Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#1819
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Personal ti as recomanda pentru viteza drumul fiind peste tot intr o stare foarte buna
Bucuresti - Ploiesti - Buzau - Tecuci - Vaslui - Iasi dar asta e doar parerea mea pentru ca urasc sa circul pe E85

Daca as fi in locul tau si nu m ar presa deloc timpul atunci prin brasov , e foarte frumos drumul , dar asfaltul dintre Tg Secuiesc si Bacau nu e cel mai bun

#1820
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Multumesc pentru raspuns.

Nu am fost niciodata pe E85 dar nu imi place ce citesc despre aceasta sosea aglomerata. Fac naveta zilnic pe DN67B care este un exemplu de asfalt deteriorat asa ca sunt obisnuit.
Singura mea problema ar fi data de neplaceri legate de anotimp si de zona montana. Daca nu sunt blocaje, cred ca o sa merg pe Brasov.

#1821
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 04.11.2016
Daca nu esti grabit incearca de la Tg. Secuiesc sa o iei pe DN 2D prin Ojdula pana la Lepsa si de aici la Focsani. Poti pleca sambata, te opresti la Lepsa unde poti vedea cascada Putna si Cheile Tisitei.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E66jVAit8FY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gabrieln2016, 01 February 2017 - 11:24.


#1822
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Nu sunt grabit in sensul ca o ora nu ma deranjeaza. Nu plecam la plimbare. Trebuie sa ajung la Iasi pana se lasa intunericul.
Multumesc de sugestie.

#1823
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
E adevarat ce se zice despre e85 ... aglomeratie , se circula cu mult peste 100km/h, se merge pe 1banda si jumatate, cretini care dau flash uri desi mergi cu peste 120km, de pasiri pe acostament, sate unul dupa altul samd

Eu evit cat pot. Daca te ajunta la ceva ieri am facut Iasi - Bucuresti pe traseul de mai sus si asfaltul e perfect

Nu am auzit sa fie probleme pe drumuri in tara din cauza zapezilor in ultimele 2 saptmani

#1824
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Multumesc.
O sa merg pe Brasov, Onesti.
Apreciez raspunsurile prompte.

#1825
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Drumul între Târgu Secuiesc și Onești nu excelează dar nici nu e imposibil. Este o porțiune unde se circulă alternativ pe o bandă comună de ceva ani, e semafor acolo. Mașinile de gabarit mare te pot încetini. Dacă nu mergi cu viteză, încât să nu vezi eventualele probleme de pe carosabil îl poți încerca. Peisajul nu e spectaculos, nici economie de timp nu faci.

Nu am mai fost de vreo doi ani pe el, eu îl foloseam ca să mai scap de E85 pe care l-am parcurs de sute de ori. Dacă vrei să încerci ceva nou, o poți face.

View Postdcn, on 01 februarie 2017 - 11:31, said:

Multumesc.
O sa merg pe Brasov, Onesti.
Apreciez raspunsurile prompte.

Văd că yonut ți-a sugerat ca alternativă și un drum prin Vaslui. Dacă mergi pe ruta lui, o poți face dar să nu încerci să ajungi din Bacău la Vaslui căci îți distrugi mașina. Continuă pe E85 și apoi pe E58 până la Iași.

#1826
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Ma gandesc ca fiind duminica o sa fie aglomeratie pe E85, sensul spre Bucuresti, iar pe Targu Secuiesc-Onesti nu vor fi prea multe camioane. Pe Google Maps este o portiune lipsa din DN11 pe StreetView.

Multumesc.

#1827
culcat

culcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.01.2010
Salut. De la Piatra Neamț la Drobeta Turnu Severin pe ce ruta îmi recomandați?

#1828
culcat

culcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.01.2010

View Postculcat, on 12 martie 2017 - 11:22, said:

Salut. De la Piatra Neamț la Drobeta Turnu Severin ce ruta îmi recomandați?


#1829
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postculcat, on 12 martie 2017 - 11:22, said:

Salut. De la Piatra Neamț la Drobeta Turnu Severin pe ce ruta îmi recomandați?

Ruta mai frumoasa si mai spectaculoasa. Praid- Sebes- Caransebes- Drobeta.

#1830
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
Oameni buni, in week-end-ul care urmeaza trebuie sa fac un drum dus-intors Petrosani- Simian (langa Drobeta Turnu Severin), pe ruta Petrosani-Tg. Jiu- Motru- Tr. Severin- Simian.
Drumul de la Petrosani la Tg. Jiu prin defileul Jiului (DN66) il cunosc, l-am mai parcurs destul de recent. M-ar interesa, daca poate cineva sa ma lamureasca, cum se prezinta DN67 pe tronsonul Tg-Jiu- Halanga, precum si centura Severinului (pe E70). Stiu ca prin anii 2009-2012, pe vremea cand circulam pe ruta asta (dar atunci inca nu aveam permis si eram doar pasager) au fost probleme cu portiunea din DN67 dintre Motru si Halanga, datorita unor alunecari de teren care au "valurit" carosabilul, dar in prezent nu mai stiu cum e. Totodata, in acei ani centura Severinului inca nu fusese data in folosinta, deci n-am circulat niciodata pe ea (traversam orasul pentru a ajunge in Simian).
Multumesc anticipat pentru eventuale raspunsuri.

#1831
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Anul trecut in primavara cand am fost pe acolo drumul intre Tg. Jiu si Motru era in stare buna!
Intre Turnu Severin si Motru erau portiuni bune dar si portiuni distruse, asfaltul lipsind aproape in totalitate.

Edited by DannyMC, 19 April 2017 - 12:17.


#1832
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Salutare, o recomandare itinerar Craiova-Brasov?

Craiova-Pitesti il stiu, e ok, super ok. Dar de la Pitesti incolo? E574?

Am si alte variante? Distanta e secundara, as vrea sa fie cat mai ok drumul, sa nu rup masina. Am emotii mai ales pe rucar-bran, acu' vreo 10 ani era praf...

Multam fain.

Edited by a3ds, 25 April 2017 - 21:05.


#1833
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Rucar - Bran acum 3-4 ani era destul de ok. Problema ar fi pana la Rucar, in zona Campulung unde se lucreaza.
Dar retine ca vorbesc de acum 3-4 ani.
Uita-te si pe forumul peundemerg.ro, la harta calitatii drumurilor.

#1834
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
E dubios. Nu stiu ce inseamna pentru ei "intermediate" Posted Image

Cea mai buna varianta ar fi craiova-valcea-sibiu-brasov pe dn1 dpdv al calitatii desi lungesc cu minim 100 de km...din ce zic aia, e praf rucar bran

Attached Files


Edited by a3ds, 26 April 2017 - 06:04.


#1835
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
rucar bran era praf anul trecut prin toamna, nu cred sa se fi schimbat ceva de atunci

#1836
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Eu am fost pe acolo in 2015 iar pe portiunile dintre Campulung-Podu' Dambovitei si de la intersectia cu drumul judetean 730 pana la Bran si mi s-a parut in regula drumul!
Dar judecand dupa cum s-au distrus drumurile din Bucuresti in doar trei saptamani de iarna, e posibil chiar probabil ca intr-un an sa se fi schimbat complet situatia pe drumul de care spuneam! :(

Edited by DannyMC, 26 April 2017 - 15:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate