Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Baterie duș bizară

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,642
  • Înscris: 14.10.2004
Uite la Romstal una "accesibila".
https://www.romstal....terie-crom.html
Sau  mai ieftina
https://www.afa-desi...a-b9448aa-p5238

Edited by xymzar, 24 March 2024 - 14:32.


#38
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004

View PostGlCA_Contras, on 23 martie 2024 - 23:31, said:

Se cheama robinet Moen...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bEDxl0A2pl0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu ştiam că ar fi Leonard Valve.
Ceva de genul trăzăii ăsteia am văzut şi într-un catalog Nemţesc de pe la 1930.

#39
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,719
  • Înscris: 21.06.2016

Tsunamii said:

1711268077[/url]' post='30686940']
Zici tu ca daca ma duc la home depot mai gasesc prostii d-astea?
De fapt mint ca la jacuzzi aveam si eu la cazi avem cu debit reglabil.

La dus e enervant sa fie fixat in perete
Eu il folosesc si ca bideu si atunci ar trebui sa fac dus de fiecare data... ma intelegi, d-aia cand mergeam in deplasari, aveam un visegrip, furtun de dus si capatana

Cumpara bideu, nu folosi dusul ca bideu. Exista colac care se pune pe veceu.
la tine acasa iti faci si dus fix si bageta care se poate detasa din perete. Dar daca administrezi o cladire cu zeci, sute de dusuri folosite zilnic, vrei simplitate si fiabiliate maxima. Ca daca fiecare din ele are o problema la cativa ani de la furtun, o sa ai o problema la cateva zile si o sa stii niste numere de instalatori foarte bine.

Oricum mie radacina topicului mi se pare ciudata. In loc sa zica uite bai am gasit o baterie care merge numai daca rotesti un robint 60 de grade, el zice ca sunt prosti aia de o au Posted Image

Edited by vrajitoruldinoz, 24 March 2024 - 17:48.


#40
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
In US numa asa am avut. Cu excepția ca nu picura.
Este mai inteligent designul și mai bine gândit. Cu cât dădea mai tare de maneta cu atât venea mai calda.

#41
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,904
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAztecWarrior, on 24 martie 2024 - 19:40, said:

In US numa asa am avut. Cu excepția ca nu picura.
Este mai inteligent designul și mai bine gândit. Cu cât dădea mai tare de maneta cu atât venea mai calda.

A zis vrajitorul. Mai fiabil

#42
Grig

Grig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 20.02.2005
Daca vreti ceva bizar mergeti la marele SPA Therme. Dushurile cu toate ca au posibilitate de a seta apa mai calda sau mai rece, indiferent cum alegi are aceeasi temperatura. Pentru mine temperatura apei este mult prea ridicata. Ne jucam cu ce avem.

#43
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,719
  • Înscris: 21.06.2016
Probabil au tras o singură țeavă ca să simplifice treaba. De obicei la piscine e un duș cu o singură temperatură dar aia e rece.

#44
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
imi vine greu sa cred ca amestecul de apa rece si calda se face in alta parte. ar trebui sa existe vreun mecanism care sa determine debitul cerut de robinet si in functie de el sa faca amestecul. e mult mai probabil ca acolo sa vina 2 tevi si sa intre ambele in acea baterie

#45
Grig

Grig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 20.02.2005

View Post_Smiley_, on 28 martie 2024 - 20:14, said:

imi vine greu sa cred ca amestecul de apa rece si calda se face in alta parte. ar trebui sa existe vreun mecanism care sa determine debitul cerut de robinet si in functie de el sa faca amestecul. e mult mai probabil ca acolo sa vina 2 tevi si sa intre ambele in acea baterie

La Therme apesi butonul si ai apa 15 sec. Exista un robinet de amestec dar nu face nimic, nici debit, nici cald/rece. Asa  ca pentru a face un dus real ai nevoie de acasa de shower gel. Spuma pe care o dau la dozatoare este sub orice critica.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate