Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Uf... Cecuri AdSense

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#37
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
bine ca ING nu e pe lista ta neagra :) deaia vreau eu sa scot banii de la ei pt ca deja am un cont la ei si poate atunci or sa fie mai amabili . dar nu stiu ce zicea Courage de franciza . poate imi explica si mie ;P

#38
zasul

zasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.02.2005
ING nu am gasit sediu :)

#39
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Azi am fost pe la ING si se pare ca nu accepta astfel de cec-uri. Va trebui sa ma indrept atunci spre alta banca, probabil Raifaissen. Daca e cineva din Timisoara si stie la ce banca merge sigur sa scoti sa imi spuna si mie, sa nu mai umblu asa aiurea degeaba pe la banci :)

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
eu am încasat de la transilvania în fix o lună (pe 2 am dus cec, pe 2 luna următoare aveam banii în cont)
ce mi s-a părut detul de funny: nu aveam nici un leu pe card şi mi-a spus să depun 20-30$ pentru a se putea face operaţiunile de încasare. după fix o lună, când m-am uitat în cont aveam suma de la google + 30$ :w00t: nu mi-a oprit nici un comision, nimic... nu ştiu cum, nu ştiu dacă a fost vreo greşeală, dar a fost bine pt mine :w00t:

#41
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Bun, dar tu ai cont la ei. Eu nu mi-as mai face inca un card doar pt acest lucru. As avea nevoie de o banca la care nu trebuie sa imi mai fac un cont.

#42
Cryptex

Cryptex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.07.2006
Pt. mine la Raiffeisen au spus ca voi primi banii in minim 30 de zile, si comisionu pt. $201.97 va fi ~$50..

#43
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Comision de 25% mi se pare exagerat. Ti-au spus aceasta suma pe baza unei hartii in care se specifica exact comisioanele ?

#44
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Banii trebuie sa iti ajunga intr-un cont. De ce nu vrei sa ai cont? Care e problema ?

Taxa este de obicei 0.5-1%, insa exista un minim de 25$ parca.

#45
csv

csv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 15.04.2006
Intrebare de incepator: Adresa de pe cec trebuie sa fie cea de pe buletin? Eu am ales adresa de corespondenta diferita de adresa din buletin, or sa fie probleme la banca la incasarea cecului?

#46
Cryptex

Cryptex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.07.2006
Nu trebuie. Doar numele. Si adresa de pe cec tre sa fie al tau.

#47
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Legat de BCR, desi depun la ei cecurile Adsense de cateva luni, de fiecare data imi zic ca il pot incasa in 30 zile calendaristice dar mereu au trecut minim 30 zile lucratoare (adica minim o luna si jumatate calendaristica). Daca primesti lunar cecuri nu e o problema prea mare comisionul fiind fair (1.5% sau minim 5$ din cate am inteles), dupa 2-3 luni tot ajungi sa scoti lunar cate unul (cu incasarile vechi de 3-4 luni ca mai dureaza si la G o luna pana il expediaza) dar e bine de stiut ca treaba cu "30 zile calendaristice la BCR" e abureala. Poate la alte sucursale nu e asa.

#48
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
La Banca Transilvania din Timisoara, termenul este de 6 saptamani de la depunerea cec-ului pana la primirea banilor. Comisionul pentru 111.41 $ a fost de 7 $ care este si suma minima.

#49
MPin

MPin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.05.2005

View Postadrianna, on May 13 2006, 01:35, said:

Nu stiu daca sunt asa importante siteurile, mai important este modul in care se poate ajunge la niste sume frumusele. Munca de 24/7, testare contiunea a plasarii reclamelor in pagina, respectarea regulilor AdSense, si cel mai important sa nu va bazati doar pe AdSense ca singura sursa de venit pe un site.

Sunt perfect de acord cu tine, adrianna

Nu trebuie sa le dai detaliile cu site-urile tale la altii. Sunt curiosi, I know, dar nu stii niciodata care dintre ei vor sa-ti faca sub o forma sau alta rau. Pana cand la romani nu se schimba conceptia cu "sa moara capra vecinului", vor exista mereu invidiosi si rau intentionati...

In ce priveste munca 24/7, yeah - true ... e nevoie de multa multa munca si teste pentru ca sa ai site-uri de success.

Asa e: nu va bazati doar pe AdSense. sunt multe alte programe de advertising bune.
Asadar nu puneti toate ouale in acelasi cos.

Cheers,
M

#50
Sava

Sava

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.08.2006
perfect adevarat ... sunt si altele ... dar adsense plateste cel mai bine. Am facut pana si 80 $ pe zi.
Astept cec... am de luat 2100 $ :D

#51
stdio

stdio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.06.2005
Eu pana acum le duceam la BCR, insa de luna trecuta m-am mutat la Raiffeisen. La BCR au inceput sa devina neseriosi. Incepea sa dureze din ce in ce mai mult. La Raiffeisen a durat poate mai putin de 30 de zile. Mi-au intrat banii in cont. E misto ca poti vedea online daca ti-au intrat banii prin Raiffeisen Online.

Nu a incercat nimeni la banci CitiBank din tara? Cea din Cluj e inchisa..iar cea din Bucuresti nu accepta cec-uri de-afara doar din tara, cel putin din cate am inteles. Poate cineva sa confirme asta? Ar trebui sa mearga mult mai repede prin CitiBank...

#52
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006
eu snt cam paralel de tot cu cecurile si conturile.Pm me pt 'rezolvarea' problemei.Astia iti trimit cecuri si tu de unde il iei si cum scoti banii?

#53
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View PostSava, on Aug 6 2006, 08:42, said:

perfect adevarat ... sunt si altele ... dar adsense plateste cel mai bine. Am facut pana si 80 $ pe zi.
Astept cec... am de luat 2100 $ :D
cu blogul ala de pe iad.ro ?

#54
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006
eu inca astept pe cineva sa se ofere...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate