Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare router portabil wifi

Plata internaționala

Problema cheie/inchidere centrali...

Casa pe structura de lemn (timber...
 In ce an ati facut scoala de sofe...

Problema masina de spalat

Achiziție lentile ochelari o...

Alegere rucsac 20 litri
 Pareri legate de tunel solar - su...

Recomandare birou copii de 6 si d...

Ieșire din indiviziune teren...

Imprimanta A4 si A3 cu scanner
 Morți stupide (Italia)

Vom ajunge la deflatie?

Partaj succesoral

IFN-urile mi-au distrus scorul FI...
 

GTA: Romania : Mamaia Vice

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#109
L30N

L30N

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.09.2006

 ovisebdan, on Oct 24 2006, 21:52, said:

la filme n-avem ce sa facem. asta e.
radio romanesc deja am facut, insa nu cred ca va fi in joc.
sunetele la masini putem sa le facem sa se auda ca cele din realitate insa e f complicat sa gasim din cateva sute tocmai sunetele masinilor respective ca sa le inlocuim.

Aha...atunci e ok...Totusi n-ar strica Radio nou...:) NU uitati de panouri publicitare. Dau viata orasului si poate reusiti sa convertiti metrou de supr din GTA3. Sper k nu e f greu. Sau nush...ar fi misto chiar dak e orasu micutz. Dak aveti dacii poate scoateti sunete...turatzi si voi motoare :P dar mai sunt si altele...e greu. Oricum ceva ceva tot o sa iasa. Dak vreti sa faceti chestii pe care nu le stiti incercati pe www.gtaforums.com. Aici gasiti toate info de care aveti nevoie ;) Bafta

#110
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 L30N, on Oct 31 2006, 23:29, said:

Aha...atunci e ok...Totusi n-ar strica Radio nou...:) NU uitati de panouri publicitare. Dau viata orasului si poate reusiti sa convertiti metrou de supr din GTA3. Sper k nu e f greu. Sau nush...ar fi misto chiar dak e orasu micutz. Dak aveti dacii poate scoateti sunete...turatzi si voi motoare :P dar mai sunt si altele...e greu. Oricum ceva ceva tot o sa iasa. Dak vreti sa faceti chestii pe care nu le stiti incercati pe www.gtaforums.com. Aici gasiti toate info de care aveti nevoie ;) Bafta
mda... eu chiar cred ca oamenilor le va placea jocul mult mai mult cu radio romanesc :) e pt prima oara cand se face asa ceva si nu-i de mirare :) dar... :-? nu cred ca mai avem de unde sa luam fisierele cu radioul. alea erau facute de mine si nu le mai am. pot insa... sa fac altele :-? poate in vacanta de Craciun :)
in legatura cu metroul... nu stiu ce sa zic :-? deocamdata n-a adus nimeni in vorba asta. om trai si om vedea :)

#111
L30N

L30N

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.09.2006

 ovisebdan, on Nov 1 2006, 00:07, said:

mda... eu chiar cred ca oamenilor le va placea jocul mult mai mult cu radio romanesc :) e pt prima oara cand se face asa ceva si nu-i de mirare :) dar... :-? nu cred ca mai avem de unde sa luam fisierele cu radioul. alea erau facute de mine si nu le mai am. pot insa... sa fac altele :-? poate in vacanta de Craciun :)
in legatura cu metroul... nu stiu ce sa zic :-? deocamdata n-a adus nimeni in vorba asta. om trai si om vedea :)


E bn dak faci radio atunci....m-am linistit :P Uite am vb cu un prieten si ne-am gandit noi: dak jocu are o noua fata, masini, povestea va fi aceasi...dar e un motiv serios sa mai joci odata Vice City dupa 2 ani. Si ne-am gandit noi k ar fi misto dak am dubla vocile personajelor intr-un mod amuzant, sarcastic in functie de personaj. Cu injuraturi si replici violente...k oricum nu e joc pt copilasi de 10 ani :P Si ar fi misto dak ati schimba personajele complet. Adik Tommy sa fie vrun borfash din Romania cunoscut, sa-l cheme altfel si sa aiba vocea lui. Sa-l bagam si pe Gigi Becali(am un prieten care-l imita bn;)) si tot asa. Elena Udrea in locu nush cui. N-o fi prea usor sa faceti personajele reale dar macar sa semene un peak. Si cu voce Ro va fi super marfa. Si ceva ambienturi muzicale ar fi misto pe ici pe colo. (ceva de la Electric Brother cred....ca-s super tari unele);) Si in legatura cu masinile care nu apar schimbate in filmulete. O sa le caut in arhiva. K la San Andreas am gasit una dar dak n-am putut sa deschid dff-ul n-am stiut cum sa-l fac. K e altfel facut si nu mere sa-l pui p-ala de pe masina normala. Revin cu info's....

#112
L30N

L30N

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.09.2006
Hey! Am gasit un mic bug. De fapt o textura pusa invers. Dacia 1310 aia veche are numaru invers.

Masinile si personajele din cutscenes sunt in arhiva cuts din folderu anim...cred. In format ifp si dat. Astea cu ce s-or mai deschide ?!

Si subtitrarea in romana e gata ? Sau nu e ? k n-am gasit-o. Decat gxt-ul ala care schimba numele masinilor....

Am mai gasit o masina care nu e ok. In locu lu regina trebuia sa fie Dacia Break dar apare Regina fara roti :(

#113
L30N

L30N

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.09.2006

 L30N, on Nov 8 2006, 00:12, said:

Hey! Am gasit un mic bug. De fapt o textura pusa invers. Dacia 1310 aia veche are numaru invers.

Masinile si personajele din cutscenes sunt in arhiva cuts din folderu anim...cred. In format ifp si dat. Astea cu ce s-or mai deschide ?!

Si subtitrarea in romana e gata ? Sau nu e ? k n-am gasit-o. Decat gxt-ul ala care schimba numele masinilor....

Am mai gasit o masina care nu e ok. In locu lu regina trebuia sa fie Dacia Break dar apare Regina fara roti :(
si Sabre Turbo apare fara textura. Yo le schimb nu e prob dar altii nu prea stiu. Cre k e din script.

Si cred k Dacia 500, si Logan merg prea repede. Ar fi mai bn sa nu exagerati la acceleratie ;) .


#114
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 L30N, on Nov 8 2006, 00:38, said:

E bn dak faci radio atunci....m-am linistit :P Uite am vb cu un prieten si ne-am gandit noi: dak jocu are o noua fata, masini, povestea va fi aceasi...dar e un motiv serios sa mai joci odata Vice City dupa 2 ani. Si ne-am gandit noi k ar fi misto dak am dubla vocile personajelor intr-un mod amuzant, sarcastic in functie de personaj. Cu injuraturi si replici violente...k oricum nu e joc pt copilasi de 10 ani :P Si ar fi misto dak ati schimba personajele complet. Adik Tommy sa fie vrun borfash din Romania cunoscut, sa-l cheme altfel si sa aiba vocea lui. Sa-l bagam si pe Gigi Becali(am un prieten care-l imita bn;)) si tot asa. Elena Udrea in locu nush cui. N-o fi prea usor sa faceti personajele reale dar macar sa semene un peak. Si cu voce Ro va fi super marfa. Si ceva ambienturi muzicale ar fi misto pe ici pe colo. (ceva de la Electric Brother cred....ca-s super tari unele);) Si in legatura cu masinile care nu apar schimbate in filmulete. O sa le caut in arhiva. K la San Andreas am gasit una dar dak n-am putut sa deschid dff-ul n-am stiut cum sa-l fac. K e altfel facut si nu mere sa-l pui p-ala de pe masina normala. Revin cu info's....
am discutat si noi despre asta insa n-o s-o facem niciodata. e foarte greu + ca jocul ar fi de cacao! noi nu avem instrumente profesionale de inregistrat, avem simple microfoane si daca am face asa ceva calitatea sunetului ar fi destul de proasta in comparatie cu cea de e acum in joc. deci nu. nu vrem sa stricam jocul! tu cand erai mic te uitai la Cartoon Network? acum cand vezi desenele dublate in romana mai ca iti vine sa vomiti! oribil!

 L30N, on Nov 8 2006, 01:12, said:

Hey! Am gasit un mic bug. De fapt o textura pusa invers. Dacia 1310 aia veche are numaru invers.

Masinile si personajele din cutscenes sunt in arhiva cuts din folderu anim...cred. In format ifp si dat. Astea cu ce s-or mai deschide ?!

Si subtitrarea in romana e gata ? Sau nu e ? k n-am gasit-o. Decat gxt-ul ala care schimba numele masinilor....

Am mai gasit o masina care nu e ok. In locu lu regina trebuia sa fie Dacia Break dar apare Regina fara roti :(
urmatoarea versiune de MV va avea multe bug-uri rezolvate ;)
Dacia Break mie mi-a mers perfect. poate nu ai facut tu ceva bine
subtitrarea mi se pare ca nu e gata, dar nici nu mai e mult

Edited by ovisebdan, 08 November 2006 - 08:21.


#115
L30N

L30N

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.09.2006

 ovisebdan, on Nov 8 2006, 09:20, said:

am discutat si noi despre asta insa n-o s-o facem niciodata. e foarte greu + ca jocul ar fi de cacao! noi nu avem instrumente profesionale de inregistrat, avem simple microfoane si daca am face asa ceva calitatea sunetului ar fi destul de proasta in comparatie cu cea de e acum in joc. deci nu. nu vrem sa stricam jocul! tu cand erai mic te uitai la Cartoon Network? acum cand vezi desenele dublate in romana mai ca iti vine sa vomiti! oribil!
urmatoarea versiune de MV va avea multe bug-uri rezolvate ;)
Dacia Break mie mi-a mers perfect. poate nu ai facut tu ceva bine
subtitrarea mi se pare ca nu e gata, dar nici nu mai e mult

Aha. Dacia asa aparea. Dar am pus-o cu IMG si mere. Cre k e ceva din scriptu ala nush. E bn si-asa :P

Calitatea sunetului va fi mai proasta...Totusi mi se parea mai misto sa vedem alte personaje. In locu lu Gonzalez sau cum l-o chema p-ala de la vila sa fie Gigi Becali. Nutu Camataru in locu lu bou ala de pe vas. Oricum mai aveti o gr... Mai e pan la asta. Totusi o sa incerc un filmuletz dublat sa vad ce-o iesi....:P

Edited by L30N, 08 November 2006 - 18:04.


#116
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 L30N, on Nov 8 2006, 20:03, said:

Aha. Dacia asa aparea. Dar am pus-o cu IMG si mere. Cre k e ceva din scriptu ala nush. E bn si-asa :P

Calitatea sunetului va fi mai proasta...Totusi mi se parea mai misto sa vedem alte personaje. In locu lu Gonzalez sau cum l-o chema p-ala de la vila sa fie Gigi Becali. Nutu Camataru in locu lu bou ala de pe vas. Oricum mai aveti o gr... Mai e pan la asta. Totusi o sa incerc un filmuletz dublat sa vad ce-o iesi....:P
atunci tot jocul ar fi o prostie. sa fim seriosi

#117
L30N

L30N

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.09.2006

 ovisebdan, on Nov 8 2006, 21:36, said:

atunci tot jocul ar fi o prostie. sa fim seriosi


Mey nush. In desene doar vocea se pune peste. Dar dak schimbi si personaju si vocea.... E de 2nd dar e o incercare...
Asa s-a mai facut patch-ul ala 4.0 pt PES5 si a iesit cam praf la sunet. Aici ai dreptate. Galeriile urlau prea tare iar sunetele din meci barile pasele se auzeau prea incet. Ar fi misto macar sunetu motoarelor. NU neaparat de dacii dar ceva asemanator. A aparut sunet beta pt M3-ul lu Spy3D din GTASA si e cam slabutz. E beta nu e rau dar se poate mai bn. Oricum sunt alte chestii care o sa iasa bn ;)

#118
Rzv10

Rzv10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.11.2006

 gangboy, on Dec 20 2005, 22:56, said:

Pe site-ul asta am vazut o poza f misto....Avea camera din masina...Ma poate ajuta cioneva sa gasesc si io chestia aia????PLs :worthy:

#119
mishureal

mishureal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.12.2006
Sal ... ma puteti ajuta si pe mine?? am o problema la gta vice city. dak imi bag ceva in el(orice...moduri, masini, harti)imi da ,,Unhandled exception :c0000005  At adress:     00652aa0" ce draq ii asta?? pls help me]


Ms

#120
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 mishureal, on Dec 25 2006, 12:08, said:

Sal ... ma puteti ajuta si pe mine?? am o problema la gta vice city. dak imi bag ceva in el(orice...moduri, masini, harti)imi da ,,Unhandled exception :c0000005  At adress:     00652aa0" ce draq ii asta?? pls help me]
Ms
probabil ai gresit tu ceva. ca sa poti sa bagi masini trebuie sa ai D1Magic Wheel Mod v3.0 instalat, altfel e foarte  probabil sa nu iti mearga

#121
danielutzu

danielutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.12.2006
Cin majuta si pe min?

am o problema cu saitul gtaului mamaia vice. deci am vrut sa iau pickup-ul de la downloads si internet explorerul imi da ca pagina nu exista.. sami dea si mie cineva pickupul va rogg. [email protected] :)

#122
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
mda.. site-ul nou e www.mamaiavice.iad.ro

si nu se mai dau pe "bucati"
trebuie sa asteptati pana se lanseaza noua versiune...

#123
vytanovydyku

vytanovydyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.09.2006
sal am si eu o intrebare unde gasesc si eu GTA-vc nou   si cum se numeste?
pls ajutatima

#124
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006
probabil ca va intrebati de ce... din cauza ca multi au luat mod-urile baietilor si au zis ca sunt facute de ei... :nonobad:

#125
demmenthor

demmenthor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2007
:excl:  Mai bine totusi modificau San Andreasul. Cica germanii s-au apucat sa stearga toata harta din SA si sa o inlocuiasca cu Berlinul...  :eek:
Romanii nostri de ce nu se gandesc la asa ceva  :disgust:

#126
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006
pt ca romanii nostri vor sa pastreze povestea jocului :| daca aia inlocuiesc harta ce misiuni mai fac? :|

Edited by ovisebdan, 26 February 2007 - 11:16.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate