ca atunci cand va fi lansata pentru cumparare clientul nu va putea alege versiunea standard in cazul in care acesta ar dori acest lucru. Deci, este clar, Renault stie ca vor fi multi cumparatori si "le va baga pe gat" modelul cu echipari medii ca fiind cel "standard". Urmand ca adevaratul modelul standard sa apara la vanzare mai tarziu...

Oricum, varianta de baza respectiv cel de 5000 de euro va fi extrem de slab dotat, va avea minusuri grave, majore si chiar aberante astfel incat multi vor opta pentru versiuni mai scumpe si care implicit vor costa mult mai mult decat 5000 de euro.

So, unde este autoturismul de 5000 de euro? Sau este acela care are 4 roti si atat? Restul fiind optionale...

#268
Ilussion

Ilussion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.03.2004
fiasco...dar la ce altceva ne puteam astepta? dotari de serie: turometru !!! , bricheta !!! , oglinzi retrovizoare !!! (oare mai exista masina care sa NU aiba si asa ceva??!!! Sper sa ma insel...dar cred ca Renault vrea sa dea o mare teapa, ducand pretul undeva pe la 7 k.La banii astia nu prea isi mai realizeaza ce si-au propus(alternativa la o masina second-hand cu adevarat BUNA)

#269
blueghost

blueghost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 17.04.2003
ok, designul e naspa. asta insa nu e ceva nou pt. ca Dacia nu a fost niciodata o masina extraordinar de aratoasa.
marea problema esta insa marca. Logan se va vinde sub marca Dacia doar in Romania, in timp ce in restul lumii (Rusia, Iran) se va vinde sub marca Renault. cu alte cuvinte Loganul de la noi va fi la calitatea Dacia, iar cel din afara la calitatea Renault. nu stiu daca asta se cheama (cel putin dpdv al celor care au semnat contractul asta) mandrie nationala sau prostie. iar de partea francezilor au mai demonstrat inca odata ca nu sunt decat niste porci egoisti si egocentristi.
ma intreb daca tipii de la Nissan ar fi acceptat ca Primera (sau Patrol) sa apara sub marca Nissan doar in Asia si sub marca Renault in Europa.

#270
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Din cate am vazut pana acum, tot versiunea cea mai bine dotata merita cumparata. Daca la o masina "adevarata" poti sa te multumesti si cu dotatile standard de la modelul de baza (ba chiar poti fi fericit cu ele), la Dacia cred ca e invers.

Totusi, lansez iarasi intrebarea: Sunt constient ca la versiunea de 5000 euro e cam mult sa ceri bancheta fractionabila, dar totusi la cea mai scumpa echipare va fi disponibila? Din cate am inteles la TV, nu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate