Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Bucuresti, Dr. Taberei, Romania, 2024. Cam asa suntem

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#109
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010

 flt, on 20 martie 2024 - 15:29, said:



toți ar fi plătit, dar pentru că tu ești mai vechi ai avut privilegiul acesta. ei nu mai au
eu te întrebam de ce principial, nu de ce legal




locul nu e al tău. este al primăriei.
pe alte meleaguri nu există parcare nominală, sunt locuri nenominale zonale
Greșit. Locul s-a atribuit prin licitație, nu i-a împiedicat nimeni să ofere mai mult decât mine.

 Moinesti72, on 20 martie 2024 - 15:24, said:



ai procedat gresit.
Omul a lasat numarul de telefon in parbriz, putea fi un livrator sau chiar cineva venit sa stea 10-20 minute sa lase niste acte cuiva.
Sunai pe loc si aflai care e treaba.
Nu asteptai 3 ore degeaba.
Majoritatea vin sa-si mute masina cand ii suni.
Cei de care spui tu sunt putini.
Maraia, sunai pe loc la politia locala, si vedea apoi cum e sa dai 1000 lei amenda.
Cand au venit politistii au sunat in locul tau?
L-au amendat? nu.
Tot tu ai picat prost.
Cheama-i atunci cand NU se rezolva amiabil.
L-au amendat/blocat roata cu caracatiță/plus taxa de deblocare .
Ce livrator prietene, tu ai citit ce am scris? Livratorul nu stă 3 ore(asta calculate de când am ajuns eu, cine știe de când era acolo).

#110
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,994
  • Înscris: 10.01.2023
licitația pe spațiul public este ceva mai corectă, dar tot discriminatorie. nu este ok ca anumiți cetățeni să aibă doar ei acces la spațiul public

licitația e anuală? pot să vin să licitez pe locul tău?

#111
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010

 flt, on 20 martie 2024 - 15:38, said:

licitația pe spațiul public este ceva mai corectă, dar tot discriminatorie. nu este ok ca anumiți cetățeni să aibă doar ei acces la spațiul public

licitația e anuală? pot să vin să licitez pe locul tău?
Nu, pentru ca locuiești în cu totul altă parte și ar fi cel mai stupid lucru pe care-l poți face, asta ca să folosesc un eufemism. Un alt lucru stupid ar fi să-ți mai răspund la trolling.

#112
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001

View Postunderrated, on 20 martie 2024 - 11:18, said:

ON Topic:
Mi-am găsit locul de parcare  ocupat, parchez în altă parte, după 3 ore mă duc să verific, locul tot ocupat, sun la  Poliția Locală, vine un echipaj după 20 de minute. Dialog polițist-eu :
-Aa, păi de ce ne-ați chemat, are un număr de telefon pe bord.
-Eu nu sunt obligat să caut numere de telefon prin mașini, în plus am fost înțelegător și l-am lăsat să stea vreo 3 ore după ce am constatat ca mi-a ocupat locul.
-Dom’le trebuie să fim oameni, dacă toți am proceda așa…Omul e de bună-credință, a lăsat numărul de telefon.
Sunt mulțumit ca am scăpat fără amendă, pentru ca am alertat organele fără motiv.

Si nici macar lectia de omenie nu ti ai insusito

#113
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 06.07.2023

View Postflt, on 20 martie 2024 - 15:38, said:

licitația pe spațiul public este ceva mai corectă, dar tot discriminatorie. nu este ok ca anumiți cetățeni să aibă doar ei acces la spațiul public

licitația e anuală? pot să vin să licitez pe locul tău?

Mai, deja bati cimpii. Atit timp cit locul e cu acte, el are de stat la dispozitia platitorului zi si noapte. Orice altceva este poveste si energie cheltuita inutil

#114
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,762
  • Înscris: 11.03.2007

View Postflt, on 20 martie 2024 - 15:38, said:

nu este ok ca anumiți cetățeni să aibă doar ei acces la spațiul public
Așa cum nu e corect să plătească doar ei, nu?

#115
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 26.02.2010

 underrated, pe 20 martie 2024 - 11:18, a scris:

ON Topic:
Mi-am găsit locul de parcare  ocupat, parchez în altă parte, după 3 ore mă duc să verific, locul tot ocupat, sun la  Poliția Locală, vine un echipaj după 20 de minute. Dialog polițist-eu :
-Aa, păi de ce ne-ați chemat, are un număr de telefon pe bord.
-Eu nu sunt obligat să caut numere de telefon prin mașini, în plus am fost înțelegător și l-am lăsat să stea vreo 3 ore după ce am constatat ca mi-a ocupat locul.
-Dom’le trebuie să fim oameni, dacă toți am proceda așa…Omul e de bună-credință, a lăsat numărul de telefon.
Sunt mulțumit ca am scăpat fără amendă, pentru ca am alertat organele fără motiv.

Nu prea aveai motiv, îi contactai, dacă nu raspundea la apel.

#116
mouse3

mouse3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 22.04.2010
Generatia lu' Iliescu intra in piine.
Sa vezi cum va arata Bucurestiul peste 20 de ani,acum e bine.

#117
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,896
  • Înscris: 22.12.2005
Pesemne ca nici eu n-as crede. dar..
Zilele trecute - acceasi situatie. Dupa un trafic de cosmar (Traisca EV-ul) de la ora 17  - ajuns si gasesc locul ocupat. nr de provincie. La ora aia n-ai unde nici macar opri pe stradute.. dar sa astepti sa coboare cineva sa si mute masina.
Am stat in ea 15 minute (un telefon important) timp in care am coborat sa vad ce nr de tel are in bord. n-avea.
Amintindu-mi de "Sfaturile" De aici am sunat la politie. inca 10 min in care nu a raspuns nimeni. Dupa ce a raspuns - inca 5 minute sa ma caute in baaz de date sa vada daca locul e al meu etc. Asa e procedura.  Am incercat sa ii zic ca nu vreau sa faca decat sa l sune si sa iti mute masina dar nu l-a  interesat. Cand a ajuns si la mometul cu "dati-ne nr de inmatriculare"( pe care incercasem sa il dau de la inceputul convorbirii sa facem mai operativa treaba) - surpriza- " nu e de Bucuresti nu aveam ce sa facem- putem doar sa trimitem un echipaj sa constate". am ramas fara cuvinte.
am sunat la un vecin si l-am intrebat daca l pot bloca (ne stim) nitel ca nu am unde sa  stau si am vrut sa urc sa iau actele  de la ADP(mi-au spus ca e bine sa le am la mine cand vine echipajul).
Ma mai uit odata la masina si vad nr de telefon  cauzut de pe bord (se vedea un capat de hartie). FAcut poze (nu era clar care sunt ultimele cifre din cauza pozitiei).
mai mult "Deduc " numarul - sun si ...IMI APARE CA FIID UN CONTACT din agenta, un om cu care nu mai vorbisem de 15 ani SI CARE ERA DIN celalalt CAPAT DE TARA!! (care era sansa sa ne reintalnim fix pe locul meu de parcare din Bucuresti!)
sun inapoi la politie sa spun ca s-a rezolvat - culmea - raspunde acceasi persoana  instantaneu - oricum la ce trafic era ajungeau "maine".
Omu' surprins si el de situatie- nu era in zona dar ma roaga sa urc eu la doamna lui si sa i mut masina ca ea nu stie decat cu "Automate"

Viata bate filmul - asta e morala.
Morala 2 - daca nu ai masina parcata "Din fabrica" in Dr Taberei nu ai nicio sansa sa parchez (pe alei).

Edited by foxbat, 06 April 2024 - 13:21.


#118
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,988
  • Înscris: 20.10.2015

View Postfoxbat, on 06 aprilie 2024 - 13:19, said:

Zilele trecute - acceasi situatie. Dupa un trafic de cosmar (Traisca EV-ul) de la ora 17  - ajuns si gasesc locul ocupat.
E un ventil jos la roata masinii care parcheaza aiurea...
Asta e, shit happens

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate