Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Obiecte vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#19
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

 dia11m, on May 22 2006, 14:48, said:

Intradevar sunt din cluj...dar vara asta cred ca o sa fiu destul si prin bucuresti..deci orice sugestie e bine venita..  :)
Care sunteti din cluj...stiti pe unde se gasesc chestii deastea vechi...as merge si numai asa sa ma uit.. daca sunt foarte scumpe   :P

Targu de vechituri de sub pod cum mergi catre Bistrita. La max 1km de Expo-Transilvania. In fiecare sambata. O gramada de prostii gasesti. Mai gasesti si cativa idioti care cer preturi mari pentru multe prostii. Dar te poti tocmi.

#20
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

 dia11m, on May 22 2006, 14:48, said:

Intradevar sunt din cluj...dar vara asta cred ca o sa fiu destul si prin bucuresti..deci orice sugestie e bine venita..  :)
Care sunteti din cluj...stiti pe unde se gasesc chestii deastea vechi...as merge si numai asa sa ma uit.. daca sunt foarte scumpe   :P

Targu de vechituri de sub pod cum mergi catre Bistrita. La max 1km de Expo-Transilvania. In fiecare sambata. O gramada de prostii gasesti. Mai gasesti si cativa idioti care cer preturi mari pentru multe prostii. Dar te poti tocmi.

#21
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

 dia11m, on May 22 2006, 14:48, said:

Intradevar sunt din cluj...dar vara asta cred ca o sa fiu destul si prin bucuresti..deci orice sugestie e bine venita..  :)
Care sunteti din cluj...stiti pe unde se gasesc chestii deastea vechi...as merge si numai asa sa ma uit.. daca sunt foarte scumpe   :P

Targu de vechituri de sub pod cum mergi catre Bistrita. La max 1km de Expo-Transilvania. In fiecare sambata. O gramada de prostii gasesti. Mai gasesti si cativa idioti care cer preturi mari pentru multe prostii. Dar te poti tocmi.

#22
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

 driverx, on May 22 2006, 14:58, said:

Targu de vechituri de sub pod cum mergi catre Bistrita. La max 1km de Expo-Transilvania. In fiecare sambata. O gramada de prostii gasesti. Mai gasesti si cativa idioti care cer preturi mari pentru multe prostii. Dar te poti tocmi.
Cred ca a inteles pina la urma. :D

#23
ericssonT68

ericssonT68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.08.2005

 Repulse #, on May 22 2006, 14:41, said:

E interesanta . Seamana un pic cu Zinger. Din pacate nu am idee cat ar putea sa valoreze. Nici Zinger-ul nu valoreaza mare scofala si e si mai vechi decat ce ai tu de vanzare. Oricum bafta.

Pai daca tot ti se pare interesanta....poate te mai gandesti, te mai interesezi, si-mi propui ceva...

#24
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

 ericssonT68, on May 22 2006, 16:00, said:

Pai daca tot ti se pare interesanta....poate te mai gandesti, te mai interesezi, si-mi propui ceva...
Maica-mea are Zinger (mai veche; usor 100 ani) si nu am luat-o nici pe aia. Ocupa cam mult loc. A ta e in tare de functionare ? De ce vrei sa scapi de ea? E pacat. Nu o sa mai gasesti asa ceva. M-ar interesa masina de scris veche sau lampa cu gaz (nu de aia de tara cu oglinda in spate) de portelan. Ceas de buzunar sau binoclu vechi. Ai asa ceva ?

#25
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 ericssonT68, on May 22 2006, 14:31, said:

Va salut pe cei de pe topicul asta. Eu nu am "mania" asta in schimb detin o masina de cusut "Casnica Super" (facuta la Cugir prin ani 50 si ceva) pe care vreau sa o vand. Masina e in stare de functionare. Imi spuneti daca va intereseaza si cat oferiti pe ea?. Pun si niste poze. Va astept raspunsurile.

am si eu..de fapt bunica-mea o masina de cusut...Naumman de pe la sf anilor 1800 inceputurile lu' 1900... e in stare de functionare, dar nu arata grozav... se poate vinde asa ceva?...cam cat ar costa?

 ericssonT68, on May 22 2006, 14:31, said:

Va salut pe cei de pe topicul asta. Eu nu am "mania" asta in schimb detin o masina de cusut "Casnica Super" (facuta la Cugir prin ani 50 si ceva) pe care vreau sa o vand. Masina e in stare de functionare. Imi spuneti daca va intereseaza si cat oferiti pe ea?. Pun si niste poze. Va astept raspunsurile.

am si eu..de fapt bunica-mea o masina de cusut...Naumman de pe la sf anilor 1800 inceputurile lu' 1900... e in stare de functionare, dar nu arata grozav... se poate vinde asa ceva?...cam cat ar costa?

#26
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Si bunica are o masina din aia de cusut! O vand, are 75 de ani, e inca in stare de functionare! Stie sa gateasca si sa spele rufe, dar cel mai bine o luati pentru inlaturarea plictiselii, poate povesti ooooooooooore-n sir :D

#27
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Maine am sa pun si eu cateva poze cu ce am prin casa. Puneti si voi daca aveti ceva de vanzare sau doar asa sa vedem cate ceva interesant. :peacefingers:

#28
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
bunicul meu e colectionar de bancnote, cutii de chibrituri de pe vremea comunismului (niciodata nu am inteles de ce :huh: ) si insigne.

#29
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Attached File  Imagine_284_.jpg   513.6K   112 downloadsAttached File  Imagine_283_.jpg   440.68K   90 downloadsAttached File  Imagine_282_.jpg   317.71K   57 downloadstachment]Attached File  Imagine_280_.jpg   414.21K   82 downloadsAttached File  Imagine_278_.jpg   499.55K   84 downloads[attachment
119455:attachment]  Am facut cateva poze. Nu au iesit prea bine. Nu era suficienta lumina naturala.

Attached Files



#30
IONELL

IONELL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.04.2006

 Repulse #, on May 22 2006, 21:02, said:

attachment attachmentAttached File  Imagine_282_.jpg   317.71K   57 downloadstachment] attachment attachment[attachment
119455:attachment]  Am facut cateva poze. Nu au iesit prea bine. Nu era suficienta lumina naturala.
.. AM SI EU CATEVA... dac  sunt pasionatii.sunt chiar de vanzare....astept un PM.

Attached Files



#31
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
asta vand io!
masina naumman de la inceputul sec. trecut
si ordinul muncii clasa III-a.
intereseaza pe cineva?

Attached Files



#32
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

 IONELL, on May 22 2006, 23:28, said:

.. AM SI EU CATEVA... dac  sunt pasionatii.sunt chiar de vanzare....astept un PM.


Adica ce ai de vanzare ? Ce e in poza ? Sincer sa fiu nu prea sunt sigur ce e in poza aia. Un fel de dinam ?

#33
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004
Man, ce calcultor mecanic! Vreau și eu așa ceva!
B.t.w., mai am un H.C.-91 cu F.D.D. exterior și un 486 "H.P." Vectra 4/50!, iar monitorul de la P.C. e din oct. 1994 (un "Panasonic" Made in Taiwan dar cu C.R.T. Made in Japan!).

#34
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

 djl, on May 23 2006, 10:25, said:

Man, ce calcultor mecanic! Vreau și eu așa ceva!
B.t.w., mai am un H.C.-91 cu F.D.D. exterior și un 486 "H.P." Vectra 4/50!, iar monitorul de la P.C. e din oct. 1994 (un "Panasonic" Made in Taiwan dar cu C.R.T. Made in Japan!).

Ai idee unde as putea sa gasesc o scala pentru radioul Tesla ? E ala negru. Se mai ocupa cineva cu depanarea radiourilor vechi ? As vrea s-al fac sa mearga mai bine.

#35
IONELL

IONELL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.04.2006

 Repulse #, on May 23 2006, 09:13, said:

Adica ce ai de vanzare ? Ce e in poza ? Sincer sa fiu nu prea sunt sigur ce e in poza aia. Un fel de dinam ?
  din spusele bunicului meu( d-zeu sa-l ierte) , se folosea la produsere de curent pt comunicatii pe vreamea razboiului , in telegrafie...mai multe nu m-ia spus..

#36
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

 IONELL, on May 23 2006, 13:35, said:

din spusele bunicului meu( d-zeu sa-l ierte) , se folosea la produsere de curent pt comunicatii pe vreamea razboiului , in telegrafie...mai multe nu m-ia spus..
Pai si mai merge ? Produce curent ? E scris vre-un an pe ea ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate