Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Combina frigorifica / frigider

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6291 replies to this topic

#3709
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Ma scuzati daca am gresit.Voi verifica din nou.
Cu stima.

#3710
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Da,samsung are 112 litri la congelator,iar frigiderul mentionat de mine are doar 91litri net.
Liebherr CUN 3923 Frigider are 123litri la congelator si este,ca pret ,la fel ca samsung.
DarLiebherr CUNesf 3923 Frigider de inox este 3.626 ron.Samsung are 10 ani garantie doar pentru compresor,liebherr are 6 ani garantie totala.
Samsung are clasa energetica mai buna si inca un plus la spatiu in frigider.
Cautand pe forumuri,am gasit plangeri referitoare la combinele samsung,dar inca nu am gasit plangeri referitoare la liebherr,dar este posibil sa nu le fi vazut eu.

Nu mai gasesc acel ariston de capacitate mai mare...
Cu stima.

#3711
_iulius

_iulius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 31.05.2012

Quote

Cautand pe forumuri,am gasit plangeri referitoare la combinele samsung,
Irelevant. Vei gasi plangeri si referitoare la Maybach sau Rolls-Royce. Si anume ca sunt scumpe si ocupa doua locuri de parcare deodata. Plus ca, virgula, consuma mult... Posted Image
Extrem de nemultumiti sunt oamenii (inclusiv pe topicul asta) de Hotpoint(fara "Ariston", mai nou, in denumire, dupa preluarea de catre concernul american a "muribundului" Ariston din Merloni Elettrodomestici Spa), Bosch, Indesit, Electrolux, Zanussi, Beko si Arctic. Insa nici macar asta n-as considera relevant. Face fiecare cum il taie capul si cum il indeamna inima pana la urma....
Eu ma mai uit si la ce ineptii debiteaza unii cand denigreaza un produs. Daca sunt lucruri de "substanta" sau ale unor prostovani oarecare sau rau intentionati, poate....
Bunaoara se lua unul de un Samsung ca se incalzesc peretii laterali si ii va incalzi suplimentar holul vara. Cand condensatorul era asezat pe spatele frigiderului, nu-l simtea ca frige. Tantalau....Daca toate "plangerile" sunt de natura asta...
Bafta la cumparaturi!

Edited by _iulius, 06 August 2014 - 02:18.


#3712
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Sub nici o forma nu incerc sa denigrez un produs,orice nume ar avea.
Era doar o observatie facuta intre produsele samsung si liebherr.Eu incerc sa fac o alegere luand in calcul si fiabilitatea in timp,opiniile celor care folosesc aceste produse ,nu numai caracteristicile tehnice.
Si daca m-ar tine buzunarul,asa cum as lua liebherr la frigidere,la fel as alege miele la masini de spalat.Fiabilitatea in timp a acestor produse a fost dovedita in timp indelungat.
Cu toata stima.

#3713
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
hai ma omule c-ati facut de sange si topicu acesta Posted Image  . Lasati topicu curat pentru altii care intra aicea sa caute informatii ptr frigidere mai bine Posted Image   Ptr discutii contradictorii exista PM Posted Image . Ce pacat ca nu-l avem pe Speedo aici pe aceasta sectiune, macar ala facea curat pe topic, slava domnului Posted Image

#3714
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

View Postgi0, on 05 august 2014 - 23:16, said:

Cautand pe forumuri,am gasit plangeri referitoare la combinele samsung...

Asa ca idee, ce nemultumiri aveau respectivii posesori de combine frigo Samsung, exceptie facand afirmatia colegului @_iulius?

View Post_iulius, on 06 august 2014 - 02:14, said:

Eu ma mai uit si la ce ineptii debiteaza unii cand denigreaza un produs. Daca sunt lucruri de "substanta" sau ale unor prostovani oarecare sau rau intentionati, poate....
Bunaoara se lua unul de un Samsung ca se incalzesc peretii laterali si ii va incalzi suplimentar holul vara. Cand condensatorul era asezat pe spatele frigiderului, nu-l simtea ca frige. Tantalau....Daca toate "plangerile" sunt de natura asta...


#3715
_mircea

_mircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 01.10.2013

View PostMembruAnonim, on 06 august 2014 - 10:36, said:

hai ma omule c-ati facut de sange si topicu acesta Posted Image  . Lasati topicu curat pentru altii care intra aicea sa caute informatii ptr frigidere mai bine Posted Image   Ptr discutii contradictorii exista PM Posted Image . Ce pacat ca nu-l avem pe Speedo aici pe aceasta sectiune, macar ala facea curat pe topic, slava domnului Posted Image
In opinia ta cum ar trebui sa arate "topicu" acesta? Discutiile pro si contra fac diferenta intre a merita sau nu sa urmaresti discutiile pe forum, fie ca-ti place sau nu. Hai sa fim de acord cu totii asupra subiectelor aflate in discutie si te asigur ca in scurt timp pagina se va inchide.

#3716
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Imi cer scuze pentru neintelegeri.Nu ma contrazic cu nimeni si nici nu am”umplut de sange topicul”daca va referiti la mine.Am jignit pe cineva???
Si daca nu ar fi discutii cotradictorii...spun discutii,nu certuri...
Consider ca putini oameni sunt ”prostavani”,sunt oameni cu putine cunostinte,neinformati si care inteleg mai greu.Nu trebuie desconsiderati pentru ca nimeni nu le stie pe toate.
Si nici nu am afirmat ca nu as lua combina frigorifica samsung.Am cerut opinii si va cer in continuare.
Domnul Iulius spunea ca nu ar sti exact in acest moment daca ar lua un samsung sau liebherr.
Dupa opinia d-voastra,car ar fi mai ok,sau ce ati cumpara,sau ce ati alege intre ariston,samsung sau liebherr,la aceeasi capacitate,lasand pretul de achizitie deoparte sau considerand ca toate ar avea acelasi pret?Luati intrebarea ca atare daca se poate.Acum toate firmele vin cu noutati tehnice,unele se dovedesc bune intimp,altele trebuiesc imbunatatite...dealtfel foarte normal.
Va cer parerea ptr ca pretul este ...sa zicem 3000 ron minim.Sper ca nu am suparat iar pe cineva.
Cu stima.

Edited by gi0, 06 August 2014 - 12:55.


#3717
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
dupa parerea mea,as merge pe recomandarile _iulius, omul le stie in multe domenii si nu vorbeste sa se afle in treaba. Daca a facut el recomandarea ptr un frigider liebherr in paginile anterioare, stie el de ce  Posted Image  De luat in seama recomandarile lui, bani sa ai Posted Image

altfel un beko de 21 mil 450litri combina, 2 motoare,nofrost,dozator apa,setari digitale pe usa congelatorului ... Posted Image verificat de mine 6 ani merge si acum. Am dat link-ul o pagina sau 2 in urma

LE: de evitat Ariston, am mai scris pe undeva

inca regret ca nu e http://forum.softped...r/3-speedo/   aici, ca aflai imediat ce si cum.
Poti incerca sa postezi tot asa in stilul asta (_mircea) pe topicul Despre lubrifiantii autoturismelor Posted Image Posted Image  si afli instant. Omu ala e cel mai bun moderator, complet impotriva balariilor si da si suspend cand trebuie. Ii ajunge 1 saptamana sa stearga balariile din topicul acesta si sa lase doar ce trebuie. Citeste macar topicul http://forum.softped...unsuri-etc/   sa iti faci o idee Posted Image

Edited by MembruAnonim, 06 August 2014 - 13:08.


#3718
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Tocmai pentru ca am urmarit recomandarile domnului Iulius si pe alt topic,am luat in considerare combina frogorifica samsung.Si chiar il rog,pentru ca se pricepe,si nu numai pe dansul, sa imi spuna ce ar alege intre Liebherr CUNesf 3923 si SamsungRL60GQERS.Acestea au peste 110 litri congelator si pretul foarte apropiat.

Cu stima.

Edited by gi0, 06 August 2014 - 13:44.


#3719
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Am uitat sa mentionez ca sunt hotarat sa cumpar una dintre aceste doua combine frigorifice,dar am un mare obstacol de trecut,sotia.
Cu stima.

#3720
_iulius

_iulius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 31.05.2012

Quote

ce ar alege intre Liebherr CUNesf 3923 si SamsungRL60GQERS
Samsung RL60 GZGIH mai ieftin decat GQERS, cu compresor Digital Inverter si mai mare cu 30 l(la frigider), cum am mai scris aici.
Incearca sa ii dai un mesaj privat userului dan74mm care are asa ceva de peste un an si mai are si un review pe blogul personal, facut dupa ce il cumparase.
Poate iti raspunde si te lamureste ca aici vad ca nu mai posteaza.
Bafta la cumparaturi!

#3721
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Aveti dreptate,am facut o confuzie cu un altul specificat tot de d-voastra,dar cu congelatorul mai mic.
Imi place frigiderul.Dupa ce le voi vedea pe ambele direct in magazin,voi lua decizia finala,desi recunosc ca acum inclin putin mai mult spre liebherr.
Multumesc mult pentru sfaturi.
Cu stima.

#3722
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Buna seara.
Cineva pe un alt forum afirma ca liebherr este facut la turci.
Este adevarat?
Cu stima.

#3723
_iulius

_iulius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 31.05.2012
Nu. Acela de care discutam e "made in Germany". Mai sunt unele facute in Austria. Precum si o intreaga serie asamblata la noua capacitate de productie din Bulgaria. Se pot recunoaste dupa dimensiuni precum si dupa indicativul care desemneaza tipul. S-a mai discutat pe topic.
Daca iti place Liebherr-ul si ti-l permiti cred ca nu-i deloc o alegere rea. Uite-te si tu un pic la fisa tehnica. Pai acolo sunt niste cifre...Asta-i combina frigorifica nu "ascutitoare"...Facuta de o "firma tare"(dupa parerea mea, numarul 1 in clasa "consumer" si nu numai, avand in vedere ca sustine si brand-ul Franke, "ceva mai" exclusivist, :) care isi cumpara frigorificele de la Liebherr, gata rebranduite cu numele lor). In fine, mie mi se pare absolut evident ca este o optiune inspirata.
Bafta la cumparaturi!

#3724
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Buna dimineata,

Doresc sa achizitionez o combina frigorfica si prin cautarile pe net am gasit acest produs http://www.mediagala...10-l-a-argintiu, dar vreau sa aflu si parerile cunoscatorilor din domeniu. Ca si cerinte, bugetul este de maxim 2000 de lei, sa aibe congelator mai mare (acum am un frigider in 2 usi si congelator de 70 de litri, nu stiu daca net), fara dozator de gheata/apa si fara display (optional).

Multumesc.

#3725
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009
Multumesc mult pentru ajutor.
Da,m-am gandit sa cumpar liebherr.In Constanta are la Domo,dar se poate face si comanda.
Cu toata stima.

#3726
_iulius

_iulius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 31.05.2012

Quote

Doresc sa achizitionez o combina frigorfica si prin cautarile pe net am gasit acest produs http://www.mediagala...10-l-a-argintiu, dar vreau sa aflu si parerile cunoscatorilor din domeniu.
Dupa parerea mea, este cel mai bun raport calitate/pret la ce exista acum pe piata noastra. Compresorul Digital Inverter garantat 10 ani si restul de chestii de pe acea combina fac ca pretul sa fie incredibil, ca sa zic asa. La Demax, Ideall, etc. este si ceva mai ieftina(insa nu semnificativ, ce-i drept).
Bafta la cumparaturi!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate