Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

laptopuri de gaming cu tastatura ca la Zephyrus S GX701

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 24.11.2023
Doresc sa-mi cumpar si eu zilele acestea un laptop de gaming,si am pus ochii pe un  Asus Zephyrus S GX701.Dar din review-urile pe care le-am vazut pe youtube acest model sufera la capitolul: upgrade RAM,nu are ethernet port,thunderbolt,unitate optica...si este foarte galagios in gaming.
Ce ma fascineaza in schimb la acest model este faptul cum e pozitionata tastatura,si daca tot cumpar laptop de gaming ,vreau sa vad si cum e altfel fata de modelele obisnuite,unde palm rest-ul mereu frige..

Intrebarea mea ar fi: Cum caut pe google mai multe modele de laptop gaming cu asemenea specificatie sa fie tastatura pozitionata ca la Zephyrus S GX701?Daca scriu pe google gamign notebook like GX701 nu-mi gaseste ce doresc eu.Posted Image
multumesc

Attached Files



#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,559
  • Înscris: 06.03.2016
Palm restul ramane rece la al meu Lenovo Legion. Depinde de cum sunt construite.

Laptop-uri din acelea nu mai gasesti pentru ca n-au nici o noima. Tastatura cu touchpad inghesuite si o gramada de spatiu inutil sus, nici nu poate fi folosit ca laptop, doar pe birou. In cazul asta poti sa iei in vedere o tastatura externa.

Edited by red46, 11 March 2024 - 20:14.


#3
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 24.11.2023
Eram curios cum e ergonomia acestui concept diferit, fata de normalitatea de peste 95% a laptopurilor,daca e mai odihnitor sa tastezi cu tastatura pozitionata asa...Dar vad si eu ca e greu sa gasesti asa ceva ,asa ca o sa ma orientez spre modelele uzuale ,ce sa fac,n-am ce sa fac.Ma interesa cumva astfel de model ,pt ca in timpul sesiunilor mai lungi  de gaming, ca un avantaj ar fi ca e ca si cum ai avea tastatura externa si nu-ti mai frige mana,dar cam atat Posted Image  Posted Image

#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,559
  • Înscris: 06.03.2016
Seria aia s-a transformat in Zephyrus Duo. Astea au display cu touchscreen deasupra tastaturii.

#5
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 15.07.2020
Zephyrus GX701, este modelul vechi, asa cum a scris si colegul mai sus s-a transformat in Zephyrus DUO, dar pozitionrea tastaturii a ramas cam la fel: https://ro.store.asu...Q4aAi99EALw_wcB

#6
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 24.11.2023
Este pt. prima data in viata mea cand vad asemenea laptop cu tastatura pozitionata asa.Dar sincer  va spun,ca m-ar tenta sa experimentez sa vad cum e si altfel fata de normalitate
Se poate sa fie mai comod la tastare sau mai incomod?Dar ma gandesc ca or mai fi si alti producatori care pozitioneaza asa tastatura la laptopuri,sau doar Asus s-a gandit sa o puna asa?
Legat de pretul modelului de mai sus mi se pare aberant,sau poate nu vad eu bine.Cu banii aia te insori si-ti iei si masina Posted Image

vad ca si modelul vechi gx701 are tastatura numerica pe care o activezi deasupra touch padului de mouse,si vad ca are ecran si pe 300hz.Incredibil cata tehnologie inghesuita acolo.Interesant cum au putut sa scoata un laptop de gaming cu asemenea grosime de doar 2cm...Sigur pe racire sta prost ca nu are cum...dar pare super interesant,si de gaming si subtirel.Am ramas socat cand am vazut ca exsista asa ceva.

https://www.asus.com...studio-edition/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate