Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Ajutor alegere pudra proteica

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015

View PostOlteanul_sfios, on 22 martie 2024 - 11:19, said:

Ultima data cand am intrebat un prieten care merge la sala de multi ani si are un fizic de actor de ce baga in el kkturi de-astea, m-am ales cu injuraturi de tot neamul meu.

Asa ca nu zic nimic, postez doar ca sa ma aflu in treaba. Posted Image

Dar dilema ramane: dupa 8 ani de sala, presupun ca arati bine fizic, nu? De ce ai vrea sa arati ca un salam gonflat (ca presupun ca de-aia se iau proteine), cand poti sa arati ca un atlet, cu musculatura lucrata, definita si frumos reliefata, asa cum au modelele masculine? Chiar as vrea sa aflu raspunsul - fara sa fiu injurat. Posted Image

Cand nu vrei sa fii înjurat nu-ti bagi nasul unde nu-ti fierbe oala. Suplimentele proteice nu se iau ca sa arati ca un salam umflat. Sunt utile mai ales in perioadele de definire cand vrei sa mănânci hipocaloric pe o parte dar cu un aport suficient de proteine pe alta parte. Un shake sau doua, intre mese sunt bine-venite, am experimentat mult pe pielea mea si pana la urma m-am convins. Daca iei un concentrat de proteina de zer curat, fara adaosuri pentru arome si nici indulcitori, nu vad unde e problema si de ce ar fi pus la categoria căcaturi.

Astia care le numiți căcaturi sper ca nu consumați nimic prefabricat, mai ales bomboane, diverse băuturi dulci gazate,  prăjituri, cârnaț din comerț, lapte pasteurizat din comerț, sau chiar brânză din comerț.

#20
thunderbolt

thunderbolt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 03.05.2008

View Postvladv12, on 22 martie 2024 - 01:02, said:

In momentul de fata folosesc True Whey de la Gymbeam dar nu prea ma multumeste.

Salut!
Pana la urma nu ai dat nicio explicatie cu privire la asta. Ce te deranjeaza la True Whey?

#21
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021
vezi ca este un topic deja dedicat subiectului acesta https://forum.softpe...ata-romaneasca/
iti recomand insa sa iti iei grosu de proteine din alimementele de origine animala si sa eviti concentratele proteice de/din soia/orez/mazare

Edited by jumperishere, 29 March 2024 - 10:41.


#22
vladv12

vladv12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.06.2016

View Postthunderbolt, on 29 martie 2024 - 09:15, said:


Salut!
Pana la urma nu ai dat nicio explicatie cu privire la asta. Ce te deranjeaza la True Whey?
Mi-am pierdut accesul la adresa de email si nu am putut raspunde.
True Whey de la gymbeam mi se pare praf cu aroma. Am incercat 3 arome diferite. Pe langa faptul ca nu imi creeaza niciun fel de senzatie de satietate, imi mai si vine sa vomit in timpul antrenamentelor de la ea (nu din cauza gustului, gustul e bun). Am folosit proteine de la mai multe firme, in exact aceleasi cantitati si exact in aceleasi perioade ale zilei si niciodata nu mi s-a intamplat asa. In plus, dupa ce consumam de la alte firme, mi se ducea pofta de mancare si imi provocau o senzatie de sete (acum ma refer strict la concentrate, nu izolate, hidrolizate, etc)
Daca iti faci timp sa citesti aici o sa vezi persoane care au ajuns cam la aceleasi concluzii: https://forum.softpe...ata-romaneasca/
Si eu am zis initial "bai totusi parca mi se pare, nu ar avea cum sa fie chiar asa" pana am vazut ce zic si altii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate