Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Problema luminozitate

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
inssomnnia

inssomnnia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.02.2005
Am un televizor vechi si mic, diagonala 37 cm cred, color, telecomanda, scrie pe el in fata "Electronica", in spate nu mai scrie nimic. Problema e ca luminozitatea este prea mica, chiar si atunci cand este data la maxim, si nu pot vedea bine atunci cand la tv sunt scene intunecate etc.
Stie cineva ce pot sa-i fac? Are cineva o schema pt un televizor ca acesta?
Stiu ca sunt in interior niste reglaje pentru luminozitate si alte alea, dar nu stiu unde sa le gasesc sa-i dau mai mare de acolo.
Daca e nevoie pot sa postez o poza cu el, sa stiti exact despre ce tv e vorba.
Merci.

Edited by inssomnnia, 14 May 2006 - 15:23.


#2
bandi

bandi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.04.2006

View Postinssomnnia, on May 14 2006, 16:22, said:

Am un televizor vechi si mic, diagonala 37 cm cred, color, telecomanda, scrie pe el in fata "Electronica", in spate nu mai scrie nimic. Problema e ca luminozitatea este prea mica, chiar si atunci cand este data la maxim, si nu pot vedea bine atunci cand la tv sunt scene intunecate etc.
Stie cineva ce pot sa-i fac? Are cineva o schema pt un televizor ca acesta?
Stiu ca sunt in interior niste reglaje pentru luminozitate si alte alea, dar nu stiu unde sa le gasesc sa-i dau mai mare de acolo.
Daca e nevoie pot sa postez o poza cu el, sa stiti exact despre ce tv e vorba.
Merci.
salut
n-ar strica o poza, dar mai degraba un numar sasiu de pa capacul tv sau de pe placa .Imi pare cunoscut modelul, nu este cu mem. MDA2062 si cu doua cifre pe panoul frontal(fara OSD)?
Oricum, trebuie facute niste masuratori,pe palca TK (tensiune G1, G2, tens.alim filamant,eventual pe catozi,)si partea video ?
Dupa verificariele amintite(ev.altele) pot sa-ti dai seama daca este tubul de vina sau nu
da-mi niste amanunte despre model sa vad ce schema am, ce pot sa-ti trimit prin net

#3
inssomnnia

inssomnnia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.02.2005

View Postbandi, on May 14 2006, 21:20, said:

salut
n-ar strica o poza, dar mai degraba un numar sasiu de pa capacul tv sau de pe placa .Imi pare cunoscut modelul, nu este cu mem. MDA2062 si cu doua cifre pe panoul frontal(fara OSD)?
Oricum, trebuie facute niste masuratori,pe palca TK (tensiune G1, G2, tens.alim filamant,eventual pe catozi,)si partea video ?
Dupa verificariele amintite(ev.altele) pot sa-ti dai seama daca este tubul de vina sau nu
da-mi niste amanunte despre model sa vad ce schema am, ce pot sa-ti trimit prin net


Salut si multumesc de raspuns. Intr-adevar e fara OSD si cu doua cifre pe panoul frontal. Acum nu sunt acasa asa ca diseara cand ajung am sa postez o poza cu el. Nr de sasiu eventual in interior sa caut pt ca in exterior nu mai scrie nimic in afara de "Electronica" in fata.

#4
inssomnnia

inssomnnia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.02.2005
Poza cu TV-ul.

Attached File  tv.jpg   455.88K   70 downloads

#5
bandi

bandi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.04.2006

View Postinssomnnia, on May 15 2006, 19:31, said:

Poza cu TV-ul.

Attachment attachment
da,despre acest tip era vorba,oricum trebuie sa faci masuratorile amintite mai sus,oricum banuiesc TK sau circuit ,trebuie sa caut mai tarziu printre scheme,daca poti sa-mai da idatelii din interior ce procesor are, alimentarea stiu ca este cu TDA4601 si seamana cu golstar, funai etc..

View Postinssomnnia, on May 15 2006, 19:31, said:

Poza cu TV-ul.

Attachment attachment
da,despre acest tip era vorba,oricum trebuie sa faci masuratorile amintite mai sus,oricum banuiesc TK sau circuit ,trebuie sa caut mai tarziu printre scheme,daca poti sa-mai da idatelii din interior ce procesor are, alimentarea stiu ca este cu TDA4601 si seamana cu golstar, funai etc..

#6
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
Televizorul e romanesc?Din ce an e? Spune-mi si mie ce marca e tubul.

#7
inssomnnia

inssomnnia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.02.2005
Romanesc cred ca e. Nu stiu din ce an, dar e vechi. Inca nu l-am desfacut, dar cand il desfac am sa iti spun despre tub.

#8
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
ma gandesc ca nu are mai mult de 12013 ani, ca are telecomanda.La mine lucrurile vechi incep la peste 30 de ani:)))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate