Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Shaorma in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
416 replies to this topic

#109
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View Postfatboy, on Aug 14 2006, 00:42, said:

Daca tot sunt atatia mancatori de shaorma p aici, inclusiv fani Dristor, am si eu o intrebare: este adevarat ce se spune ca aia de la Dristor s au filmat in timp ce se slobozeau in maioneza care o folosesc la shaorma? Cica circula p DC+ insa eu nu l am gasit (filmuletul)...

  :photo:
colegele mele de serviciu au avut greturi cand au aflat ...da cica era buna  :console:  . totusi nu cred sa fie adevarat pt ca inca nu le-a inchis nimeni cosmelia .

#110
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006
Am mancat de la Iskender ieri si din Unirii langa Gregory's si n-au fost prea bune. Cea din unirii a fost dezastru...si rece si mica....urat. Iskender bunicica dar nu e oricum foarte buna. In schimb, Cleopatra...e cea mai tare...am ramas la ea ca nu se schimba, servire buna, fierbinte...si mare.  :photo:

#111
iuzar69

iuzar69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 27.04.2004

View Postcipriandan, on Oct 20 2006, 20:51, said:

Cea mai buna shaorma de miel sau pui pe care am mancat-o a fost la Shaorma King pe Iancului (foarte mare si cu foarte multe ingrediente deosebite), dar se pare ca s-au mutat de acolo. Stie cineva unde?
Au dat faliment, din cazua gripei pasaricii ;) Acum a fost renovata si re-branduita locatia, ii spune EMMI's dar shaworma e jalnica rau...

BTW, ce vedeti voi bun la shaworma Iskender (Hasdeu)? Cei care o fac arunca in bataie de joc trei floace de carne si doi cartofi, si au o scirba in ei de nu mai vii a doua oara.... :puke:


R.I.P. Shaworma King :(

Edited by iuzar69, 24 October 2006 - 10:42.


#112
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
In p-ta Rosseti la Michelle e super misto schaorma.

#113
[K2]

[K2]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.03.2006

View PostTzepi, on May 27 2006, 13:10, said:

aia de la Dristor sux ass rau. e praf

cele mai bune le consider Genin (calea floreasca), La Matache, Maverick si derya...



NO1. GENIN(Floreasca)
NO2. ISKENDER(Liceul Iulia Hasdeu)
NO3. PINOCCIO(Magazin Titan... vis-a-vis de statia de 102)

#114
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Aia de la King era belea rau daca puneai amestecul ala de lamaie cu patrunjel
Best shaworma e la Piata Domenii.

#115
macabroo

macabroo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.01.2006
Din cat am citit thread-ul, nu zice nimeni nimic de Killer Chicken. E intr-o cosmelie in fata la "Eva" intre Universitate si Romana. Arata dubios pe'afara coshmelia, dar shaorma e foarte buna. Oricum shaorma preferata e la maverick, in Dr taberii. E obscen de mare.

P.S. s-a mai deschis una la unirea, e buna doar la farfurie.

#116
ema27

ema27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.11.2006
In Dristor e clar cea mai buna.

#117
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,095
  • Înscris: 07.07.2006
In Bucale cea mai buna saorma mincata de mine e prin Baneasa, la Obelix (str Biharia). E cea mai echilibrata, nu e plina sa dea pe dinafara, si are mirodenii arabesti. Dupa parerea mea, Dristor si Genin sunt niste kitsch-uri, umple o piine cu de toate si cica e saorma. E ceva mare si mult. (Dristor nu mai stiu cum e, n-am mai mincat de multa vreme, ani buni, dar de la Genin mi-a adus de curind cineva la servici).

Si am mai mincat una geniala in Mall Vitan, demult, era un restaurant arabesc desfiintat de ani buni, la etajul 4. Aveau si de miel, singurul loc unde am gasit vreodata de miel in Bucale (n-am cautat frenetic, or mai fi niste traditionale, ascunse prin te miri ce dughene, cu saorme ca la mama lor).

Gust bun are si aia de la Spring, in special sosul.

Edited by abancor, 21 November 2006 - 17:22.


#118
Dex.

Dex.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 17.07.2006

View Postcipriandan, on Oct 20 2006, 19:51, said:

Cea mai buna shaorma de miel sau pui pe care am mancat-o a fost la Shaorma King pe Iancului (foarte mare si cu foarte multe ingrediente deosebite), dar se pare ca s-au mutat de acolo. Stie cineva unde?

:w00t:  :w00t:

Am luat si eu, o singura data, tot de miel...a fost plina de zgarciuri :puke:

#119
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...dristor rules dar depinde ce baiet iti pune carnitza ca te poti trezi cu o portie apetisanta de cartofi pai. incercati mixta, miam , sa treaca postul :lol:...

#120
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
dap, shaorma din dristor rulz. cumparati si mancati ca aveti de castigat. enjoy!

#121
un papagal

un papagal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.11.2005

Quote

dap, shaorma din dristor rulz. cumparati si mancati ca aveti de castigat. enjoy!
eu v-o recomand pt. extraportia de maioneza invizibila , care, pre langa ca e gratis, mai e si gustoasa .

#122
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
am mancat o shaorma buna in statia tramvaiului 21 de la depozitul Europa

#123
exgweyss

exgweyss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 08.09.2006
Io imi iau shaorma destul de buna si mare de pe Teiul Doamnei (in apropiere de Circa 7 de Politie). Cea mare e 100k iar cea mica 80k.

#124
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View Postexgweyss, on Dec 4 2006, 14:04, said:

Io imi iau shaorma destul de buna si mare de pe Teiul Doamnei (in apropiere de Circa 7 de Politie). Cea mare e 100k iar cea mica 80k.

Me too. Me too.



Mai sunt 2 shaormerii tot pe Teiul Doamnei la intersectie cu Blvd. Lacul Tei. Imense portiile. :D

#125
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006
eu as vota tot pt dristor...  :)

#126
C##

C##

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 01.03.2006
la capatul lui 14' la Papai bun imi place cel mai mult :inlove:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate