Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Nothing Phone 2a: companiile își corectează singure temele și pun clipuri pe Youtube care strâng sute de mii de vizualizări

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

Vizualizare mesajwiseguy76, pe 21 martie 2024 - 15:45, a scris:

Dar, si eu, cafea fara zahar. Ca sa fiu mai cool, nu mai folosesc filtru, am revenit la cafetiera. Cafeaua boabe rasnita, evident.

14 promax.
Aifonistii ar trebui sa bea cafea americana, typical Starbucks, de aia slaba si lunga, 300 ml, cu mult zahar, arome diverse, frisca, lapte (de migdale/soia ca sa fie in trend), caramel, etc :D

Trebuie sa schimbi ori telefonul, ori cafeaua :)

#20
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,220
  • Înscris: 24.05.2006

View Postutopium, on 21 martie 2024 - 15:58, said:

Aifonistii ar trebui sa bea cafea americana, typical Starbucks, de aia slaba si lunga, 300 ml, cu mult zahar, arome diverse, frisca, lapte (de migdale/soia ca sa fie in trend), caramel, etc Posted Image



Typical Samsung peasant comment.

[ https://i.imgflip.com/40i2xy.jpg?a475224 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,548
  • Înscris: 30.08.2017
Sărac cu Android, tot fără zahăr cafeaua. Espressor + rasnita + cafea proaspăt prăjită.

View Postutopium, on 21 martie 2024 - 15:58, said:


Aifonistii ar trebui sa bea cafea americana, typical Starbucks, de aia slaba si lunga, 300 ml, cu mult zahar, arome diverse, frisca, lapte (de migdale/soia ca sa fie in trend), caramel, etc :D

Trebuie sa schimbi ori telefonul, ori cafeaua :)

Chiar azi am mers cu o colegă să-și ia "cafea" de la Starbucks. Americano + lapte de migdale :lol:

#22
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Nu înțeleg gandirea asta elitista a celor care au iphone. E o gândire din aia cu valente de dreapta, avand în vedere ca anumiți oameni cred ca dacă ai un alt dispozitiv, automat ești sărac. Trăim într-o lume în care tot mai putini oameni se uita cu interes către produsele tehnologice pe care le scot companiile. Cât privește Nothing Phone 2a, el este un telefon de 1800 de lei, deci iphone-ul nu are ce cauta într-o astfel de comparație.

Edited by TrafalgarLaw, 21 March 2024 - 16:26.


#23
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

Vizualizare mesajGalacticul, pe 21 martie 2024 - 12:51, a scris:

Doar cei care au iPhone tin neaparat sa scoata in evidenta ce telefon au din ce am observat Posted image . E la fel ca si cei care beau cafeaua fara zahar/lapte, instant trebuie sa precizeze.

#nohate
La iPhone are un sens pentru că poți comunica cu alții care au iPhone cu Facetime care funcționează muuult mai bine ca whatsapp/facebook, etc. Android nu are și nici nu are în plan să introducă o astfel de facilitate.

Cu toate astea încă nu am mai găsit iPhoniști în afară de tatăl meu și de asociatul meu deși ar trebui statistic vorbind să găsesc mai mulți..


La cafea iar e normal deoarece de regulă la noi se servește cafeaua cu tone de zahăr și lapte și dacă nu tolerezi laptele ce faci, iei cafeaua primită și te duci s-o arunci la wc? E frumos așa?

Vizualizare mesajutopium, pe 21 martie 2024 - 15:58, a scris:

Aifonistii ar trebui sa bea cafea americana, typical Starbucks, de aia slaba si lunga, 300 ml, cu mult zahar, arome diverse, frisca, lapte (de migdale/soia ca sa fie in trend), caramel, etc Posted image

Trebuie sa schimbi ori telefonul, ori cafeaua Posted image

Sunt total afară din trend, am iPhone și urăsc starbucks și beau cafeaua fără zahăr. Nu cred că mai găsesc persoane din astea în România, lol.

Edited by benis, 21 March 2024 - 16:43.


#24
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

Vizualizare mesajwiseguy76, pe 21 martie 2024 - 16:03, a scris:

Typical Samsung peasant comment.
Chiar mai rau, sunt la al doilea Huawei :D Am rezistat cu Samsung Galaxy S doar 6 luni, dupa care l-am pasat la fiica-mea, prea slab pentru ce imi doresc eu. iPhone mi se pare popular la fete, ca ele sunt (in general) atehnice si tin mai mult la moda decat la ce poate sa faca un telefon :D

#25
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,548
  • Înscris: 30.08.2017
Cu Huawei in Cluj? Nu se uită lumea ciudat la tine? :lol:

#26
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
In Cluj mai mult de 10% din populatie sunt programatori ... care in general isi iau telefoane cu specificatii cat mai bune, nu telefoane care sunt la moda. Asa ca nu e deloc ciudat sa ai Huawei, Xiaomi, Oppo, OnePlus, Honor, etc ... un coleg programator m-a convins sa-mi iau Huawei, avea el unul si l-am testat si mi-a placut ce facusera pe partea de camera. Asa ca mi-am luat si eu.

Apple si Samsung sunt pentru oameni "comozi", care nu isi bat capul sa studieze dotarile, sa compare ce poate fiecare, etc. Oamenii tehnici de obicei isi baga nasul ceva mai tare prin specificatii/comparatii/teste si gasesc produse care ofera mai mult raportat la pret.

Edited by utopium, 21 March 2024 - 18:34.


#27
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Eu zic ca cel mai bine ar fi sa nu mai judecam pe telefoane și sa bem o bere împreună. Și asta îmi zic inclusiv mie.



#28
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,220
  • Înscris: 24.05.2006

View PostTrafalgarLaw, on 21 martie 2024 - 18:46, said:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa nu mai judecam pe telefoane și sa bem o bere împreună. Și asta îmi zic inclusiv mie.

Nu beau bere, pentru ca nu beau de fel, da'vreau o cafea. Fara zahar.

Hai sa va zic de ce beau cafea fara zahar. Acum multi ani, cand eram la facultate, am avut o gagica- ea m-a invatat sa beau cafea, eram in anul 2. Si beam cafea cu ea, cu zahar. Dupa ce ne-am despartit, stand la camin cu golanii, era un setup mai minimalist in camera, asa ca aveam doar O lingurita, la 4 handralai. Cand bagai lingurita in cafea, puneai in ibric, era ok, da' problema era ca trebuia s-o bagi in zahar dupa aia, apoi trebuia s-o speli, ca s-o foloseasca urmatorul. Deja prea multa treaba. Asa ca, n-am ma baut cu zahar, si asa a ramas de 25 de ani.

#29
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002

 bai3tzash, on 21 martie 2024 - 11:02, said:

Nu stiu prin ce cercuri va invartiti voi, dar prin cercurile mele, de oameni normali, cu treaba, cu afaceri, nu intereseaza pe nimeni cine, ce telefon are. Nu mai suntem ca acum 20 de ani, ca puneam caramida de Nokia pe masa, sa vada restul ce celular avem.
Telefonul e ceva atat de banal, incat trece neobservat.
nu e pt ca impresie ci pt ca pur si simplu merge. nu scoti telefonul din buzunar si observi ca-i blocat si nici nu stii de cat timp, nu trebuie antivirus si altele de genul asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate