Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

Care sunt brandurile vostre preferate?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 02.08.2021
Pentru mine sunt următoarele:

Dedeman. Nu că aș avea altceva de ales în orașul meu. Dar mă bucur că există, găsesc cam orice ține de construcții.
DeoMaxx cred că sunt cam cei mai buni odorizanți auto de pe piață.
Redragon oferă un raport peț/calitate foarte bun pentru perifericele de Gaming.
A4tech cred că sunt imbatabili la fiabilitate. Am o tastatură de 7 ani de la ei și merge impecabil.
Philips consider că sunt cei mai buni la capitolul becuri LED. Am mai multe lucruri de la ei, sunt mulțumit de acest brand. Am și un TV 50PUS6703/12 cu ambilight, vechi de 7 ani și merge ca în prima zi. Singurele lor produse de care sunt nemulțumit sunt periuțele lor electrice.
Pritt din Lidl. E imbatabil la capitolul lipici de hârtie. Și mai aduc la Lidl uneori Scotch de hârtie, nu știu ce marcă e, tot ceva de-al lor e extraordinar, efectiv nu se observă pe hârtie. Am lipit multe bancote cu el.
Bison cred că au cam cele mai bune lipiciuri de pe piață. Iubesc mult lipiciul lor bicomponent, precum și cel de PVC.
Rotring mi se pare imbatabil la capitolul creioane mecanice.
Kingston și Adata cred că sunt singurii producători de stick-uri care merită cumpărate.
Pigna mi se par cele mai ok caiete. Nici nu percep să cumpăr altă marcă. E ok într-adevăr și Herlitz.
Milan la capitolul obiecte de papetărie e imbatabil. Chiar dacă plătești mai mult pe produs, îți vei amortiza investiția în timp din fiabilitatea pe care acele produse o au.
Brother consider că sunt cei mai corecți producători de imprimante. Acum vând doar CISS la capitolul InkJet. Și sunt fiabile, cu consumabile foarte ieftine și nu fac măgării ca ceilalți producători cu Ink padul. La acest producător când se umple îți apare eroare pe ecran și ai posibilitatea să-l resetezi din meniul aparatului.
Tp-Link mi se par imbatabil la capitolul routere. Sunt ieftine, cu performanțe foarte bune și foarte fiabile în timp și au mult mai multe opțiuni față de concurență la aceași bani. Într-adevăr sunt și routere mai performante, cum sunt cele de la Asus dar acolo vorbim de prețuri de 700-2000 de leu/buc.
Hikvison. Camerele lor sunt efectiv la orice colț de stradă. Și nu-i de mirare, au un raport preț/calitate foarte bun.
Parkside și Ultimate Speed sunt scule foarte ok, cu un raport preț/calitate bun.
Yato sunt cam cele mai ok chei, sunt rezistente și ieftine.
Xiaomi consider că sunt imbatabili la raportul preț/calitate la capitolul telefoane mobile.
Bayer au într-adevăr produse scumpe, dar sunt cam singurele de pe piață care se dovedesc a fi cu adevărat eficiente împotriva dăunătorilor.
Biopon au cam cele mai bune îngrășăminte de pe piață.
Casio au ceasuri precise, fiabile și ieftine.
Digi au fost singurii de pe piață, acum mulți ani care au venit și au oferit abonamente mobile la preț decent, cu multe minute și GB de net incluse. Păi ajungea tatăl meu să plătească și 200 de lei pe lună pentru un abonament de telefonie mobilă la Telekom. A, și la capitolul internet prin fibră cred că sunt imbatabili cei de la Digi.
Decathlon și Kalenji oferă încălțăminte comodă și fiabilă la prețuri mici.
TRW cred că oferă cam ce-i mai bun pe piață la capitolul discuri și plăcuțe de frână. Fiabile în timp și accesibile.
Narva, din toate becurile auto pe care le-am folosit, astea rezistă cel mai bine în timp.
Ravenol îmi place că oferă informații exacte despre tipul de ulei de bază folosit, dar și faptul că are acele coduri răzuibile, care-l fac imposibil de falsificat. De asemenea, a ieșit cam cel mai ok în testele făcute de Sergiu Gabor.
Kelly, cauciucuri ieftine care țin mult și sunt destul de ok.
Legrand mi se par cam cele mai bune aparataje electrice. Au și game de preț mai ieftine, dar și premium.
Ferrro este imbatabil la baterii de chiuvetă/cadă. Prețuri accesibile, silențioase și fiabile în timp. Mie mi se par mult peste Remer.
Valvex oferă cam cele mai bune canele de pe piață în momentul de față.
Ecotech. Folosesc pasta verde de la ei, e cam cea mai ieftină de pe piață.

Edited by Valy_User, 08 March 2024 - 17:19.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Pai si de mancare nimic mai nea' Vali ?
Un salamior o branzica ceva ...
Da' de baut ... un vinisor o tuiculita acolo
Macar o berica Posted Image

#3
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Marca mea favorit e Apple. E cel mai tare subiect de facut misto Posted Image

#4
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Dedeman e slab acum, ieftinaciuni de slaba calitate, ii inteleg dar demult nu prea mai am ce lua de la ei.

In rest incerc sa am preferinte la produse in sine, nu la branduri.
Stiu ca ne-au spalat timp de decenii pe creier si nu mai facem diferenta.
Eu mananc carne, nu salam Agricola sau de Sibiu.

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Pai salamul de Sibiu e unul din putinele produse romanesti protejate in UE

#6
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândutã nu se schimbã!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004

Vizualizare mesajNaijax, pe 08 martie 2024 - 17:22, a scris:

Pai salamul de Sibiu e unul din putinele produse romanesti protejate in UE

Nu mai are gustul acela de demult, indiferent cine-l produce....Posted image

#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Pentru ca se folosesc potentiatori de gust + proteina vegetala si coloranti
Daca s-ar face controale, aia care folosesc asa ceva vor iesi de pe piata
Dar nu se fac

#8
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 21.04.2007

Vizualizare mesajValy_User, pe 08 martie 2024 - 17:11, a scris:

Pentru mine sunt următoarele:

         Dedeman. Nu că aș avea altceva de ales în orașul meu. Dar mă bucur că există, găsesc cam orice ține de construcții.
         DeoMaxx cred că sunt cam cei mai buni odorizanți auto de pe piață.
         Redragon oferă un raport peț/calitate foarte bun pentru perifericele de Gaming.
         A4tech cred că sunt imbatabili la fiabilitate. Am o tastatură de 7 ani de la ei și merge impecabil.
         Philips consider că sunt cei mai buni la capitolul becuri LED. Am mai multe lucruri de la ei, sunt mulțumit de acest brand. Am și un TV 50PUS6703/12 cu ambilight, vechi de 7 ani și merge ca în prima zi. Singurele lor produse de care sunt nemulțumit sunt periuțele lor electrice.
         Pritt din Lidl. E imbatabil la capitolul lipici de hârtie. Și mai aduc la Lidl uneori Scotch de hârtie, nu știu ce marcă e, tot ceva de-al lor e extraordinar, efectiv nu se observă pe hârtie. Am lipit multe bancote cu el.
         Bison cred că au cam cele mai bune lipiciuri de pe piață. Iubesc mult lipiciul lor bicomponent, precum și cel de PVC.
         Rotring mi se pare imbatabil la capitolul creioane mecanice.
         Kingston și Adata cred că sunt singurii producători de stick-uri care merită cumpărate.
         Pigna mi se par cele mai ok caiete. Nici nu percep să cumpăr altă marcă. E ok într-adevăr și Herlitz.
         Milan la capitolul obiecte de papetărie e imbatabil. Chiar dacă plătești mai mult pe produs, îți vei amortiza investiția în timp din fiabilitatea pe care acele produse o au.
         Brother consider că sunt cei mai corecți producători de imprimante. Acum vând doar CISS la capitolul InkJet. Și sunt fiabile, cu consumabile foarte ieftine și nu fac măgării ca ceilalți producători cu Ink padul. La acest producător când se umple îți apare eroare pe ecran și ai posibilitatea să-l resetezi din meniul aparatului.
         Tp-Link mi se par imbatabil la capitolul routere. Sunt ieftine, cu performanțe foarte bune și foarte fiabile în timp și au mult mai multe opțiuni față de concurență la aceași bani. Într-adevăr sunt și routere mai performante, cum sunt cele de la Asus dar acolo vorbim de prețuri de 700-2000 de leu/buc.
         Hikvison. Camerele lor sunt efectiv la orice colț de stradă. Și nu-i de mirare, au un raport preț/calitate foarte bun.
         Parkside și Ultimate Speed sunt scule foarte ok, cu un raport preț/calitate bun.
         Yato sunt cam cele mai ok chei, sunt rezistente și ieftine.
         Xiaomi consider că sunt imbatabili la raportul preț/calitate la capitolul telefoane mobile.
         Bayer au într-adevăr produse scumpe, dar sunt cam singurele de pe piață care se dovedesc a fi cu adevărat eficiente împotriva dăunătorilor.
         Biopon au cam cele mai bune îngrășăminte de pe piață.
         Casio au ceasuri precise, fiabile și ieftine.
         Digi au fost singurii de pe piață, acum mulți ani care au venit și au oferit abonamente mobile la preț decent, cu multe minute și GB de net incluse. Păi ajungea tatăl meu să plătească și 200 de lei pe lună pentru un abonament de telefonie mobilă la Telekom. A, și la capitolul internet prin fibră cred că sunt imbatabili cei de la Digi.
         Decathlon și Kalenji oferă încălțăminte comodă și fiabilă la prețuri mici.
         TRW cred că oferă cam ce-i mai bun pe piață la capitolul discuri și plăcuțe de frână. Fiabile în timp și accesibile.
         Narva, din toate becurile auto pe care le-am folosit, astea rezistă cel mai bine în timp.
         Ravenol îmi place că oferă informații exacte despre tipul de ulei de bază folosit, dar și faptul că are acele coduri răzuibile, care-l fac imposibil de falsificat. De asemenea, a ieșit cam cel mai ok în testele făcute de Sergiu Gabor.
         Kelly, cauciucuri ieftine care țin mult și sunt destul de ok.
         Legrand mi se par cam cele mai bune aparataje electrice. Au și game de preț mai ieftine, dar și premium.
         Ferrro este imbatabil la baterii de chiuvetă/cadă. Prețuri accesibile, silențioase și fiabile în timp. Mie mi se par mult peste Remer.
         Valvex oferă cam cele mai bune canele de pe piață în momentul de față.
         Ecotech. Folosesc pasta verde de la ei, e cam cea mai ieftină de pe piață.
Brandul preferat Adibas

#9
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

Vizualizare mesajoverseas, pe 08 martie 2024 - 17:20, a scris:

In rest incerc sa am preferinte la produse in sine, nu la branduri.
spui de spalat pe creier, si apoi spui ca nu ai preferinte la branduri    :lol:    serios, nu observi nicio diferenta intre anvelopele michelin si linlong? intre tv-urile lg si vestel? intre bateriile varta si 777? exemplele sunt nenumarate, la orice categorie de produs, faptul ca nu faci diferenta mie imi spune doar ca n-ai avut ocazia sa testezi un produs cu adevarat calitativ…

Edited by born2lose, 08 March 2024 - 17:48.


#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
- Samsung pe televizoare si monitoare, in primul rand televizoare
- Huawei la smartphone, pentru ca am unul din 2018 foarte reusit
- RCS & RDS (Digi) pe telecomunicatii
- Hidroelectrica si Distributie Oltenia pe curent electric, una pentru pret, alta pentru ca a lor e reteaua la mine Posted image
- Engie/Distrigaz Sud e la hated brands pentru ca e gazul scump Posted image
- masina inca am un Volkswagen din 2008, dar la masina noua de ar fi, greu de ales, cineva m-a sfatuit ieri ca is bune brandurile sud coreene
- OMV la carburanti auto (motorina)
- Depeche Mode la muzica oldies but goldies
- Asus la routere pentru internet (desi ma multumeste si Xiaomi pe care il am la tara)
- Vaillant la centrale termice
- Philips pe aparataj (balasturi, ignitere) si becuri cu vapori de sodiu; Tungsram la cele cu vapori de mercur
- Tapo (TP Link) pe camere video IP
- Nedis (Tuya Smart) pe prize inteligente
- Brother la imprimante
- Panasonic la telefoane cu fax
- Shaorma House Slatina pe fast food
- Joe, Nutella, Viva-Olla pe dulciuri
- Milka pe ciocolata
- Chio pe chipsuri
- Nivea pe balsam de buze
- Protex pe sapunuri
- Str8 pe deodorante, eram cu Axe dar a disparut de la noi, in Turcia am mai gasit
- Antalya pe litoral
- Lavazza la cafea (beau numai la munca)
- momentan altele nu mai stiu ce sa zic Posted image

#11
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
@Neaceasca85 m-ai dezamagit sa stii
Trebuia sa pui shaorma pe primul loc Posted Image

#12
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Jidvei, cel mai corect vinars. E mult peste Alexandrion, Metaxa, Courvoisier, Henessy sau ''divinul'' ăla moldovenesc, unele la preț dublu, dar confecționate din distilat, alcool și arome. Pe când vinarsul de Jidvei e distilat exclusiv din vin. Se cunoaște la gust.

Nu vorbesc de alea de 1000 de euro sticla, pentru cine își permite. Acolo e altceva.

#13
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,443
  • Înscris: 13.02.2006
- Samsung pe televizoare .Nici Hisense nu e slab
- Huawei la smartphone
- RCS & RDS (Digi) pe telecomunicatii
- Dell pe laptopuri
- Duster la auto
- OMV la carburanti auto (motorina)
- Depeche Mode la muzica oldies but goldies
- Asus la routere pentru internet
- Tapo (TP Link) pe camere video IP
- Tot Tapo pe prize inteligente
- Chanteclair la detergent
- Antalya la litoral
- Lavazza la cafea

Djl, ai legatura

Edited by rinaldoparaipan, 08 March 2024 - 18:21.


#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Sunt OK si Tapo dar numai Nedis arata Voltii retelei. Posted Image

Am din ambele branduri.

#15
sdrc

sdrc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.05.2008
Un subiect foarte generos! Iata cateva din brand-urile mele preferate:

- Imbracaminte: Brax, Cinque, McNeal, Montego
- Incaltaminte: Ecco, Ara, Nike
- Cosmetice & igiena: Nuca organic, La Roche-Posay, Curaprox, Nivea
- Echipament sportiv/montan: Head, Salomon, Cube, Mammut, Fischer
- Echipament audio: Yamaha, Heco, Sennheiser, Focal, Fiio, Meze Audio
- Ceasuri: Tissot
- Locuinta: Benjamin Moore (vopseluri), Orac Decor (cornise, plinte), Serta (saltele, somiere), Tempur (perne), Kludi & Grohe (baterii chiuveta/dus), SanSwiss (panouri dus), Geberit (vase sanitare), Gewiss (electrice), Tiffany Lighting Co. (lustre, lampadare, aplice), Tarkett (pardoseli), Falmec, Bosch, Neff, Siemens & AEG (electrocasnice), Blanco (chiuveta), Theda Mar (glafuri), Nobilia, Mobexpert & Domnel (mobila), Tefal, Emile Henry & Staub (vase), Digi (comunicatii)
- Edituri: Publica, Wiley, Springer
- Alimente: Laptaria cu Caimac, Epiros, Finn Crisp, Barilla, Labeyrie, Fortnum&Mason
- Apa: Aqua Carpatica

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Audio am un Philips 5:1 din 2007. Inca rupe, e la al 3-lea televizor pe el, acum il folosesc cu TV smart.

Mondial pe vase de WC. Posted image E OK si Kolo. Ideal Standard o mizerie. Posted image

#17
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 02.08.2021

View PostNeaceasca85, on 08 martie 2024 - 18:26, said:

. Ideal Standard o mizerie.
100% de acord.
3 montate de noi, toate pierdeau apă din rezervor.

#18
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006
Tenesi de dragasani la pret corect,, nu converse all stars :))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate