Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina
 

DACIA X90

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
271 replies to this topic

#217
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,703
  • Înscris: 26.11.2001
M-am uitat pe pozele credibile.
Sincer sunt dezamagit...

E Solentza intreaga, cu mici retusuri :(
Varianta cea mai ieftina probabil ba fi tot ceva din anii 80 la dotari.
Geamurile nu sunt electrice, iar interiorul e tot plastic prost...

Oricum, aparitia lui X90 determina graba cu care e promovata acum Solenta :)

#218
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Eu zic sa incercam sa nu dam calificative finale inca de pe acum. Sa o vedem cu ochiul nostru si dupa aceea mai vedem... Deocamdata sa o privim si sa o comentam asa... de departe cu ochelarii de soare pe ochi.  :D

#219
Neospherus

Neospherus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.05.2004
Salutare

Eu cred ca cei de la Tecnocentre au proiectat ceva aratos si destul de practic pentru drumurile noastre vai de mama lor. Acum ramane sa vedem cum va fi produs in Ro acest model, ma refer la calitate, daca muncitorul roman va avea in continuare o mentalitate gen " las' ca merge si asa!" :ciocan: acest vehicol ar fi putut fi proiectat si de VW ca tot cu aceleasi probleme ca la generatiile anterioare ne-am ciocni. Eu conduc un Cielo pe care l-am adus in ultimul hal datorita acestor drumuri si daca am certitudinea ca aceasta masina si-ar face treaba ok nu as ezita sa o cumpar..Oricum sunt curios si break-ul cum va arata..din schite arata super, aduce din lateral cu Grand Cherokee.

#220
ssilviu

ssilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.05.2004
[ http://www.autoshow.ro/forum/viewthread.php?action=attachment&tid=2582&pid=114000 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.autoshow.ro/forum/viewthread.php?action=attachment&tid=2582&pid=114001 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#221
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
bravo ssilviu..zau k nu mai vazusem pozele...:)

#222
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
A aparut ieri si AMS si s-a dovedit ca aveau 100% dreptate acu un an si ceva cu stilizarea Bore-i, asa ca degeaba i-am blamat.

Shame on me.

Greets,
Speedo

#223
ssilviu

ssilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.05.2004
hmm, TzZzepi ma indoiesc ca pana ieri le-ai mia vazut. Si daca tu le-ai vazut nu inseamna ca si altii le-au vazut

#224
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,183
  • Înscris: 05.05.2003
Speedo,
Cei de la AMS nu au fost blamati degeaba...
La inceput au spus doar ca sunt poze retusate pe calculator, lasand impresia ca a fost retusat modelul real, nicidecum n-au spus ca s-au folosit de un VW Bora.
Asta au recunoscut abia dupa ce a fost gasit pe Google acel VW Bora.
In alta ordine de idei... mai e putin pana la momentul culminant, eu zic sa mai avem un pic rabdare.
Atunci vom vedea exact cum arata, ce pret are, etc.

#225
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Pai nu mai avem ce sa asteptam, pozele de pe Autoshow, care sunt link mai sus, au aparut in AMS ieri, si sunt cat se poate de reale, am vazut si mama de presa asa ca nu mai avem ce sa asteptam...

Greets,
Speedo

#226
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Am inteles ca o sa aiba 2 motoare la inceput: 1.4 de 75 CP si 1.6 de 85 CP. Banuiesc ca astea nu-s pe 16V, la puterile de kkt pe care le au.... Cu alte cuvinte, iar ne baga Renault pe gat motoarele lor invechite.

#227
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002
... dar ieftine.

#228
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
As fi preferat sa dau 1000 euroi in plus pt un motor modern cu 16V decat jafurile lor. Dar nu le-ar conveni asta frantzuzilor.... ar fi Dacia la acelasi nivel cu Clio dar la jumate de pret.

#229
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@Necronomikon

Va fi masina de familie....ce vrei? Numa' noi romanii suntem in stare sa avem pretentia sa facem rachete din masini de familie. Uitate la americani, daca vor nerv, iau muscle car, nu un van dinala cu care merge sotia la scoala cu copii.

Ahh...si cum a spus si Mi_....ieftine. Vrei motor de generatie noua, la masina cu pretul pe jumatate fata de masina de la care se imprumuta motorul. Tu ori nu judeci, ori esti incapatanat.

:cya:

#230
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
@driverx

OK..... sunt incapatanat, ce pot spune :D

#231
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 05.08.2003

Quote

Originally posted by driverx
@Necronomikon

Va fi masina de familie....ce vrei? Numa' noi romanii suntem in stare sa avem pretentia sa facem rachete din masini de familie.


...si din a 5-ea bagam in treapta "R" de la racheta.  :drac:

#232
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,183
  • Înscris: 05.05.2003
Incep deja sa apara articole despre X90, in presa franceza!
http://news.softpedi.../May/8349.shtml

#233
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 17.10.2003
Ma enerveaza astia de la AMS (chiar daca e singura revista auto pe care o cumpar).
Am luat si eu revista ieri si articolul despre X90 e jumatate plin cu laude gen "v-am zis noi ca asa si pe dincolo" iar cealalta jumatate cu poze aiurea. Au publicat X90 ala visiniu care apare si pe aici, dar la o calitate proasta, vezi-Doamne a fost poza luata de un amator, iar bordul este o schita antica pe care o am in brosura aia de acum 2 ani din care v-am scanat lista de furnizori. Ce dracu', nu gaseau si ei o poza, macar de aici de forum, sau o lasau moarta sau daca nu, le faceam eu un desen mai actual :drac:
Ori fac ceva cu profesionalism, ori sa se lase de meserie. Cei ce cumpara revista sunt in marea majoritate oameni care au cat de cat habar de lumea auto si pe care ii intereseaza lucruri serioase, nu ha^ra lor cu Vardie sau mai stiu eu cine.

#234
ssilviu

ssilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.05.2004
pai si nu au avut dreptate? Si cum sunt pozele alea aiurea, x90-ul ala visiniu a aiurea? Pana acum e cea mai realista poza pe care am vazut-o pana acum

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate