Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Probleme cu garda de mediu.

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,170
  • Înscris: 24.11.2006

View PostCalypsso, on 19 martie 2024 - 13:53, said:

In fine, dupa toata cearta si contraziceri m-au incarcat cu 1500 de lei amenda, nervos suparat zic ba imi asum jumate de vina, asta e, data viitoare sa fac contract sau ceva la mana, dar ce ma enerveaza la maxim si ce ma frustreaza si nu stiu ce sa fac, ca m-au pus sa imi iau gunoiul inapoi asta nu e problema ca nu e mult, eu am aruncat sa zic asa 2 paleti de lemn, 1 sac cu ceva gunoi care nu mai stiu ce era in el si o cutie tot asa cu cartoane gunoi si ce mai era acolo.

Politia a garzi de mediu tot spune ca sunt acolo si inca 3 saltele si bureti si lemne polistiren , si tre' sa le iau si pe alea, si le-am explicat le-am aratat filmarea cum am spus ce s-a incarcat ei nu, ca daca nu iau si saltelele respective si lemnele si buretii ce este injur o sa-mi dea amenda de 60 mil,am termen pana joi,  ce as putea face in cazul asta?

Ai scapat ieftin, plateste!

Ti se pare normal ca ai aruncat "doar", ce ai aruncat si mai ales la intamplare?

Da, le iei si pe alea, sa-ti fie invatatura de minte.

Ce ai putea face? Aduni gunoiul, al tau si al altora, data viitoare faci contract cu o firma de salubritate.

View PostCalypsso, on 19 martie 2024 - 14:24, said:

Iubesc tara asta! <3

Adica vrem o tara "ca afara" dar nu putem respecta niste reguli de bun-simt. Unii dintre noi, foarte adevarat! Asta-i mostenire de la nea' Nelu cumva? Facem o democratie originala? :lol:

#56
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View PostRaimondMacelaru, on 19 martie 2024 - 16:48, said:


Nu intelegi, indiferent ce zicea, aia tot dau amenda. Pe "nu" in brate poti sa il iei la judecatorie doar. Crezi ca garda nu ia in considerare ca toti vor zice "nu stiu, boss"? S-au dat sute peste sute de amenzi de genul. Cati mai au nervi de procese pentru 1500 lei? Pe asta se bazeaza.
Inteleg foarte bine, de-aia am și zis ca o putea contesta cu mari șanse de succes.
În plus, ar fi scăpat de igienizarea zonei respective.

#57
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,614
  • Înscris: 15.06.2007
Pe o straduta din zona mea, si uneori chiar si pe strada mea, se "organizeaza" nu gropi ci mici munti de gunoaie aruncate in saci, tot asa: roti de masini, saltele, mobila, moloz, chiuvete, zdrente.
Ba al dracului ca nimeni nu s-a gandit sa monteze o camera video!
Odata in fata mea, trecuse pe langa mine un biciclist, avea un portbagaj plin. A oprit, a scos resturi de la zugraveala, gunoaie, vopsele,  tot felul de porcarii.  Atat de natural. La bicicleta nu sunt placute de inmatriculare, degeaba i-am facut poza,  ce folos.

Cat despre gunoaiele mele, le dozez in pubela proprie. Am aruncat un metru cub de moloz, cate doua galeti×2 ori pe saptmana, in vreo 3 luni am scapat de tot.
Cand am avut mai mult, de la un trotuar spart, m-au uscat cei de la municipal, o cuva mica de 2mc costase vreo 500 de lei+ transport+ chirie pe zilele cat a stationat  cuva  sa o umplu.  Una mare cat o bena de basculanta costa cu 3 ani in urma vreo 1500 de lei+ tva.

La mine in zona, consiliul local a hotarat ca pe langa amenda, cei identificati ca duc gunoaiele in zone interzise,  li se confisca si vehicolul utilizat la transport.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate