Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...
 BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 

Despre http://www.firmshosting.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
robert.d

robert.d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 15.03.2006
Buna mi-am construit si eu un site www.firmshosting.ro iar acum vreau sa-l promovez l-am inscris in vreo 200 de directoare poate chiar mai bine chiar si in lista gasita pe acest forum insa se pare ca nu e deajuns daca aveti liste de directoare bine cotate sau alte sfaturi ......Multumesc

Edited by robert.d, 18 April 2006 - 12:28.


#2
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Hai sa incep eu:
- Nu stiu daca e in regula meniul acela, daca e cu js nu e prea bine!
- Iti trebuie mai multe link-uri . Eventual mai fa schimb de link-uri cu site-uri din ro sau cu site-uri din acelasi domeniu
- Eu as lasa text , descrierea din header. Gazduire web FirmsHosting va ofera ...
La fel peste tot http://www.firmshost...utii-design-web
etc.
NU inteleg de ce apar atatea link-uri ! adica aceleasi de mai multe ori! sus gazduire web , jos iar acelasi link , in meniu din nou acelasi!

In rest eu zic ca e bine!

#3
ws_soap

ws_soap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2006

View Postrobert.d, on Apr 18 2006, 13:25, said:

Buna mi-am construit si eu un site www.firmshosting.ro iar acum vreau sa-l promovez l-am inscris in vreo 200 de directoare poate chiar mai bine chiar si in lista gasita pe acest forum insa se pare ca nu e deajuns daca aveti liste de directoare bine cotate sau alte sfaturi ......Multumesc

Incearca si inscrieri in motoare de cautare, pe phpromania este sectiunea Promoveaza-ti site-ul cu link-uri unde poti face submit la site.

#4
ws_soap

ws_soap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2006

View Postws_soap, on Apr 18 2006, 14:19, said:

Incearca si inscrieri in motoare de cautare, pe phpromania este sectiunea Promoveaza-ti site-ul cu link-uri unde poti face submit la site.

Acuma am vazut ca de fapt e indexat site-ul destul de bine. Am folosit un tools de la submitexpress.com, sper ca e de incredere ce returneaza acolo. Mai stiti si alte tools-uri cu care pot verifica back-link-urile de pe mai multe motoare de cautare simultan? Am facut mai multe site-uri si vreau sa urmaresc mai usor cum se indexeaza de la o zi la alta, iar sa fac verificarea manual la fiecare dureaza cam mult.

#5
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
din cate vad ai in jur de 75 backlinkuri si esti listat pe dmoz dar multe linkuri nu sunt de pe site-uri din acelasi domeniu.
problema e ca pe majoritatea site-urilor textul de la linkul catre tine este Firmshosting.ro , cuvintele astea nu prea ajuta...

Edited by Mar, 18 April 2006 - 13:49.


#6
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Liste de directoare:

http://www.dotromani...ctoare_web.html
http://dmoz.org/Worl...are/Directoare/
http://info.vilesile...eo-friendly.php - in engleza dar toate sunt seo-friendly

Un pic de feedback pentru site: eu zic sa schinbi cumva pagina asta, avand in vedere ca seo se pare ca nu prea stii. La fel si partea despre cod, este cam mult si inutil pentru ce ai in pagina.

In plus, cum zicea si cinva mai sus, iti trebuiesc link-uri on topic cu anchor text-ul pentru care vrei sa fii in rezultate. Un inceput ar fi sa te inregistrezi la cateva forumuri de hosting care accepta semnaturi si sa incepi sa postezi!

off-topic: la domenii ai control panel? Vreau sa imi pot schimba ns-urile fara sa fiu nevoit sa trimit mail-uri si nu mai stiu ce altele. Iar serviviile aditionale sunt 16$/an pe domeniu sau pe cont?

Bafta mare!

#7
robert.d

robert.d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 15.03.2006

View Postpreacher, on Apr 18 2006, 15:32, said:

off-topic: la domenii ai control panel? Vreau sa imi pot schimba ns-urile fara sa fiu nevoit sa trimit mail-uri si nu mai stiu ce altele. Iar serviviile aditionale sunt 16$/an pe domeniu sau pe cont?
Domeniile oferite  sunt cu Cpanel. Administrarea ns, mailserver-elor,etc. NU se face din CPanel obisnuit doar cu serviciile aditionale care sunt pe fiecare domeniu in parte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate