Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Motociclistii si zgarieturile

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

#73
sile32

sile32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.05.2006
big_ipaq cred ca si Thomas ti-a raspuns in acelasi mod ca si mine pe PM. neacordarea de prioritate este sanctionata cel mai dur, fata de viteza. Mai ales CAND ESTE CAUZA PRINCIPALA

Edited by sile32, 31 May 2006 - 21:36.


#74
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

View Postsile32, on May 31 2006, 22:27, said:

big_ipaq cred ca si Thomas ti-a raspuns in acelasi mod ca si mine pe PM. neacordarea de prioritate este sanctionata cel mai dur, fata de viteza. Mai ales CAND ESTE CAUZA PRINCIPALA

Imi pare rau. Am si ordonanta si regulamentul in fata si NU GASESC unde se spune care din ele este mai dur sanctionata. Ajutati-ma va rog. Si pentru 50 km/h peste viteza legala se ia carnetul la fel ca si pentru neacordare de prioritate. Darmite pentru 150 km/h sau 200 km/h.

Sile32: ti-am raspuns si pe PM. Am discutat si cu un avocat si cu un judecator. Spre exemplu, stiu indirect pe cel care a accidentat fotbalistul din Galati acum cateva zile. Are dosar penal si va pierde. Dar a intors pe linia continua. Expertiza spune ca motocicleta avea 150 km/h. Culmea e ca masina a intors PESTE doua "speed bumps", gandindu-se ca oricum motociclistul va frana. Daca nu ar fi facut-o, ar fi picat rau oricum, cu masina sau fara masina. Dar acolo, soferul a gresit de neiertat. Nu se punea problema sa-l poata vedea sau nu, sa poata aproxima sau nu.

Edited by big_ipaq, 31 May 2006 - 23:05.


#75
1NebunDupaMotoare

1NebunDupaMotoare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.01.2006
big_ipaq .... mare dezamagire cand am vazut cate posturi ai si ...varsta ta.

cred ca forumul e facut ca sa invatam ceva din el.. nu sa fim "gica contra"
felul in care ai raspuns lui Radu.. spune multe si te caracterizeaza urat.
probabil pleaca din faptul ca te consideri cu 2 perechi de.. si astfel esti special.
daca toate topicurile tale sunt la fel ca acela.. inseamna ca ai f mult timp liber prietene si nu stii ce sa faci cu el.
crede-ma ca cine vroia sa invete din ce a zis Radu.. invata. nu era nevoie ce "Ochiul experului critic" din tine pt asta.
decat sa critici... mai bine spune ceva constuctiv.


plus... nu cred ca trebuie sa ma repet .. sa te intreb ce treaba ai tu cu moto....iti place sa le pozezi sau ce?

numai bine.

Edited by 1NebunDupaMotoare, 01 June 2006 - 00:50.


#76
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Eu n-am criticat... Din pacate... Mi-ar fi placut mie...

Nu se pot gasi DOAR scuze pentru vitezele luminice ale unora si in rest, ochelari de cal sa nu vedem sfintii cum calca pe bec aproape intotdeauna. Cam asta am spus pe scurt. Pentru cine stie sa citeasca...

Stiu ca nu e usor sa auzi asta, mai ales de la un motociclist. Dar e realitatea.

#77
1NebunDupaMotoare

1NebunDupaMotoare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.01.2006

View Postbig_ipaq, on Jun 1 2006, 02:53, said:

Eu n-am criticat... Din pacate... Mi-ar fi placut mie...

Nu se pot gasi DOAR scuze pentru vitezele luminice ale unora si in rest, ochelari de cal sa nu vedem sfintii cum calca pe bec aproape intotdeauna. Cam asta am spus pe scurt. Pentru cine stie sa citeasca...

Stiu ca nu e usor sa auzi asta, mai ales de la un motociclist. Dar e realitatea.

Realitatea....e a tuturor prietene... cum tu o vezi din pct tau de vedere asa o vad si eu: DIN AL MEU.
ca tu ai motovele tale sa o vezi "albastra sau rosie" .. asta nu inseamna ca eu am aceleasi motive sa o vad identic.

deci.. nu e "usor sa aud asta" doar ... nu ma obliga sa gandesc ca tine..suntem diferiti. si.. daca tu gandesti asa.. asta nu inseamna ca ai dreptate. poate doar TU crezi ca ai dreptate. si daca MAJORITATEA cred ca ai dreptate..depinde cu CINE vorbesti. poate ca si ei au aceleasi motive ca si tine pt "albastra sau rosie"

cat despre intrebarea cu moto.... se pare ca ramane invaluita in mister.

Edited by 1NebunDupaMotoare, 01 June 2006 - 11:51.


#78
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Ai pefecta dreptate. Eu mi-am expus parerile mele, e drept, le-am emis dupa ce am discutat cu un avocat si un judecator, saptamana trecuta dupa ce m-a marcat accidentul lui Dan. Acum foarte posibil ca nici acestia nu detin adevarul absolut, dar cu siguranta cunosc practica justitiei romane.

La intrebarea ta, ti-am raspuns.

#79
1NebunDupaMotoare

1NebunDupaMotoare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.01.2006

Quote

La intrebarea ta, ti-am raspuns.

Tare :w00t:  imi place sinceritatea ta. :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate