Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

schimbare motor de motocicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
eliz

eliz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 17.02.2004
vreau sa cumpar o motocicleta Yamaha la second-hand.
de cand am vazut-o in poza am fost innebunit dupa ea. vb cu tipul la telefon ca sa testez terenul, sa vad cat mai lasa din pret si cand il sun a doua oara si spun ca vreau sa vin sa o vad imi spune care are ceva probleme cu actele.

cica a avut ceva accident si i s-a cam bulit motorul motocicletei (mai demult) si l-a inlocuit cu un motor adus din germania. problema este ca in actele pe care le are acum este trecuta tot seria motorului vechi. el a stat asa cu ea deoarece avea ceva "pile" la RAR si ii facea inspectia periodica simuland ca nu vede ca motorul are alta serie.
banuiesc ca tipul nu a avut acte pe motorul nou ca altfel rezolva el mai "legal" problema.

cum pot rezolva legal problema ?
acum cand mi-o vinde, el a zis ca o radiaza si asa cu ajutorul omului ala a lui dar eu cand va trebui sa o inscriu pe numele meu va trebui sa mi se citeasca seria motorului de pe ea si nu va bate cu cea din acte.

am spus la 2 prieteni de problema asta. unu mi-a zis ca, ca sa fac schimbare de motor nu tre sa am nici un act la motorul nou si ca trebuie sa platesc cam 1,5 milioane daca motorul este la fel cu cel vechi, sau 3 milioane daca este diferit. al doilea prieten a zis ca am nevoie de acte pe motorul nou ca sa o pot inscrie cu noul motor.
care este adevarul ? ce metoda as putea folosi si cat m-ar costa ?

va rog sa imi explicati si mie cum sta treaba pt ca este prima data cand am de a face cu inscrieri schimbari de motoare si bla bla. mersi

#2
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Am cam aceeiasi "problema" si eu :)
Ceva idei?

#3
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

View Posteliz, on Apr 16 2006, 21:27, said:

am spus la 2 prieteni de problema asta. unu mi-a zis ca, ca sa fac schimbare de motor nu tre sa am nici un act la motorul nou si ca trebuie sa platesc cam 1,5 milioane daca motorul este la fel cu cel vechi, sau 3 milioane daca este diferit. al doilea prieten a zis ca am nevoie de acte pe motorul nou ca sa o pot inscrie cu noul motor.
care este adevarul ? ce metoda as putea folosi si cat m-ar costa ?

va rog sa imi explicati si mie cum sta treaba pt ca este prima data cand am de a face cu inscrieri schimbari de motoare si bla bla. mersi
motorul este piesa de schimb acum. in cel mai rau caz, iti trebuie o factura pentru el. si care e problema, in Romania de azi, sa obtii o factura?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate