Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#1909
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Vâlcea: Valea Oltului, blocată din cauza apelor scurse de pe versanţi

#1910
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 22.07.2006
Ce ruta sa folosesc de la Constanta la Salistea De Sus (maramures) ?

#1911
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Salut,

A fost cineva de curand pe DJ750, drumul spre Pestera Scarisoara?
Am citit pe net ca a fost asfaltat acum cativa ani, este bun? Din poze pe google maps nu pare chiar foarte stralucit si festul de stramt. Nu par sa incapa doua masini paralel.

#1912
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Am fost acum 2 ani, era proaspat asfaltat ca in palma, sper sa nu se fi degradat, e ingust deci atentie mare la viteza.

#1913
vaxalbin

vaxalbin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 03.10.2007
salutare,
a circulat cineva recent pe DN 15B de la Poiana Largului pana la intersectia cu E 85 (DN 2)? sunt probleme legate de calitatea asfaltului (mai ales dupa ploile din ultima vreme)?

Edited by vaxalbin, 15 July 2018 - 08:15.


#1914
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Nu sunt probleme pe 15B. Asfaltul e decent, rar câte o groapă, ușor denivelat pe alocuri peticit, dar se merge fără probleme cu viteza legală. Uneori marcajele sunt mai șterse, dar nu țin minte să lipsească complet nicăieri.

În altă ordine de idei, DN12C e asfaltat integral între Bicaz și intrarea în chei. Asfalt nou, marcaje complete și calitative (ieșite în relief, nu doar var cu ceva sclipici), 0 probleme. Posted Image

Edited by alexcrist, 15 July 2018 - 10:50.


#1915
vaxalbin

vaxalbin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 03.10.2007

View Postalexcrist, on 15 iulie 2018 - 10:49, said:

Nu sunt probleme pe 15B. Asfaltul e decent, rar câte o groapă, ușor denivelat pe alocuri peticit, dar se merge fără probleme cu viteza legală. Uneori marcajele sunt mai șterse, dar nu țin minte să lipsească complet nicăieri.

În altă ordine de idei, DN12C e asfaltat integral între Bicaz și intrarea în chei. Asfalt nou, marcaje complete și calitative (ieșite în relief, nu doar var cu ceva sclipici), 0 probleme. Posted Image
multam

#1916
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
salut. Imi poate spune cineva care e starea drumului dintre Sibiu si Brasov- pana la centura Brasovului? Ma intereseaza in special portiunea de drum din jud. Brasov adica Voila- Fagaras-Sercaia-Persani-Codlea-Ghimbav-centura Bv.
Multumesc.

#1917
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Pe o portiune se lucra, am pierdut o ora din viata.

#1918
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,077
  • Înscris: 16.02.2008
Ce pot sa faca acolo caci e proaspat refacut ?

#1919
vaxalbin

vaxalbin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 03.10.2007
salutare din nou
o ruta de la Sighisoara la Sambata de jos?
ce spuneti de DJ106 pana la Dealu Frumos si apoi pe DJ105 pana al Sambata (prin Cincu)? a circulat cineva recent? cum e drumul?

#1920
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
Pana la Agnita nu e grozav.
Vorbesc de acum 2-3 ani.

Te poti inspira si de aici

http://forum.peundem...php?topic=199.0

#1921
s_cristi

s_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.11.2006
Ziua buna!
Care varianta ziceti ca e mai buna pentru Sibiu - Oradea:
1) Sibiu - Sebes(A1) - Turda(A3) - Gilau
2) Sibiu - Sebes - Deva - Beius ?
Multumesc!

#1922
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
Varianta 1 e foarte buna. Am fost exact in urma cu un an. Acuma nu mai stiu exact pe ce portiune de autostrada am fost atunci (oricum de la Turda pana la Gilau am fost in mod sigur), ca parca s-a mai dat de curand in folosinta un tronson, dar si daca nu mergi pe autostrada, tot e bun drumul.
La varianta 2 exista si "subvariante". Dupa ce iesi de pe autostrada la Santuhalm mergi pe E79, care e in stare excelenta pana dupa Tebea. Urmeaza o portiune care inca n-a fost refacuta, dar se poate circula destul de bine, pana la Varfurile. La intrarea in Varfurile, E79 o ia la dreapta (exista indicator catre Beius-Oradea). SA NU CUMVA S-O IEI PE ACOLO!! Portiunea din E79 dintre Varfurile si Stei este ingrozitoare!!! Este un defileu prin munti, unde se lucreaza de ani de zile la drum. Sunt portiuni de km intregi acoperiti doar cu piatra sparta si unde se circula pe un singur sens.
Asadar, la intersectia de la Varfurile, in loc sa mergi la dreapta pe E79, tii drumul drept pe DN79A pana la iesirea din Manerau (si inainte de Bocsig). Acolo se face o intersectie unde la dreapta este DJ792A, catre Tinca. Este foarte bun drumul si nici nu este aglomerat, iar la Les te scoate pe DN79, chiar inainte de Aeroportul Oradea.

Edited by flomelomanul, 09 August 2018 - 08:34.


#1923
s_cristi

s_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.11.2006
@flomelomanul Multumesc mult pentru explicatia detaliata!
Numai bine !

#1924
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
s_cristi
Cu placere. Calatorie placuta!

#1925
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
A fost cineva anul asta pe ruta Brasov-Intorsura Buzaului-Buzau? Cum este drumul?
Dar pe Defileul Jiului? Sunt doua trasee care le cunosc dar nu am mai fost de vreo 7-8 ani pe ele. Deci nu mai stiiu cum sunt.

#1926
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
Defileul Jiului este foarte bun. Exista o mica portiune, de vreun km la Lainici care inca n-a fost modernizata, dar are asfalt pe ea si este in regula, iar la podul de la intrare (sau iesire, depinde de sensul de mers) din Bumbesti-Jiu se lucreaza la largirea tablierului pe sensul catre Tg. Jiu si se circula cu semafor. Cel putin asa era in urma cu trei saptamani. Oricum, maine voi trece din nou prin defileu si o sa revin cu precizari, daca cumva s-a schimbat situatia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate