Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

Parcare centru București

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 24.11.2020
Salutare tuturor.
Întrebarea se adresează în special celor din București:
Săptămâna viitoare voi fi în București cu jobul, cazarea fiind la Hotelul Capitol. Știu că în zonă sunt unele parcări cu plată și aș vrea să știu:
- dacă de regulă sunt aglomerate sau voi găsi ușor un loc pentru două zile
- dacă există un tarif pentru o zi întreagă (la o căutare sumară am găsit 30 lei/zi - parcă e cam puțin)

#2
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 10.01.2023
da, ai parcările albastre ale primăriei București, sunt destule în zonă, pe str. Ion Brezoianu, pe la sala palatului, str. Ion Câmpineanu sau chiar la Primărie în parcare.
30 lei pe zi este tariful - instalează-ți aplicația https://parkingbucuresti.ro/mobile

#3
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
In jurul Salii Palatului, la distanta de cam 150 metri, sunt o gramada de locuri de parcare cu plata.
Pe stradute este mai inghesuit si complicat, de obicei sensuri unice.
Da, 30 lei/zi.

#4
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 26.11.2001
dus/intors taxi/transport public, nu ai grija masinii... nu e cald, nu pute a transpiratie etc

Edited by don_King, 16 March 2024 - 19:53.


#5
GVBRIEL

GVBRIEL

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.09.2020
Recomand parcarile albastre ale primariei, eu zic ca o sa gasesti loc in zona.
Tariful e corect, 30 RON pe zi.

#6
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008

View PostVOC, on 16 martie 2024 - 18:04, said:

- dacă există un tarif pentru o zi întreagă (la o căutare sumară am găsit 30 lei/zi - parcă e cam puțin)

Cum adica "30 de lei pe zi ... cam putin"?
Fii invitatul nostru atunci, al celor care iti putem caza masina cu mult mai mult decat 30 lei / zi :)

Nu este putin, nu este nici [prea] mult, profita si vezi-ti linistit de treburi / business!

#7
thunderbolt

thunderbolt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 03.05.2008

View PostVOC, on 16 martie 2024 - 18:04, said:

am găsit 30 lei/zi - parcă e cam puțin)

Pare putin daca vii ca turist sau cu treburi si stai cateva zile. Cand parchezi zi de zi gaura in buget este maaaaaaare...
Ca fapt divers, exista si parcare publica mai ieftina si cu multe locuri libere, apartinand municipalitatii, in sectorul patru, dar trebuie sa mergi mai mult pe jos pana la hotel.

#8
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 10.01.2023
presupunem 20 zile lucrătoare, asta înseamnă 600 lei pe lună. 120 euro

un loc de parcare prin blocurile noi semicentral costă 30.000 euro, deci ar amortiza costul în aproape 21 de ani. un loc privat cam atât este, 80-100 eur, și nu ai posibilitatea să alegi zile, plătești lunar

deci eu cred că 30 lei este un cost rezonabil pentru cine are nevoie de parcare în centrul orașului în anumite zile. mai vii 2 zile cu metroul, mai vii 2 zile cu uber, mai o bicicletă, mai pe jos. ieși mai ieftin dar când ai nevoie de mașină poți folosi aceste locuri albastre pt o sumă modică (nici o shaormă)

în paris este 6 eur pe oră. în alte orașe europene sub 2-3 eur pe oră nu scapi. în București 6 euro pe zi este extrem de convenabil, mai ales la densitatea enormă de mașini

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate