Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Angajare la RCS-RDS tehnic/teren fara calificari electrice sau telecom

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#127
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
Gardian de școală :)

#128
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Nici macar. Cred ca ar trebui sa ne obisnuim cu gandul ca pana la urma te vom intretine noi (statul) cu diverse ajutoare. Ce mai conteaza unul in plus langa atatea (sute de) mii...

#129
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
A fost unchiul meu matern gardian de scoli vreo 10-12 ani. Recent si-a schimbat jobul in taietor de lemne pe la ocoale silvice. Oricum el a avut multe joburi schimbate.

Edited by Neaceasca85, 26 March 2024 - 13:22.


#130
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
https://forum.softpe.../page__st__6246

Ce vremuri domne, ce vremuri. Posted image

Din 2011 pana in 2012 scop in viata obtinerea fibrei de RDS. Pistonat la ei non stop pe forum si in viata reala. Pana la urma tot vechiul meu prieten din 2006 a deblocat situatia.

La o dubita de RDS atunci era geamul putin deschis si se blocase usa. Au folosit niste crengute sa deschida pe interior. Tu te pui cu hotii bah? Mereu mi s-au parut funny angajatii RDS.

Asta e, probabil voi depune CV la RDS atunci cand nu voi avea de ales, gen se inchide business-ul de familie. Daca nu venea fratele de la Bucuresti in 2011 ca sa ia locul lui tata in 2014, clar se inchidea si eram ori la Digi ori in 3 schimburi pe platforma industriala, alaturi de un amic din cartier de pe vremea aceea.

Topicul asta sa ramana deschis, never say never, nu aduce anul ce aduce ceasul. Fratele s-ar bucura sa fiu pe picioarele mele, ca sa poata inchide linistit cand nu va mai suporta (ca se poate angaja oriunde vrea), mama respinge categoric ideea de lucrator la RDS, ca deh, e un fel de munca de jos.

#131
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 30.11.2017
Vorbește direct la domnul acela unguresc din Timiș care e patron la Digi.
Încearcă și la digi24 și posturile satelit de radio eventual, ceva animator, sau chiar prezentator.
Doar depus un cv când firma da afara nu ajuta.

Scop în viață obținerea fibrei că utilizator casnic cred că e deja manie.

#132
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Nu Timis, Baile Felix, langa Oradea, in 2011-2012 eram in stare sa ajung si acolo. Bendei la Bucuresti, Teszari la Oradea, asta e ierarhia.

Pai aveam o mizerie de internet doar pentru ca stateam la casa si nu la bloc. Un amarat de stream video live supraveghere video magazin nu functiona bine.

Ca sa nu ma mai lege Romtelepom 3 ani de contract, am reziliat gunoiul de ADSL in 1 decembrie 2011, pana in 11 mai 2012 eram si mai vai de mama mea, cu Wi-Fi de la vecin si stick Digi 3 G, noroc cu netul de la magazin-birou-bloc.

Animator de radio m-as fi gandit daca eram bucurestean.

Edited by Neaceasca85, 27 March 2024 - 10:29.


#133
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View PostNeaceasca85, on 26 martie 2024 - 19:14, said:

Asta e, probabil voi depune CV la RDS atunci cand nu voi avea de ales, gen se inchide business-ul de familie.
Cat iti dau preaviz?

#134
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Nu exista asa ceva in familie. Din pacate nici salarii compensatorii.

Omul nostru din Mioveni e angajat la Dacia din 2011. Abia terminase Masteratul dar a murit tatal lui (in 2017 si mama lui) si a fost nevoit. Spune ca daca si-ar da demisia acum (lucreaza in schimburile 07-15 si 15-23, pentru 07 se trezeste la 5) ar avea 14 salarii compensatorii, 1 an ar putea sta liber si cu bani, ce mi-ar surade asa ceva inainte de angajare RDS...Posted image

Dar nu are varianta decat Nuclearelectrica in Mioveni, a incercat pe un post lejer de arhivar, dar examenul de admitere e prea greu, l-a picat.

#135
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005

View PostNikoroB, on 27 martie 2024 - 11:37, said:

Cat iti dau preaviz?

Lui nici salarii nu ii dau, de unde preaviz sau compensatorii? Bani de buzunar ca la 14 ani si ii simuleaza o ocupatie ca sa creada ca munceste ceva.

#136
koss14

koss14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.08.2023
Ieri am văzut o dubiță digi la iarbă verde.. m-am gândit instant la Neaceașcă. Mie îmi place de Neaceașcă e imun la toate bullying-urile low-level venite de la plante gen castraveți, verze, ardei iuți, șparangheli, morcovi, ridichii, dovlecei.
Fac pariu că mulți care comentați pe aici n-ați fi în stare să faceți Jobul lui Neaceașcă.. are job cu responsabilități. În jobul ăsta și o greșeală cât de mică poate avea repercursiuni enorme.

#137
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,443
  • Înscris: 13.02.2006
Si ce mai imi place la el e ca ne da niste amanunte interesante legate de viata personala.Mai ales in topicul lui de constructie casa.

#138
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 30.11.2017
Are rezerve importante care produc venit și nu prea e cazul sa lucreze angajat undeva. Probabil doar așa din plictiseala la ceva hobby.  Uite un alt exemplu.

https://www.antena3....una-704782.html

#139
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
https://forum.softpe...ia/page__st__18

Nasol cu delegarile internationale la cei cu instalarile. Numai daca esti pe service si cu vechime mare, poti spera ca nu te deporteaza in alte judete sau in strainatate. Ce extinderi nebunesti, Nea Zoli vrea sa monopolizeze toata Europa, nu doar Romania. Posted image

#140
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,162
  • Înscris: 03.12.2021
Nea, nu pari a fi de munca fizica de teren.

Fa-ti cv pe hipo, ejobs, bestjobs, linkedin, ro si eng.

Aplica si tu la ce gasesti, sofer. Lucrator comercial.. poate un job de customer service.. sunt si joburi remote de acasa.

Vezi ce e disponibil. Mergi la orice interviu pt experienta.

Realitatea e dura, asa este.

Nu te poti baza 100% ca firma familiei va merge la infinit.


Eu in locul tau, ti-am mai zis, as vinde casa aia mare si as lua 2 garsoniere mici pt tine si mama ta. Utilitatile sunt prea mult pt tine cu siguranta si ar tb sa ai libertatea sa faci asta.

#141
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 30.11.2017
Și în final te-au angajat la SC RDS&RCS s.a.?

Daca nu atunci încearcă și la Orange s a .

#142
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Doar la RDS daca va fi ceva din domeniul comunicatiilor.

Casa mostenita de la tata si la care tin enorm nu se vinde.

#143
koss14

koss14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.08.2023
Păi normal că nu se vinde vila, ăștia care zic să o vinzi stau în garsonieră sau cu chirie.. sunt invidioși te învață la prostii.. Posted Image

Edited by koss14, 01 April 2024 - 13:50.


#144
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
daca tot ai permis băga te pe uber bolt la Craiova.
pune familia sa iti ia un logan din 2012 pe gpl si ii dai drumul la treabă. ar trebui sa ramai cu 100 150 lei pe 8 ore chiar si dupa ce scazi toate costurile.

ce vb tu de angajat rds este SF.
in primul rand orice angajat de pe teren trebuie sa se descurce f bine in lucratul la înălțime + dat găuri prin pereți.
munca fizica la greu, te vezi făcând asta?
abia apoi contează partea tehnica.

Edited by bossake, 02 April 2024 - 03:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate