Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Sound Blaster X-Fi FATALITY vs. M-AUDIO Revolution 7.1

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
aparaipan

aparaipan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 11.03.2006
1).  Pentru un sistem Logitech z-5500 la care ascult doar muzica ce imi recomandati: Sound Blaster X-Fi FATALITY Edition sau M-AUDIO Revolution 7.1 . Eu am deja Sound Blaster X-Fi FATALITY Edition, se merita sa o vand sa cumpar un M-AUDIO Revolution 7.1???
       2).  Ce e mai bun Logitech Z-5500 sau Creative GigaWorks S750 ???
    
       Multumesc

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004
Raspuns doar la prima intrebare ( la a 2-a nu stiu, nu le-am ascultat ): Pastreaza X-Fi-ul. Ambele placi se aud la fel pe partea de muzica, X-Fi ul are procesor hardware, M-Audio are un codec Via 24 ENVY software si foloseste mai mult procesorul sistemului... Iar in jocuri X-Fi -ul este superior.

M-Audio este insa superior vechilor placi Creative - seria Audigy ( 1,2 si chiar 4 ). Motivul - codecurile folosite ptr conversie analog-digital si invers sunt de foarte buna calitate comparativ cu codecurile ieftine de la seria Audigy 1 si 2. Incepand cu Audigy 4 Creative si-a indreptat greseala. Iar in seria X-Fi nu se mai sesizeaza nici problemele datorate schimbarilor de frecventa ( Placile Creative lucreaza doar pe 48kHz ).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate