Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#1927
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Defileul Jiului mi s-a parut in regula anul asta in Iunie.

#1928
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,303
  • Înscris: 02.02.2006

View PostPoeOvidiu, on 10 august 2018 - 08:54, said:

A fost cineva anul asta pe ruta Brasov-Intorsura Buzaului-Buzau? Cum este drumul?
DN10 e ok în cea mai mare parte. Înainte de Siriu (dinspre Întorsură) trebuie avută grijă la carosabil, mai ales dacă mergi pe noapte, pentru că mai cad pietre de pe versanți. Din câte am înțeles există echipe care se ocupă zilnic de curățarea șoselei, deci nu m-aștept să ai mari probleme, dar să nu te fure peisajul și să dai peste vreun bolovan proaspăt căzut.

În rest, carosabilul este cel puțin decent. Odată cu intrarea în județul Buzău (dinspre Covasna) vei observa o scădere drastică a calității, în sensul că este destul de peticit, și este sunt vreo 2 zone cu carosabil surpat (circulație pe 1 fir, sau fundație lăsată), dar nu sunt probleme majore dacă le observi din timp. Și odată ajuns la Siriu, asfaltul e foarte ok până la Buzău.

Și pe la Măgura (ultimii munți, pe Ciuta, spre Buzău) ar mai fi o zonă cu carosabil surpat, se circulă pe un singur fir. Nu mai sunt sigur dacă cu semafor sau fără, dar nivelul de trafic e suficient de scăzut cât să nu conteze.

Drum bun!

Edited by alexcrist, 10 August 2018 - 10:25.


#1929
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Multumesc de informatii. Nu ma intereseaza sa fie drumul perfect. Sa fie circulabil, sunt in concediu, nu ma grabesc.   Ceva parcari noi au mai aparut per Defileu? ca erau destul de putine.

#1930
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Parca sunt niste refugii, nu pot spun daca sunt si unele noi ca n-am mai fost de vreo douazeci de ani pe acolo!

#1931
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011

View PostPoeOvidiu, on 12 august 2018 - 06:13, said:

Multumesc de informatii. Nu ma intereseaza sa fie drumul perfect. Sa fie circulabil, sunt in concediu, nu ma grabesc.   Ceva parcari noi au mai aparut per Defileu? ca erau destul de putine.
Revin cu informatii "calde", de aseara, din Defileul Jiului. Asa dupa cum am mentionat si in mesajul anterior, pe podul de la Bumbesti-Jiu se circula alternativ, cu semafoare, nu din cauza ca se largeste tablierul (dupa cum am scris eronat mai sus), ci din cauza ca se construieste un pod nou exact langa cel vechi. In rest, daca n-ai mai fost de multi ani prin zona, vei avea o surpriza extrem de placuta vizavi de starea soselei. Sa ai grija la viteza, ca in zona Bumbesti sunt mai tot timpul echipaje de politie (si ieri aufost, atat dimineata, cat si seara, cand ne-am inapoiat acasa).
In ceea ce priveste acele parcari (sau refugii, cum vrei sa le spui), s-au mai facut cateva pe malul Jiului (adica pe sensul de mers dinspre Petrosani catre Tg. Jiu. N-am avut curiozitatea sa le numar, dar cred ca in total sunt mai mult de 7-8, ceea ce cred eu ca este bine pentru cei cca. 36 km ai soselei din defileu. In plus de asta, exista o parcare amenajata la Lainici, in dreptul manastirii.

#1932
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Parcarea de la Lainici era si acum 8 ani :) Multumesc de informatii.

#1933
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
PoeOvidiu,
Cu placere.

#1934
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
asi vrea sa plec in wikend in Romania din germania stie cineva ce e pe drum un drum mai bun

#1935
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Drumul drept, fara ocolisuri.

#1936
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
S-a deschis sectorul Gilau-Nadaselu, apare intrebarea: daca vreau sa merg la Huedin, dinainte de Gilau, pe unde e mai bine sa continui, pe autostrada pana la Nadaselu si apoi... sau Gilau-Huedin pe DN?

Edited by d-ardeleanu, 28 September 2018 - 12:10.


#1937
OctiPsy

OctiPsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.06.2010
Pasajul de pe centura Arad peste calea ferată a fost deschis. După un șantier de 7 ani.
http://www.aradon.ro...jul-cet/2127827
Aici e pe google maps: https://goo.gl/maps/YDg2Tr83GmP2

#1938
xblade

xblade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.12.2006
Aveti vreo informatie despre Viziru-Ianca-Ramnicu Sarat? Multumesc!

Edited by xblade, 25 October 2018 - 07:58.


#1939
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Viziru Ianca am auzit că a fost refăcut, de la Ianca la Râmnicu Sărat nu sunt probleme, multe porțiuni au asfalt proaspăt. Între Ianca și Sutesti au apărut 2-3 gropi dar nu mari și la traficul de pe acel drum sunt ușor de ocolit chiar la o viteză mai mare.

După o lungă perioadă, am mers pe 15D, Roman-Vaslui. De la Roman la Negrești este asfaltat și drumul mult mai bun ca DN2 dintre Roman și Suceava (ca termen de comparație). Între Negrești și Vaslui este o porțiune de vreo 10 km cu asfalt ceva mai prost (cam ca DN2, ușor mai prost pe alocuri) apoi iarăși asfalt ok...

Cred că dezinteresul pentru DN2 de la giratoriu de după Roman de unde se merge spre Iași și Suceava către Suceava, l-a adus în stadiul în care multe drumuri naționale mai lipsite de importanță, destule drumuri județene și chiar comunale să fie mult mai bune...

#1940
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Cine a trecut pe A1, am inteles ca au aparut gropi la km 60 spre Pitesti ?

#1941
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
București-Buzău-Pascani-Bacau, știe cineva cum e drumul în perioada asta?
E prima oara când voi merge pe traseul asta.

#1942
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Stie cineva cum e drumul de la Covasna la Comandau in perioada asta?
Multumesc

#1943
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010

View Postoverseas, on 20 decembrie 2018 - 14:45, said:

Cine a trecut pe A1, am inteles ca au aparut gropi la km 60 spre Pitesti ?
Au reușit sa le plombeze intre timp, acu sunt doar denivelări.

View PostAbbd, on 07 ianuarie 2019 - 17:41, said:

București-Buzău-Pascani-Bacau, știe cineva cum e drumul în perioada asta?
E prima oara când voi merge pe traseul asta.

Drumul este in general bun si multi schumacheri pe traseu.

#1944
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Deva - Arad inteleg ca e dezastru pe oricare varianta ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate