Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#1855
clujeanul

clujeanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.08.2007
Ati circulat recent pe traseul Craiova - Calafat? Care e starea soselei?
Multumesc,

#1856
MihaelaM92

MihaelaM92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.08.2017
mersi #barbosa si multumesc #flomelomanul

#1857
ambx04

ambx04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.03.2014
Stie cineva in ce stare este DN3B (sectorul dintre intersectia cu DN 2A  si pana in Fetesti)?

Vreau sa ajung din Iaşi in Eforie Nord pe traseul:
Iaşi - Vaslui - Bârlad - Tecuci - Şendreni - Brăila(soseaua de centura) - Viziru - Cuza Vodă - Gura Ialomiţei - Făcăeni(DN3B) - Feteşti - A2 - A4 - Eforie Nord

#1858
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

View Postambx04, on 15 august 2017 - 12:24, said:

Tecuci - Şendreni - Brăila(soseaua de centura) - Viziru - Cuza Vodă - Gura Ialomiţei

In general OK, dar cu unele probleme:
- intre Independenta, Branistea si Sendreni, portiuni de drum sunt tasate, denivelate, te cam scutura, dar merge pedalat cu suta la ora.
- in Viziru se lucreaza de la iesirea din localitate si la stinga, pe strada Constantei, care e de regula inchisa; vezi ca ai undeva in localitate un indicator (galben, daca nu gresesc?) care te deviaza pe o ulita la stinga si te scoate pe marginea de sat inapoi in sosea
- prin satele de dupa Viziru a inceput deja sa se strice asfaltul (nu cred ca are 3 ani vechime, fura astia de rup) si au aparut gropi destul de consistente, insa drumul prin sate e destul de virajat si nu as zice ca gropile scad viteza de deplasare, oricum nu ii poti da bice. In afara satelor soseaua e OK.

Edited by Taxon, 16 August 2017 - 14:38.


#1859
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007

View Postambx04, on 15 august 2017 - 12:24, said:

Stie cineva in ce stare este DN3B (sectorul dintre intersectia cu DN 2A  si pana in Fetesti)?

Vreau sa ajung din Iaşi in Eforie Nord pe traseul:
Iaşi - Vaslui - Bârlad - Tecuci - Şendreni - Brăila(soseaua de centura) - Viziru - Cuza Vodă - Gura Ialomiţei - Făcăeni(DN3B) - Feteşti - A2 - A4 - Eforie Nord

Daca vrei sa iesi in Fetesti recomand sa mergi pe Baraganul - Tandarei. Insa ruta optima cred ca ar fi sa continui din Gura Ialomitei si sa treci podul pe la Giurgeni/Vadu Oii, apoi ai un drum bun pana in Ovidiu unde poti sa urci pe autostrada pana la Agigea.

View PostTaxon, on 16 august 2017 - 14:31, said:

In general OK, dar cu unele probleme:
- intre Independenta, Branistea si Sendreni, portiuni de drum sunt tasate, denivelate, te cam scutura, dar merge pedalat cu suta la ora.
- in Viziru se lucreaza de la iesirea din localitate si la stinga, pe strada Constantei, care e de regula inchisa; vezi ca ai undeva in localitate un indicator (galben, daca nu gresesc?) care te deviaza pe o ulita la stinga si te scoate pe marginea de sat inapoi in sosea
- prin satele de dupa Viziru a inceput deja sa se strice asfaltul (nu cred ca are 3 ani vechime, fura astia de rup) si au aparut gropi destul de consistente, insa drumul prin sate e destul de virajat si nu as zice ca gropile scad viteza de deplasare, oricum nu ii poti da bice. In afara satelor soseaua e OK.
Doar portiunea Branistea-Sendreni e denivelata rau, in rest se merge ok.
Iar la Viziru au terminat lucrarile deci nu se mai ocoleste prin Tufesti.

#1860
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

View Postshadow_x3x, on 17 august 2017 - 09:01, said:

Daca vrei sa iesi in Fetesti recomand sa mergi pe Baraganul - Tandarei

... nuuu, am mers de curind pe acolo, asfaltul e jalnic, ba mai sunt si capcane in drum; mai bine fuga la Drajna si apoi autostrada.
Gura Ialomitei - Vadu Oii- Ovidiu e ok, chiar ii poti da talpa pe o mare parte din drum si uneori chiar il prefer in detrimentul autostrazii.

#1861
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
DN 67 in Gorj, e jale cu criblura. Un adevarat scandal. Dati Google cu criblura DN67!

#1862
ambx04

ambx04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.03.2014

View Postambx04, on 15 august 2017 - 12:24, said:

Stie cineva in ce stare este DN3B (sectorul dintre intersectia cu DN 2A  si pana in Fetesti)?

Vreau sa ajung din Iaşi in Eforie Nord pe traseul:
Iaşi - Vaslui - Bârlad - Tecuci - Şendreni - Brăila(soseaua de centura) - Viziru - Cuza Vodă - Gura Ialomiţei - Făcăeni(DN3B) - Feteşti - A2 - A4 - Eforie Nord

Am revenit din concediu pe traseul de mai sus: la dus am mers pe varianta Făcăeni (DN3B) - drumul nu e chiar ok, nu sunt gropi dar este foarte peticit, se poate merge cu 70-80km/h. La intoarcere am incercat DJ212 (prin Movila). Varianta asta e mult mai buna, asfaltul este ok si se poate merge mai tare pentru ca sunt doar 2 sate in 35-40km.

Edited by ambx04, 29 August 2017 - 09:35.


#1863
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Atentie pentru cei care traverseaza Târgovistea (sau au treaba în Târgoviste) si apoi merg spre Ploiesti, Brasov, Buzau.

Se lucreaza la centura orasului iar podul peste râul Ialomita din localitatea Valea Voievozilor este închis pâna pe data de 15.12.2017

Ialomita se poate traversa pe la podul din localitatea Nisipuri si pe la podul de la Teis. Orasul este practic paralizat din cauza traficului iar politistii rutieri abia daca mai pot face fata.

Edited by florinbad, 12 October 2017 - 09:59.


#1864
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
S-au terminat lucrarile de care spuneai, florinbad?
Si, aveti idee, pe culoarul Rucar-Bran mai sunt lucrarile la carosabil intre Cimpulung si Risnov?

#1865
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Intre Campulung si Rasnov mai sunt vreo 4 semafoare. Parca atatea am gasit eu duminica trecuta, 12 nov. E unul pe la Rucar, unul pe la Fundata, unul la Dragoslavele si parca unul intre Bran si Rasnov. Mai e unul intre Pitesti si Campulung, la un pod la Furnicosi.

#1866
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Multam, colegu', drumuri bune ! :D

#1867
dolmarfan

dolmarfan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 24.01.2012
Stie cineva daca intre Jitia Vrancea si Bisoca Buzau se poate trece?

#1868
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006

View PostTaxon, on 20 noiembrie 2017 - 11:48, said:

S-au terminat lucrarile de care spuneai, florinbad?
Iarta-ma pentru raspunsul întârziat: nu, lucrarile nu s-au terminat, stagneaza din cauza timpului nefavorabil, în loc ca aceste lucrari sa se faca vara, pe timpul vacantei scolare (când traficul auto este mult mai mic deoarece elevii nu mai sunt dusi la scoli-licee si multi locuitori sunt plecati in concedii) si când vremea calda permite aderenta mult mai buna a bitumului sau ce-o folosi firma constructoare pentru reconditionarea un pod de o asemenea importanta. Dar asa este la români...

#1869
vaxalbin

vaxalbin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 03.10.2007
salutare, mai stiti care e starea drumului DN 12A, mai exact Comanesti - Miercurea Ciuc? asta vara erau portiuni "varza"....

#1870
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Sunt useri aici din vestul tarii care-mi pot spune cum se circula pe intrarea in tara pe la Nadlac/Bors in jurul datei de 31.12 ? Estimez ca ajung pe timpul zilei orele 12-16 probabil  .
Sa am bafta oare sa fac revelionul la Nadlac ? :))

#1871
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
Va fi pustiu,nu-ti fa griji.

#1872
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Mersi .
Mai stii cumva cum este drumul in general de la Cracovia spre Budapesta si traversarea Slovaciei de la nord la sud pe la Banska Bistrica ? Ar trebui sa ajung la CS sa las pe cineva si sa intru pe la Bors in tara. Drumul de la Cracovia spre Poprad SK il stiu si nu se alearga deloc acolo plus ca iar pe Oradea-AR e cam la fel .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate