Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

IMB C50

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Serv_Electronics

Serv_Electronics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 09.03.2006
Am un monitor care are imaginea rotunjita stanga-dreapta (face "burta") si controalele de lumina,contrast,dimensionare...etc nu lucreaza. Led-ul de standby clipeste verde-galben tot timpul. Nu am gasit memoria sa incerc sa i-o schimb...sau are o alta denumire care nu o cunosc..cu LM ...
Nu se stie cum s-a stricat.

Are cineva vreo idee?

Va multumesc!

#2
direct

direct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.04.2006
verifica daca este ok cablul de semnal(scl sda).Daca este ok verifica daca aceste 2 semnale ajung la procesor.Asa fac IBM-urile mai vechi daca le pui un cablu vga fara cele 2 semnale....

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Vezi care este microprocesorul...si cauta sa vezi daca ai 5V la alimentare. Daca ai cuimva 4,6 V...atunci schimba electroliticii de pe bara de 5V

#4
Serv_Electronics

Serv_Electronics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 09.03.2006
Procesorul este ST6370! nu i-am gasit datasheetul.Condensatoarele au si valorile respective (care am crezut eu ca ar fi pe alimentarea procesorului). In schimb se aude un tzarait mai ciudat, nu ca cel care se aude la un monitor cand merge normal..Ma gandesc ca tot de la un condensator uscat, sau care mananca tensiune ar fi...

Si inca ceva: cand nu are semnal de intrare si ntra in standby, se aude un tzacanit in sursa ca si cum ar intra in protectie...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate