Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Milano

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
832 replies to this topic

#73
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostMusak, on May 8 2008, 12:11, said:

Si cu cat ai luat biletele, Ronnie?

16 euro - doua bilete

#74
Musak

Musak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 17.04.2008

View Postronnie09, on May 8 2008, 13:11, said:

16 euro - doua bilete


Sa mor daca mai inteleg ceva!
Tu ai dat 16. eu am dat 30, iar pe un site dat de Timrock erau 150 e biletele pt 2 pers...
In fine, cumva e irelevant acum pt ca le-am luat deja, dar sa fie diferentele astea numai din comisionul agentiei?! ...   :confuzzled:

#75
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostMusak, on May 8 2008, 13:18, said:

Sa mor daca mai inteleg ceva!
Tu ai dat 16. eu am dat 30, iar pe un site dat de Timrock erau 150 e biletele pt 2 pers...
In fine, cumva e irelevant acum pt ca le-am luat deja, dar sa fie diferentele astea numai din comisionul agentiei?! ...   :confuzzled:

Cred ca da. Eu le-am luat din prima zi in care le-au bagat pe site (mai exact acum o sapt). Acum vad ca mai este un sg bilet pt 12 iulie. Probabil biletele sunt cumparate de aceste agentii pe care le vand apoi la suprapret.

#76
Musak

Musak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 17.04.2008

View Postronnie09, on May 8 2008, 13:21, said:

Cred ca da. Eu le-am luat din prima zi in care le-au bagat pe site (mai exact acum o sapt). Acum vad ca mai este un sg bilet pt 12 iulie. Probabil biletele sunt cumparate de aceste agentii pe care le vand apoi la suprapret.


Da, intre timp am mai cautat si pe alte site-uri si preturile variaza de la unul la altul... Bine macar ca nu m-am aruncat la unele de 40e/ buc, ca asa chiar m-as fi zgariat pe ochi.. :)

Si tot a propos de bilete - am vrut sa-i fac o mare surpriza "consortului" si sa iau bilete la un meci de-al lui Milan. Am intrat pe site-ul lor, insa ultimul meci jucat pe San Siro il au acum, in mai...  Stiam ca se termina campionatul, da' ma gandeam ca macar un amical, ceva, poate am noroc sa prind si eu.  :S
Are cineva idee daca programul meciurilor mai poate fi postat undeva in afara de site-ul oficial al echipei respective? Repet - ma refer la meci amical, pt ca de cupa sau liga I nu mai poate fi vorba in iunie.... :(

#77
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostMusak, on May 8 2008, 14:11, said:

Da, intre timp am mai cautat si pe alte site-uri si preturile variaza de la unul la altul... Bine macar ca nu m-am aruncat la unele de 40e/ buc, ca asa chiar m-as fi zgariat pe ochi.. :)

Si tot a propos de bilete - am vrut sa-i fac o mare surpriza "consortului" si sa iau bilete la un meci de-al lui Milan. Am intrat pe site-ul lor, insa ultimul meci jucat pe San Siro il au acum, in mai...  Stiam ca se termina campionatul, da' ma gandeam ca macar un amical, ceva, poate am noroc sa prind si eu.  :S
Are cineva idee daca programul meciurilor mai poate fi postat undeva in afara de site-ul oficial al echipei respective? Repet - ma refer la meci amical, pt ca de cupa sau liga I nu mai poate fi vorba in iunie.... :(

De obicei, in perioada verii nu se organizeaza meciuri amicale pe stadionul mare. Va fi si Campionatul European, sigur nu gasesti ceva

#78
Musak

Musak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 17.04.2008

View Postronnie09, on May 8 2008, 14:14, said:

De obicei, in perioada verii nu se organizeaza meciuri amicale pe stadionul mare. Va fi si Campionatul European, sigur nu gasesti ceva


Da, mi-era teama de raspunsul asta...
E, asta e pana la urma! Eu am incercat, sa zica merci macar pt initiativa! :)
Si asa, daca stadionul are muzeu la fel de mare ca cel al lui Camp Nou, iar stam aproape o zi intreaga numai pe acolo si oricum sunt multe de vazut intr-o sapt.

#79
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostMusak, on May 8 2008, 14:26, said:

Da, mi-era teama de raspunsul asta...
E, asta e pana la urma! Eu am incercat, sa zica merci macar pt initiativa! :)
Si asa, daca stadionul are muzeu la fel de mare ca cel al lui Camp Nou, iar stam aproape o zi intreaga numai pe acolo si oricum sunt multe de vazut intr-o sapt.

Are :)

#80
Musak

Musak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 17.04.2008

View Postronnie09, on May 8 2008, 14:31, said:

Are :)


:D   A, da?! Multumesc pt sustinere! :D
Atunci o sa va scriu cand ma intorc cum e sa vizitezi Milano de una singura.. :)

#81
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
mie nu imi raspunde nimeni?

#82
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postmoschino, on May 8 2008, 22:16, said:

mie nu imi raspunde nimeni?

Da, Corso Italia este o strada lunga, pe directia nord-sud, in centru, care incepe cam la o statie de metrou la sud de Dom. Este trecuta corect in toate hartile pe care le-am vazut.

#83
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
mersi pt raspuns fly dream..
si chiar nu stie cand incep reducerile in milano?stiu ca incep prin iulie la inceput,eu ajung la sfarsit,sper sa mai gasesc haine dragute.

#84
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postmoschino, on May 8 2008, 23:56, said:

mersi pt raspuns fly dream..
si chiar nu stie cand incep reducerile in milano?stiu ca incep prin iulie la inceput,eu ajung la sfarsit,sper sa mai gasesc haine dragute.

Chiar nu stiu. Am ajuns in Milano de doua ori si in tranzit de fiecare data. Nu sunt fan shopping, abia mi-a ajuns timpul sa vad Domul, Scala si Palatul Sforzesco (ultimele doua doar pe afara). Am traversat Galleria Vittorio Emanuele, care face legatura intre Piata Domului si opera, dar dupa ce am vazut ce preturi sunt acolo..... m-am linistit in privinta cumparaturilor (numai firme de marca)! Exista fel de fel de strazi comerciale, daca am timp si te ajuta, poate scanez 3-4 pagini din ghidul Top 10 Milano referitoare la partea de shopping, sunt acolo insirate locurile comerciale cu adrese, harti si alte informatii.

#85
mociulica

mociulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 22.02.2008
stie cineva cand este perioada de reduceri in milano?
mersi

#86
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postfly_dream, on May 9 2008, 10:15, said:

Chiar nu stiu. Am ajuns in Milano de doua ori si in tranzit de fiecare data. Nu sunt fan shopping, abia mi-a ajuns timpul sa vad Domul, Scala si Palatul Sforzesco (ultimele doua doar pe afara). Am traversat Galleria Vittorio Emanuele, care face legatura intre Piata Domului si opera, dar dupa ce am vazut ce preturi sunt acolo..... m-am linistit in privinta cumparaturilor (numai firme de marca)! Exista fel de fel de strazi comerciale, daca am timp si te ajuta, poate scanez 3-4 pagini din ghidul Top 10 Milano referitoare la partea de shopping, sunt acolo insirate locurile comerciale cu adrese, harti si alte informatii.
mersi mult,nu este nevoie,o sa cumpar si eu ghidul ala,oricum pana la urma o sa ma duc chiar dacaca nu sunt reduceri sau nu;oricum sunt si magazine mai normale,nu sunt doar  cele scumpe ^_^

#87
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
imi recomanda si mie cineva un hotel de 3 stele dar sa fie chiar in centru.mersi

#88
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Incearca la windsor hotel, e la vreo 800m de gara centrala cel putin asa zic ei..pt iulie pretul era vreo 260 EUR pt 3 nopti si mic dejun inclus.
Eu am optat insa pentru hotel Nasco care e mai departe un pic(15min fata de centru cu un tramvai), 4 stele, si au oferta Summer in Milan, 3 nopti la pret de 2. Pret 167EUR, camera double superior(e mai smechera decat cea standard, dar e in limita locurilor).
Oferta mai buna ca asta nu cred sa existe :D

#89
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
este buna oferta unde ai ales tu,oricum pt mine este mai bine in centru ca ma duc singura.
eu vroiam un hotel unde a stat cineva,oricum pana la urma gasesc eu ceva,si asta windosor este in centru dar cica ar fi zgomot din cauza la linia de trambai,deci nu este pt mine.

#90
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Pai poti sa ceri camera care are alta vedere! Multe reviewuri sunt fff exagerate si tocmai de aceea eu nu am tinut cont niciodata de ele.
Cineva se plangea la un moment dat, ca nu in dush nu stiu ce suport suplimentar de sapun/sampon nu are si a depunctat negativ..o prostie!!
La Windsor a fost un prieten bun de-al meu si a zis ca a fost super ok.
Cauta pe bookings.com, eu de acoloo imi rezerv de obicei. Sfatul meu sa iti rezervi direct la hotel chiar daca hotelurile le gasesti pe booking si rezervarea o poti face prin intermediul lor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate