Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Gothic III

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Pentru toti care au indragit seria Gothic( eu joc Gothic I de 4 zile continuu  :naughty: ), anunt oficial pe site-ul Piranha-bytes: Release date: Sep/Oct 2006

Trailare disponibile aici, la fel si raw soundtrack-ul.

Soundtrackul seriei Gothic, si nu numai, poate fi dld de aici

#2
rommel

rommel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 17.01.2005
Ura! :)
Pana atunci poate imi iau si eu Gothic II: Night of the Raven ca sa vad cum se continua povestea!

#3
Shark

Shark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.07.2006
Cred ca acest joc mi-a placut cel mai mult , te indragostesti de el de cum incepi sa il joci !
L-am terminat de 3 ori :))) si inca l-as mai juca
Storyline-ul e excelent , grafica super mai ales pt anul in care a fost creat !
Gothic II Rulzzz !
Can waith for Gothic III >Coming August 2006 !  :inlove:

#4
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005
Calm... Cel mai probabil întâi apare varianta in germana. Oricum, ãsta e singurul joc de la care mai am speranþe, de la marea dezamãgire numitã "Oblivion". Sper sã nu il strice.

#5
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Cel mai nashpa e ca nu ai de unde cumpara Gothic I, in Romania....

@morticia: Te-a dezamagit Oblivion? De ce?

#6
Raziel14

Raziel14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2006
ABIA ASTEPT GOTHIC3!!!!!CEL MAI TARE RPG A FOST GOTHIC (SI ESTE ) :coolspeak:  :D

#7
nebux

nebux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 05.09.2006
abia astept. il voi cumpara doar daca nebunii astia de italieni nu il traduc.
daca va fi tradus atunci va sta pe raft mult si bine. deja am luat teapa cu vreo cateva jocuri

#8
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Softpedia ne aduce mai multe noutati aici

#9
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004

 shiva, on Aug 7 2006, 17:24, said:

Cel mai nashpa e ca nu ai de unde cumpara Gothic I, in Romania....

L-au dat cei de la Level la pachet cu revista.

Din pacate nu stiu numarul si anul dar ei ar trebui sa stie si 10 ron si un pic nu e mare lucru pentru asa joc.
Eu l-am luat pe gratis de la biblioteca (sa traiasca mult si bine)

#10
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
se pare ca din 13 octombrie se va vinde in Europa.
cateva laude aduse la adresa acestui joc:
"Nominated as the Best game of E3 by IGN, Awards granted as Best game of E3 by many international journalists – it seems like the sky's the limit: Now, PC Games readers voted for Gothic 3, calling it the best and most wanted Game of this year's E3. This award is very important for us, as it shows the confidence and the enthusiasm of the community. Conclusion: Thumbs up – the release is getting closer, and soon all of you will be teared into the world of Myrtana...!"

mai multe gasiti aici

Requirements:
Minimal: Windows 2000/XP/XP64 and 1 GB ram, Intel Pentium 4, AMD 2 Ghz or higher, 3D card with 128MB ram and shader model 1.4, DirectX 9.0, 4.6GB free disc space and DVD drive

Recommended: Windows 2000/XP/XP64 and 1,5 GB ram, Intel Pentium 4, AMD 3 Ghz or higher, 3D card ATI X1600, or GeForce 6800 or higher with 256MB ram, DirectX 9.0, 4.6GB free disc space a DVD drive

Soundtrack-ul partial la Gothic3 il gasiti aici ....e absolut superb ...

Edited by shiva, 06 October 2006 - 14:13.


#11
Raziel14

Raziel14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2006
Abia astept Gothic 3 ,sper sa se lanseze pana la Craciun :)

#12
L3g3n.Ds.

L3g3n.Ds.

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.10.2006
adevarul e ca gothik 2 e super desi are unele mici tweakuri dak le pot spune asa singurul lucru care m-o dezamagit la 2 o fost ushurintza cu care l-am facut pe ultimul dragon death dragon mare greutate + ca iti pika un rune inainte de el care ia vre-o 600 parka nu mai stiu exact dar stiu ca e ushor sa il omori cu runul ala oricum e fain filmuletzul de la final :))) cei care nu l-ati jucat sau terminat jucatil ca se merita :)

#13
Z3r0

Z3r0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.06.2006
deja e lansat, am pus mana pe el ... pacat ca inca nu imi merge...inca nu a aparut "patchu"

#14
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006

 Z3r0, on Oct 19 2006, 10:39, said:

deja e lansat, am pus mana pe el ... pacat ca inca nu imi merge...inca nu a aparut "patchu"

bataie de joc. fara 2 GB ram nu are sens sa incerci sa joci. iti freaca HDD de il inebuneste facand un swap cat mai mare. cred ca jocul e facut de intel ca sa-si vanda core 2 duo (au si reclama in joc la varianta extreme).

la mine p4 2,6 ht 1gb ram si 6600 gt merge ca un jaf chiar si pe low (cu toate optimizarile facute in windows, dfrag etc). clar e de la memorie unde gothic se intinde si pana la peste 1,5 gb daca are unde.

in schimb oblivion imi merge pe medium + hdr in 1024*768 peste 30 fps. ca sa nu mai vorbim de calitatea jocului si a modurilor  :coolspeak:

Edited by vlad2006, 21 October 2006 - 17:51.


#15
tavi_gg

tavi_gg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.03.2006

 vlad2006, on Oct 21 2006, 18:49, said:

bataie de joc. fara 2 GB ram nu are sens sa incerci sa joci. iti freaca HDD de il inebuneste facand un swap cat mai mare. cred ca jocul e facut de intel ca sa-si vanda core 2 duo (au si reclama in joc la varianta extreme).

la mine p4 2,6 ht 1gb ram si 6600 gt merge ca un jaf chiar si pe low (cu toate optimizarile facute in windows, dfrag etc). clar e de la memorie unde gothic se intinde si pana la peste 1,5 gb daca are unde.

in schimb oblivion imi merge pe medium + hdr in 1024*768 peste 30 fps. ca sa nu mai vorbim de calitatea jocului si a modurilor  :coolspeak:
de acord; am un P4 630 (3Ghz HT) cu 1 G RAM 566 Mhz pe o placa intel D975XBX si un FX7600GT si jocul imi rupe!!! Deci nu e adevarat. Am asteptat atat jocul asta ca sa vina astia sa ne zica ca trebe sa mai dam pe langa pretul lui inca vreo n-spe sute de euro ca sa luam procesor de ultima generatie si memorie RAM cat un HDD ca sa ne mearga??? Sa si-l bage undeva cu tot cu swapul lui.
Oblivion rules!!

#16
Z3r0

Z3r0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.06.2006
mie imi merge perfect, pe un Intel core2duo e6400
2 gb ddr2-800mhz, si leadtek 7900gt. in timpul jocului mie imi mananca 1,4Gb din memorie, pe parcurs mai creste putintel.
numi vine sa cred ca mie imi merge doar ca am procesor core2duo ...
il joc cu toate lamaxim, merge bine din cand in cand mai agatza ...

@tavi_gg - vad ca si tu ai un pc bun pt jocuri, nu inteleg de ce iti merge asa nasol...

#17
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006

 Z3r0, on Oct 23 2006, 13:51, said:

mie imi merge perfect, pe un Intel core2duo e6400
2 gb ddr2-800mhz, si leadtek 7900gt. in timpul jocului mie imi mananca 1,4Gb din memorie, pe parcurs mai creste putintel.
numi vine sa cred ca mie imi merge doar ca am procesor core2duo ...
il joc cu toate lamaxim, merge bine din cand in cand mai agatza ...

@tavi_gg - vad ca si tu ai un pc bun pt jocuri, nu inteleg de ce iti merge asa nasol...

nu are legatura procesorul sau placa video. e doar o chestie de 2 gb ram. ca el nu are probleme cu suprasolicitarea procesorului si nici cu placa video. doar ca merge greu pt ca freaca HDD cu swap. eu l-am facut sa mearga decent fara shadows in rest toate la mediu-max. merge ok dar din cand in cand mai dureaza ceva sa curete swap-ul.

exista niste tweaks in g3.ini care sunt postate pe forumul oficial la jowood.

#18
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
... deci sa nu ma ating de Gothic 3 pana nu-mi mai iau un G de RAM si placa video de 256  :angry:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate