Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Daca iti pierzi buletinul...

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 06.01.2003
Stie cineva care e procedura la politie? Am tot auzit ca trebuie sa-l dai pierdut-sa publici un anunt, sa mai astepti si pe urma sa mergi la Politie. Daca a mai fost cineva in situatia mea, ma poate ajuta cu niste informatii sa mai salvez ceva timp?

#2
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
dai anunt in ziar "declar ca am pierdut BI seria eliberat de POL XXX", IL DECLAR NUL !(pt text exact, vezi un ziar de anunturi!)

astepi sa para ziarul in care ai dat anunt, il cumperi, te duci cu el la politie si ceri sa-ti faca altul !(poze iti fac aia acolo, cred ca mai trebuie sa platesti ceva la CEC sau trezorerie !)

(eu asa stiu ca se face)

#3
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 06.01.2003
Iti fac direct buletin sau ceva de genul adeverinta de identitate temporara?

#4
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Daca zici ca l-ai pierdut iei o amenda ca stiu din experienta proprie.Cel mai bine e sa inventezi o scuza ca cum ti l-a furat intr-o aglomeratie, sau ca te-a batut cineva si tia luat tot portofelul.

Eu stiu ca un prieten care s-a dus la politie si a zis ca l-a pierdut si a primit amenda.Dupa ceva timp si eu mi-am pierdut buletinul si am zis ca mi l-a furat si nu am patit nimic.

#5
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
intrebarea mea putzin off topic, cum potzi sa'tzi pierzi buletinul, cheile, etc... lucruri cu prioritate maxima in viatza de zi cu zi...

#6
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
mai bine spui ca a fost distrus... dureaza cam 20 de zile, timp in care nu primesti nici o adeverinta

#7
HorNet

HorNet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 17.03.2002
Cam ce ar trebui sa ai la tine:
  • Certificat de nastere

  • Certificat de cãsãtorie (numai pentru persoanele cãsãtorite)

  • Act de identitate : - Buletin de identitate sau Carte de identitate sau Adeverintã de identitate

  • Act cu care se face dovada spatiului de locuit

  • Livret militar, dupã caz

  • Timbru fiscal  (cca. 32.000 lei)

  • Chitanta de la trezorerie (cam 65.000 dar stiu cei de la trezorerie cat este sigur)

  • Formular pt. eliberarea  C.I. (cei de la politie nu-ti dau dar gasesti pe la centrele de copiere de prin zona)

  • Formular pt declararea pierderii/furtului/etc (il iei tot de acolo)

  • Pentru CIP (Carte de Identitate Provizorie) iti aduci tu pozele

Era sa uit: ia-ti si multa rabdare caci ingeneral e o aglomeratie infernala si se sta la coada dupa liste.

#8
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by arty
intrebarea mea putzin off topic, cum potzi sa'tzi pierzi buletinul, cheile, etc... lucruri cu prioritate maxima in viatza de zi cu zi...
se mai intampla sa-ti cada bin buzunar in parc si sa nu le mai gasesti !, si buletinul nu mi se pare prea important, in sensul ca NU prea il folosesti in fiecare zi, decat daca ai "prieteni" in GARDA, la "mascati" ... :)

arty, la voi, parca nu aveti buletin de identitate, in fata "organului" cu ce va legitimati?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate