Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Folie contacte

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mielu80

mielu80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.01.2006
Salutare.
Am si eu o mare problema.La o tastatura de laptop,am doua folii cu contacte prin care se conecteaza la placa de baza.Acele folii cred ca au fost indoite de cam multe ori,si normal ca acum tastatura nu mai merge.Eu cred ca s-au intrerupt traseele de pe folii...Are cineva idee cum s-ar putea reface traseele respective ? Cred ca sunt facute cu grafit,cred,deci exculs sa le refac cu lipituri cu letconul...
Astept un sfat din partea voastra.
Va multumesc mult !  :cheers:

#2
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
poti incerca dar doar ca si solutie provizorie sa depui grafit pe trasee cu un creion cu mina moale.

#3
fenobarbital

fenobarbital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 13.02.2004
poti incerca sa pictezi peste traseele de grafit, unde sint rupte, cu adeziv electroconductiv, de exemplu "Bison Electro", sau de alte firme, insa e cam scump, pectru ca contine argint (ultima data am cumparat cu 50RON si e citeva grame) , varianta ar mai fi cu spray graphit 33 de la Kontakt Chemie, insa nu aplicat prin pulverizare ca strici tot. Si asta e cam 40RON la 200 ml.

#4
gec

gec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 10.08.2005

 mielu80, on May 22 2006, 11:30, said:

Salutare.
La o tastatura de laptop,am doua folii cu contacte prin care se conecteaza la placa de baza.Are cineva idee cum s-ar putea reface traseele respective ? Cred ca sunt facute cu grafit,cred,deci exculs sa le refac cu lipituri cu letconul...

1) Incearca la un magazin de specialitate (cele private nu vechile DIODA) sa vezi daca au carioca conductiva, candva se gaseau astfel de carioci care puteau corecta eventuale intreruperi la cablaje
2) Tot la magazine de specialitate dar de data asta de piese auto incearca sa vezi daca gasesti spray conductiv pentru depuneri si remedieri ale zerzistentei de dezaburire a parbrizelor auto.

#5
mielu80

mielu80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.01.2006
Va multumesc frumos pentru sfaturi,am sa incerc sa caut carioca sau vopsea.Cred ca e cel mai facil asa.
:cheers:  :cheers:  :cheers:

#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Eu mai am o mica idee...acum nu stiu cat de stralucita ar fi...si anume..sa iei staniol de la ciocolata sau de la pachetele de tigari...si sa tai foite subtiri de latimea traseelor  ( poate chiar si un pic mai late daca iti permite ) si sa le lipesti cu scoci peste partea intrerupta. Sa stii ca staniolul conduce foarte bine

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate