Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Benjamin Netanyahude un criminal ...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 

Pt.cei care au terminat FarCry

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Lau410

Lau410

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.08.2008

View Posthhcip, on Nov 19 2006, 22:42, said:

Faptul ca nu pot cobori barca de pe portavion e tot un bug?   Sau e vre-o smecherie la mijloc?
Cum pot face sa trec mai departe?

Nu stiu daca e un bug sau asa trebuie sa fie, dar.....sari in apa, mergi in stanga pe la mijlocul barcii sau portavionului cum il stii tu, si tintesti lanturile de la barca, astfel barca pica jos. M-am chinuit si eu de vre-o 10 ori pana cand mi-am dat seama :)

#38
valtud

valtud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.11.2005
Va rog sa-mi spuneti si mie daca joc cu inca cineva in retea locala, cum fac sa jucam in echipa impotriva unor bots-i?
Adica umpotriva railor controlati de calculator.

#39
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,775
  • Înscris: 21.08.2008

View Postdjuac, on 13th March 2007, 14:43, said:

help pls
cum trec de nivelul boat...cel in care vine carver ala cu elicopterul si tu esti pe un vapor care dupa ce il "bubui se scufunda"

ajutati-ma si pe mine ...ca de o jumatate de ora trag cu lansatorul in elicoptre si nimik :((
Chiar asa,cu ce naiba sa dobori elicopteru???Cu lansatorul tragi aiurea,cu mitraliera nu-s prea multe sanse,la pusca cu luneta am 3 gloante dar oricum se duc aiurea,sa fug din barca nu se poate ca oricum te impusca...dupa o perioada se scufunda...ciudat.

#40
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Postdanghetau, on 5th January 2010, 10:11, said:

Chiar asa,cu ce naiba sa dobori elicopteru???Cu lansatorul tragi aiurea,cu mitraliera nu-s prea multe sanse,la pusca cu luneta am 3 gloante dar oricum se duc aiurea,sa fug din barca nu se poate ca oricum te impusca...dupa o perioada se scufunda...ciudat.
Eu am pus bomba si am sarit din barca si m-am 'ascuns' dupa un palmier. De acolo ma tot mutam in juru trunchiului si trageam cu lansatorul de rachete pana pleca.

Uite si un walktrough cu alta metoda:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lkcFbd2YHvc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,775
  • Înscris: 21.08.2008
Cu saritul din barca e greu,am incercat:daca sari dupa ce activezi te prinde efectul exploziei in apa iar daca te arunci dupa aia te gaseste elicopterul si te frige.
Nu inteleg cum naiba reuseste cel din film sa pastreze armura si sanatatea aproape intacte pina la final...
Greu si nu e normal sa fie diferenta asa de mare la un moment dat,pentru cei care vor dificultate se putea alege alt nivel.
In fine,cert e ca lansatorul este "nasul" elicopterului.
Ala din film foloseste cheaturi,este imposibil ca la ploaia de gloante incasata sa nu scada nivelul armurii/sanatatii...

Am rezolvat-o exact ca in film,multumesc.

Edited by danghetau, 05 January 2010 - 14:03.


#42
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

Quote

Ala din film foloseste cheaturi,este imposibil ca la ploaia de gloante incasata sa nu scada nivelul armurii/sanatatii...
Nu. Pozitia lui in cabina este o usita de scapare din fata gloantelor. Un A.I.(Artificial Intelligence) nu este perfect, restrictia lui este rezultatul programarii sale.

Quote

Am rezolvat-o exact ca in film,multumesc.
Don't mention it! Oricum puteai sa treci si fara ajutor. Eu am descoperit singur o alta cale prin imaginatie\\improvizatie.

Edited by Nightm4re, 05 January 2010 - 15:24.


#43
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,775
  • Înscris: 21.08.2008
Pur si simplu am uitat ca elicopterul este distrus de lansator...e un joc vechi,il joc de cca 1/2 an cind am timp putin si,desi am incercat multe variante (expuse mai sus) am zis sa intreb,nu are sens sa ma enervez,scopul este delectarea,nu?
In acel film nu apar niste containere care apar la mine...ma gindeam ca tipul a lucrat cu ceva cheaturi,eu sint multumit ca am rezolvat problema fara "ajutor" din acesta ci doar cu indrumare.
Multumesc,mi-ai fost de mare ajutor! :thumbup: am acordat un vot pozitiv,meritai.

Edited by danghetau, 05 January 2010 - 16:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate