Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

The Da Vinci Code

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
L-a vazut cineva?
Eu merg azi, la 22.30... Cred ca n-am asteptat de muuuuulti, multi ani un film cu atata nerabdare.
Revin cu impresii dupa.

#2
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostLoveDemon, on May 18 2006, 15:17, said:

L-a vazut cineva?
Eu merg azi, la 22.30... Cred ca n-am asteptat de muuuuulti, multi ani un film cu atata nerabdare.
Revin cu impresii dupa.

si noi asteptam impresiile tale....
totusi sa n u te astepti la prea mult...inca n+am vayut vre+un film mai bun decat cartea....de asta sunt un pic reticent
sa ne scrii diseara....sa ne spui cum a fost

#3
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
la stiri am auzit ca americanii sau alta natiune straina...
au ras, fluierat si huduit la acest film...in sala de cinema...
marfa, de abia astept sa-l vad :lol:

#4
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
si eu sunt nerabdator sa-l vad ,dar sper sa nu fiu dezamagit. intr-adevar,nu prea am vazut filme mai bune decat cartile dupa care au fost adaptate.

#5
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
eu ma intreb cati dintre cei care au mers la cinema, au mers direct cu gandul: "pe net zice ca filmu-i naspa, deci stiu de acum ca e naspa"...probabil ca multi.

Edited by florina, 18 May 2006 - 17:07.


#6
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postflorina, on May 18 2006, 18:07, said:

eu ma intreb cati dintre cei care au mers la cinema, au mers direct cu gandul: "pe net zice ca filmu-i naspa, deci stiu de acum ca e naspa"...probabil ca multi.
probabil te referi la mine...daca nu, tot am sa raspund pentru persoana mea...

Eu unu de fiecare data cand vizionez un film incerc sa fiu cat de obiectiv pot fi...opiniile externe nu ma afecteaza la un grad vizibil...sper ca aici sa nu fie altfel...

#7
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View PostM0n0, on May 18 2006, 18:42, said:

probabil te referi la mine...daca nu, tot am sa raspund pentru persoana mea...

Eu unu de fiecare data cand vizionez un film incerc sa fiu cat de obiectiv pot fi...opiniile externe nu ma afecteaza la un grad vizibil...sper ca aici sa nu fie altfel...
nu. nu ma refream la tine, ca doar dupa aceea am vazut ce ai scris :lol:

eu ma refeream ca multi o sa mearga sau fie ca vor sa-l vada ca e bun, sau ca vor sa-l vada ca au auzit ca e prost. dar unii se duc cu gandul ca indiferent daca le place sua nu la momentul dat,  ei spun ca a fost nasol si or sa spuna mai departe la fel. eu nu am vazut filmul, si am citit doar 100 de pagini din carte, dar ma enerveaza unii care fara sa fi citit cartea spun ca e o besina. si la fel, chestia asta se repeta si cu filmul.

ontopic: abia astept sa-l vad :D

#8
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 03.08.2004
A aparut nota pe IMDB: 6.2
Cam mica, dar cel putin in cazul meu preferintele nu prea se suprapun peste IMDB.

#9
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Demoane, nu mai zici cum a fost filmu?

#10
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Zic.
Desi prefer ca, decat sa zic de rau, mai bine sa nu zic nimic.
Cand am plecat de acasa, barbata-meu mi-a zis: "Sper sa nu omoare cartea". Ei bine, n-au omorat-o, da' au bagat-o in coma, intr-o coma profunda si lina. Filmul are toate elementele cartii, mai putin tempo-ul alert si calitatea de a te tine cu sufletul la gura... adica exact ingredientele care au facut din roman asa un hit. Distributia e prost aleasa, si nu e numai parerea mea, Audrey Tatou nu prea are nimic de a face cu personajul pe care-l intrupeaza, iar relatia dintre cei doi... nu e. Mie filmul mi-a dat senzatia unui povestitor plictisit relatand corect actiunea din carte... si atat. Barbata-meu a zis ca, de fapt, a fost mai mult decat atat... dar nu cu mult.
Am mai fost cu o prietena si cu sotul ei - ea citise cartea, el nu. El s-a declarat satisfacut ca, in sfarsit, stie despre ce e vorba in faimosul bestseller, iar ea, barbata-meu, si, cu voia dumneavoastra, eu, ne-am declarat la unison dezamagirea, simtind, pe langa un mare somn ce ne cuprinsese, ca am ajuns acasa aproape de 2 am, un imens... FAAAAAS.

#11
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Nu vreau sa zic mai mult si sa ponegresc filmul, pe IMDB am citit un singur review de bine, chiar inainte sa vad filmul, si m-am dus la cinema cu inima deschisa... Nu vreau sa stric cheful nimanui, sau sa creez, chiar si subliminal, idei preconcepute. Pe mine, personal, m-a dezamagit. As vrea sa aud si comentarii pozitive, eventual cu argumente. Vizionare placuta...

#12
C1audiu

C1audiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 09.01.2005
Vin si eu de la film :(
Tare slab comparativ cu cartea. Gata sa ma ia somnul. Pacat de bani. Cartea am citit-o din scoarta-n scoarta intr-o noapte, pur si simplu nu am putut s-o las din mana, era foarte alerta actiunea. Pacat de banii dati pe bilet la cinema si de timpul pierdut :(

#13
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostLoveDemon, on May 19 2006, 18:43, said:

As vrea sa aud si comentarii pozitive, eventual cu argumente. Vizionare placuta...
probabil comentarii pozitive o sa vedem de la cei care vad filmul si nu au citit cartea.....

senzatia de povestetitor plictisit...si ritmul nu f alert nu s-au datorat poate faptului ca stiai deja actiiunea?

#14
narcis_epm

narcis_epm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 28.04.2004

View Postbubalus, on May 20 2006, 21:02, said:

probabil comentarii pozitive o sa vedem de la cei care vad filmul si nu au citit cartea.....

senzatia de povestetitor plictisit...si ritmul nu f alert nu s-au datorat poate faptului ca stiai deja actiiunea?
probabil ca da. eu nu am citit cartea si mi s-a parut ok. nu extraordinar ... dar destul de ok.

#15
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
si eu am vazut ieri filmul...
nu m-a impresionat...
am citit cartea si pot sa spun ca filmul a respectat datele principale in dauna suspansului si a actinunii...
mi-a placut tom hanks, nu mi-a placut audrei tatou...
filmul e un fel de documentar cu unicul scop de a discredita biserica...
oricum, ar fi pacat sa nu-l vedeti, mai ales la cinema!
;)

#16
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View Postbubalus, on May 20 2006, 21:02, said:

probabil comentarii pozitive o sa vedem de la cei care vad filmul si nu au citit cartea.....

senzatia de povestetitor plictisit...si ritmul nu f alert nu s-au datorat poate faptului ca stiai deja actiiunea?
Eu zic ca nu... Citisem inainte si "V for Vendetta", iar la film am stat cu sufletul la gura.
Oricum, cartea ("Codul lui Da Vinci") am citit-o acum mai bine de doi ani, deci nu-mi era foarte proaspata in minte actiunea. Deci putea sa ma surprinda foarte bine, dar... n-a facut-o. Nici macar o tresarire...
IMDB-ul zice tot ca mine.

#17
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
Slab si fara argumente. De fapt, argumentele aduse sint jenante...

#18
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
filmul e complet idiot atat ca film de fictiune, dar mai ales pentru ca se crede a fi o revolutie stiintifica. chiar mai prost decat romanul.

bine ca sunt multi semidocti  :peacefingers:  ca sa aiba succes.

ce sa-i faci populatia globului e in continua crestere, iar inteligenta e constanta. :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate