Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...
 Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie
 Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Atlas 2024

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

PiticVerde

PiticVerde

Senior Member

• Grup: Senior Members
Scurta descriere :  Un viitor sumbru, în care un soldat AI a stabilit că singura modalitate de a pune capăt războiului este să pună capăt umanității.
  Un film SF promitator cu Jennifer Lopez,Mark Strong,Sterling K. Brown.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uSF58_boPV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Manasu

Manasu

Senior Member

View PostPiticVerde, on 21 martie 2024 - 22:03, said:

film SF promitator
Jennifer Lopez
Cand a jucat Jennifer Lopez intr-un film bun, ca sa fie asta promitator?!

Edited by Manasu, 22 March 2024 - 07:17.

FaneSatir

FaneSatir

Junior Member

• Grup: Junior Members

View PostPiticVerde, on 21 martie 2024 - 22:03, said:

Scurta descriere :  Un viitor sumbru, în care un soldat AI a stabilit că singura modalitate de a pune capăt războiului este să pună capăt umanității.
  Un film SF promitator cu Jennifer Lopez,Mark Strong,Sterling K. Brown.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uSF58_boPV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E interesant de urmărit dacă până această hotărâre finală a fost studiată și izolarea completă a speciei orcești de rasa umană.

rexx

rexx

Senior Member

J Lo ar face bine sa ramana doar la muzica
a incercat sa joace si ea in filme, dar toate au fost niste mizerii ordinare

PiticVerde

PiticVerde

Senior Member

View PostManasu, on 22 martie 2024 - 07:16, said:

Cand a jucat Jennifer Lopez intr-un film bun, ca sa fie asta promitator?!

Mie trailer-ul nu mi-a lasat o impresie proasta...Ramane de vazut daca este o prostie de film marca Hollywood.

Interpretarea lui  Lopez ce mi-a placut a fost in Camerista.Faptul ca joaca in acest film Mark Strong si Sterling K. Brown pe care eu ii apreciez, ma face sa am asteptari de la acest film.Oricum filmul cred  ca transcrie afirmatia  prezisa de celebrul Stephen Hawking,referitor la urmatoarele: oamenii sa nu mai caute amenintari in extraterestii ,meteoriti sau supervulcani ce vor distruge omenirea,deoarece   inteligenta artificiala creata de om si scapata de sub control va duce la apocalipsa si disparitia civilizatiei umane asa cum o stim. [ https://i.guim.co.uk/img/media/37ff7a649f351b7a133baa67b185dc252a692411/0_0_6000_4000/master/6000.jpg?width=445&dpr=1&s=none - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://static01.nyt.com/images/2018/01/08/arts/08globes-jp-brown/08globes-brown-superJumbo.jpg?quality=75&auto=webp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

beavis03

beavis03

Guru Member

^ in Camerista, dar si in Enough

sa vedem cum va fi si acesta... The Mother a fost okish pentru un popcorn movie :)

beavis03

beavis03

Guru Member

[ https://i.imgur.com/1I2OCrc.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sorin61

sorin61

Senior Member

Am pus un comentariu pe sectiunea Ultimul film vazut.
Cu greu, foarte greu, 4/10.

yuukan

yuukan

Active Member

• Grup: Members
Nu e chiar așa de prost, mie mi-a plăcut.Chiar decent.

Pavel54

Pavel54

Active Member

Mie mi-a placut, oricum e mai reusit decat mizeriile scoase in ultima vreme. Insa filmul se bazeaza pe acelasi cliseu - AI vrea musai sa ne omoare ceea ce este o tampenie. AI de fapt ne va copia toate tarele noastre de comportament, exista deja dovezi ca AI-ul din prezent a invatat sa minta si sa insele. AI va deveni mai degraba uratenia noastra dar in varianta digitala.

yuukan

yuukan

Active Member

Ei zic că AI ajunge mai deștept ca un om,posibil, înmulțește acuma cu x număr de roboți toți la fel de deștepți, surclasează o mica parte din oameni, că să ajungă peste cu au cum in modul inițial de-aia au și venit cu ideea de neurolink altfel nu aveau cum să scoată filmul că nu aveau ceva credibil.
Sunt filme mai bune tot pe aceiași idee dar nu așa pline de acțiune, acțiune trasă de par dar asta nu contează că nu pune ideea pe realism, e un flick Netflix.

Edited by yuukan, 25 May 2024 - 11:05.

octav727

octav727

Senior Member

Orice tentativa de a-l "analiza" nu-si are rostul, este la fel de profund precum o băltoacă de apa in Sahara...
J-Lo si-a tras film cu AI, 'nuff said!
Poate fi caracterizat perfect cu un singur cuvant: cringe -> "varianta popularizată nu este cea din traducere prin dicționarul englezesc, ci un mod de utilizare colocvială (dictionar urban). Anume, un sentiment sau o senzație resimțită atunci când cineva din jur face ceva foarte jenant, stânjenitor sau într-un mod neîndemânatic.
Alt înțeles pentru cringe - o senzație de discomfort resimțită atunci când cineva se face de râs fără a-și da seama."

yuukan

yuukan

Active Member

Înseamnă că nu îți plac sf-urile, sigur fanii de așa ceva apreciază și o mediocritate din asta in lipsă de ceva mai bun.

Kloojson

Kloojson

Junior Member

• Grup: Junior Members
O fi omul capabil să facă rău, să păcălească natura, să distrugă lumea fie prin schimbări climatice, fie printr-o tehnologie, dar in filmul ăsta, o tanti, reușește, din nou, să păcălească ruda asta nerecunoscătoare și plină de nemulţumire, AI-ul.
Pentru că, la urma urmelor. omul este unica specie supraviețuitoare și tanti Jeni, în mascarada asta, un om de seamă, care percepe diferența dintre bine și rău, care ne face să ne simțim mândri de noi înșine... aiurea, un film fără relevanță, nici măcar în termeni artistici sau științifici.

Mondeo

Mondeo

Everything Woke Turns To Shit

ai bre ma leshi, trebuie sa o pupam si pe asta in cwrul ala cu pantalani de pe temu?
ce forum e asta unde nu poti sa iti spui impresia? daca tot stergeti posturile sa se dea o explicatie.

yuukan

yuukan

Active Member

Putea să joace oricine rolul asta nu înseamnă că face filmul mai bun sau mai puțin bun, poate era mai bine fără cineva cunoscut, că nu lua atât hate.
Filmul are acțiune, o idee interesantă și minusuri ca orice film, din lipsa de alte filme SF e ok și binevenit.

calincosma

calincosma

Senior Member

M-ati facut curios sa vad si io filmul.Bazandu-ma pe penuria calitativa actuala, nu aveam mari asteptari.Dar, spre surpriza mea, a fost digerabil.As zice ca e mediocru, insa merge- nota 6/10 de la mine.Nu inteleg, insa, insistenta regizorala de a-l lungi cu 1 ora... :)

Edited by calincosma, 25 May 2024 - 21:11.

overseas

overseas

Guru Member

Film de actiune cu JLO la varsta ei, ii dau nota 9 fata de ce ma asteptam, mai ales ca am dat sunetul pe sistemul stereo de imi vibra fotoliul.
Faza in primele minute: 'la BUCURESTI si Athena a fost anihilata AI', yeeeeeeeeee....

Si morala filmului, OMUL se aliaza cu AI bun contra AI rau (dohhh).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate