Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Nothing Phone 2a: companiile își corectează singure temele și pun clipuri pe Youtube care strâng sute de mii de vizualizări

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n4VGZVf-phc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nothing Phone 2a, un telefon de altfel destul de bun pentru prețul lui, este subiectul unei comparații destul de stânjenitoare făcute de către Nothing împotriva altor telefoane mid-range.

Se vede ca ăștia de la Nothing s-au inspirat de la influenceri pentru a-și promova produsul, însă cred ca execuția lasă de dorit, mai ales citind secțiunea de comentarii. De exemplu, in cazul experientei de unboxing, Phone 2a primește nota 9/10, desi nu vine nici măcar cu încărcătorul în cutie.

#2
ionelp

ionelp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.02.2024
ifon sau samsang primeste mai putin la unboxing pt ca nu are incarcaret in cutie ? ca nu prea am inteles ce legatura are lipsa incarcatorului de ani de zile cu nota la unboxing, sau ce vrei de fapt sa ne explici.
oamenii au facut un telefon, au folosit influenceri, macar incearca sa faca si ei ceva mai bine pe viitor si invata din greseli, pe cand altii iti baga un notch sau alta mizerie de care nu ai nevoie si hopa, a iesit un model nou si pot sa mai mareasca pretul chiar daca costul productiei a luato in jos din cauza refolosirii pieselor 90% de la modelul vechi

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Ce naiba mai e și asta 'experienta de unboxing' ?  Aia spun ce vor ei acolo, pune cineva botul la astfel de vrajeli ?

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Vine acel moment in viata cand in jurul tau 90% din oameni au iPhone si niste ciudati mai au Android, de obicei din motive de obisnuita/fanatism.

In rest, tocmai am trecut pe iPhone 15 si am descoperit co "oroare" ca am nevoie sa schimb 100 de cabluri lightning cu USB-C.

Lupta e la baioneta la "mid-range". Who cares?

#5
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 29.04.2008

View PostAdm, on 21 martie 2024 - 03:37, said:


In rest, tocmai am trecut pe iPhone 15 si am descoperit co "oroare" ca am nevoie sa schimb 100 de cabluri lightning cu USB-C.




Incers sa-mi dau seama daca tu iti dai seama cat de ironica e situatia. Asta in timp ce faci misto de Android.

#6
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,545
  • Înscris: 30.08.2017

View PostAdm, on 21 martie 2024 - 03:37, said:

In rest, tocmai am trecut pe iPhone 15 si am descoperit co "oroare" ca am nevoie sa schimb 100 de cabluri lightning cu USB-C.

Nasol, sper ca vei reuși să treci cu bine peste asta.

#7
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

 Adm, on 21 martie 2024 - 03:37, said:

Vine acel moment in viata cand in jurul tau 90% din oameni au iPhone si niste ciudati mai au Android, de obicei din motive de obisnuita/fanatism.

In rest, tocmai am trecut pe iPhone 15 si am descoperit co "oroare" ca am nevoie sa schimb 100 de cabluri lightning cu USB-C.

Lupta e la baioneta la "mid-range". Who cares?

Cand am renunțat la iphone am făcut-o pentru ca am simțit ca Apple nu ma respecta drept utilizatorul lor. Acum tu implici ca eu sunt ciudat. Fain.

Pune-ți iphone-ul pe olx și cumpără-ti altceva.

#8
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,388
  • Înscris: 24.09.2017
Carl Pei, CEO-ul Nothing, fost CEO ONEPLUS,  e de obicei cu mult marketing, de asta multa lume nu suporta compania asta. Au incercat cu 2 telefoane si nu prea au avut succes, asa ca au zis sa scoata ceva care se vinde. Au creat identitate de marca prin ledurile alea pe spate si softul ala, mai ”unic”. Telefonul nu e neparat rau pentru pretul cerut, dar nici ceva revolutionar, camera cica ar fi slaba si ufs 2.2 si procesorul cam ca un A55.

Cat despre comentariul lui Adm, nici nu stiu ce sa zic ca mi se pare halucinant, offtopic si discriminatoriu. In fine, sarind peste ”cercul ei de prieteni”, parca Android era cu 80% si Ios cu 20%, in Romania. Probabil 10% din cei 80% utilizatori de Android, avand telefoane flagship. Deci, e ”ciudat” sa chemi 8 din 10 romani ciudati si ca majoritatea nu sunt interesati de mid-range. Dar ce stiu eu...

Edited by bobitad, 21 March 2024 - 09:46.


#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

Vizualizare mesajAdm, pe 21 martie 2024 - 03:37, a scris:

Vine acel moment in viata cand in jurul tau 90% din oameni au iPhone si niste ciudati mai au Android, de obicei din motive de obisnuita/fanatism.
Vezi ca ai incurcat chestia cu fanatismul/obisnuinta, e la ceilalti Posted image

Apple face produse ok pe care le marketeaza ca produse extraordinare, iar unii chiar ii cred. Asta e tot. Chinezii sunt cu minim 2 ani inaintea Apple (si ofera produse mai bune/dotate/inovative la preturi mai mici), la fel cum sunt inaintea Tesla la masini. Doar ca putini inteleg asta momentan.

Edited by utopium, 21 March 2024 - 09:52.


#10
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Dacă ar fi să-mi iau un telefon ”mid-range”, aș merge pe OP Nord 3. M-am ”jucat” ieri cu el și mi se pare best-buy la 2.000 de lei. Imbatabil la prețul ăsta.

#11
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,545
  • Înscris: 30.08.2017
Cred că și Pixel 8a e o varianta dacă nu incomodează faptul că e ceva mai mic decât flagship-urile.
Dar, trebuie reținut faptul că cu astfel de telefoane n-ai vreo șansă să intri în cercurile în care se învârte doamna Adm.

Edited by george_alexandru, 21 March 2024 - 10:51.


#12
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,821
  • Înscris: 30.08.2006
Apple merge pe o cale bătătorită. Se adresează unei clientele mă comode și cu venituri peste medie. Mie îmi place sa vad lucruri noi cum ar fi pliabilele sau ecrane pe spate la preturi decente.

#13
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Nu stiu prin ce cercuri va invartiti voi, dar prin cercurile mele, de oameni normali, cu treaba, cu afaceri, nu intereseaza pe nimeni cine, ce telefon are. Nu mai suntem ca acum 20 de ani, ca puneam caramida de Nokia pe masa, sa vada restul ce celular avem.
Telefonul e ceva atat de banal, incat trece neobservat.

#14
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007
Doar cei care au iPhone tin neaparat sa scoata in evidenta ce telefon au din ce am observat Posted Image . E la fel ca si cei care beau cafeaua fara zahar/lapte, instant trebuie sa precizeze.

#nohate

#15
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

View PostAdm, on 21 martie 2024 - 03:37, said:

...iPhone 15 si am descoperit co "oroare" ca am nevoie sa schimb 100 de cabluri lightning cu USB-C.

... era normal acest pas în standardizarea perifericelor :)
dar, te susțin: ios „rules”!

#16
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006

View PostAdm, on 21 martie 2024 - 03:37, said:

Vine acel moment in viata cand in jurul tau 90% din oameni au iPhone si niste ciudati mai au Android, de obicei din motive de obisnuita/fanatism.

In rest, tocmai am trecut pe iPhone 15 si am descoperit co "oroare" ca am nevoie sa schimb 100 de cabluri lightning cu USB-C.

Lupta e la baioneta la "mid-range". Who cares?
vai ce bine ca a trecut la usb-c, am tastatura, mouse, lanterna, power bank, multe perechi de casti toate cu incarcare la usb c

#17
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 04.09.2013
Ce întorsătură a luat această discuție. Distracție maximă!

Confirm și eu treaba cu cafeaua. Beau doar espresso scurt fără lapte, fără zahar.

Edited by wld-ro, 21 March 2024 - 15:33.


#18
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,220
  • Înscris: 24.05.2006

View PostAdm, on 21 martie 2024 - 03:37, said:

Vine acel moment in viata cand in jurul tau 90% din oameni au iPhone si niste ciudati mai au Android, de obicei din motive de obisnuita/fanatism.

In rest, tocmai am trecut pe iPhone 15 si am descoperit co "oroare" ca am nevoie sa schimb 100 de cabluri lightning cu USB-C.



First world problems.

Dar, si eu, cafea fara zahar. Ca sa fiu mai cool, nu mai folosesc filtru, am revenit la cafetiera. Cafeaua boabe rasnita, evident.

14 promax.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate