Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Unde comandați online parfumuri de calitate, persistente ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,942
  • Înscris: 16.01.2023
Eu am lucrat vreo 20 de ani în străinătate și m-am obișnuit cu parfumuri de calitate care daca nu le termini - după un an de exemplu - nu miros a spirt și nici nu degenerează in alte mirosuri ciudate, așa cum mi s-a întâmplat cu ce am cumpărat în Ro.

Așa că vă întreb in Ro fiind, de unde achiziționați parfumurile ?

Nu-mi pasă de renumele lor, daca au esența buna pot sa fie de oricare.

In Alexandria , Egypt găsești cu 5 USD esența de orice parfum și 3-4 zile încă nu a dispărut din piele, ceea ce nu pot sa spun de Chanel sau Dior de Romania din ultimii ani.

Am avut parfumuri luate din airport care au rămas uitate, nefolosite, acum, după câțiva ani, miros a spirt ordinar, stau și mă întreb ce mi-a plăcut la ele.

O ruda a avut un Chanel 5 primit în luna de miere acu' multi multi ani și nu și-a schimbat mirosul in 30 de ani.

Deci ... unde mai găsim parfum de calitate in zilele noastre ?



#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,018
  • Înscris: 02.08.2021
Mai folosesc de alea din Pull and Bear.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Douglas si aeroporturi.

Dar iau doar Parfum Nu apa de parfum. Nu apa de wc. ci doar parfum. Tom Ford, Hermes.

Apa de wc are o gramada de alcool.

#4
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013
Lex, nu te mai da cu apa din buda pe post de parfum, ca nu prea miroase bine, sau daca nu te poti abtine macar trage apa inainte.

#5
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Parfumeria INA , face pe comanda clone foarte bune, esente.

Nu lua decat PARFUM si ELIXIR, daca gasesti si apa de parfum si stii ca e de calitate, ar merge.

Pentru persistenta, da-ti cu putina vaselina fara miros dupa ureche sau unde dai cu parfum va dura cu minim 1/2 ore mai mult

De exemplu eu am folosit tehnica " MACERATING YOUR FRAGRANCES" pe un parfum Gisada, si e mai misto acum.

Douglas, Sephora, magazinele mari only.

Pe notino gasesti discovery box, sa vezi 5 mostre la 32 de lei si iti alegi ce crezi ca ai vrea.

Poti cauta pe net casele de parfumuri, parfum de marly, gisada etc

Edited by alexandrualexww2, 08 March 2024 - 01:40.


#6
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 24.05.2006
Emag.

#7
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,544
  • Înscris: 16.03.2007
parteneri emag cu nume dubioase

#8
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
@alexandrualeww2
" MACERATING YOUR FRAGRANCES"

tehnica???
multumesc!

#9
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,115
  • Înscris: 30.04.2007

View PostSterone, on 08 martie 2024 - 00:25, said:

orice parfum și 3-4 zile încă nu a dispărut din piele,

am aflat de "fenomenul" asta pe propria-mi piele, cind un coleg de serviciu mi-a zis ca ma simte de cum intru pe usa "biroului", aflata la citiva metri buni de locul unde se afla. i-am zis ca nu ma mai dadusem de citeva zile cu "acel parfum" (citeva fisuri dimineata, dupa balaceala de rigoare, a nu se presupune ca dau cu galeata ;) )

firma? dp, sau d&p, probabil livreaza si on line, sunt destul de raspinditi, am vazut mai in toate mallurile si mega-hypermarketurile. "problema" este ca au coduri si trebuie sa faci o vizita sa iei la mirosit mostrele ca sa determini clona care-ti place. mi-au spus cunoscatori ca sunt spre 95-98% mirosul original.

#10
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,115
  • Înscris: 30.04.2007
a expirat posibilitatea de edit, vezi aici corespondentele ;)

https://www.craiovaf...ad.php?t=806306

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Daca vrei calitate:
https://www.fragonard.com/en-int/
https://www.galimard.com/en

Sunt cele mai vechi parfumerii din lume. Fac si parfumuri personalizate, dar ptr astea trebuie sa ajungi pe-acolo macar odata - pe urma le trimit prin posta.

Astia fabrica si parfumurile de marca ptr casele mari.

#12
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 21.03.2016
Pentru ca un parfum sa poata fi pus in valoare, trebuie sa fim atenti la alte detalii: sa se potriveasca cu ph-ul pielii noastre, sa folosim un sapun de calitate si sa ne tinem departe de gratarul cu mici.

#13
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 28.02.2008

View PostBahuru, on 08 martie 2024 - 10:55, said:

Pentru ca un parfum sa poata fi pus in valoare, trebuie sa fim atenti la alte detalii: sa se potriveasca cu ph-ul pielii noastre, sa folosim un sapun de calitate si sa ne tinem departe de gratarul cu mici.
Ai stricat-o tocmai la final. Orice, in afara de mici!

#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
Pentru cei care nu își permit sa dea multi bani pe parfumurile originale, recomand
parfumurile arabesti - produse de Lattafa, Ard Al Zaafaran sau Maison d'Alhambra - au replici foarte reușite ale parfumurilor de marca, dar la un preț mult mai convenabil. Persista pe piele ore bune (depinde și de ph-ul fiecăruia), miros aproape identic cu originalul.

#15
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Asa este,din nefericire la noi in magazine gasesti parfumuri ,teoretic originale cu o calitate scazuta.Versace BluJeans cumparat din Valencia absolut superb,persistenta foarte foarte mare,cumparat de la noi din magazin de firma,apa de ploaie.Trist dar adevarat.Asa ca imi cumpar parfum ce mirose foarte bine,persistent de la
Loris Parfum

#16
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Apa micelară din farmacii este defapt esență de mici.  Hahahhaha.   Era prea bun bancul ca sa nu il plasez aici :)  

On-topic:  poti sa comanzi de pe crewshop daca ai cont sau BestValue si iti vin acasa. Calitate excelenta.

#17
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 09.01.2007
In primul rand, pot recomanda magazine unde gasesti parfumuri originale. Dar partea cu "calitate/persistenta/etc." tine de parfum in sine (nu de brand), tine de pielea ta si cum/cat te dai, etc.
Acelasi brand poate sa aiba parfum care tine foarte putin si parfum care tine foarte mult. Parfum cu care umpli camera si parfum pe care-l simti doar tu.

Ieftine si puternice sunt cele arabesti, au dat colegii exemple mai sus, dar multe sunt departe de ce as purta, eu, de exemplu. Pentru mine conteaza mai mult sa-mi placa MIE mult, si apoi cat tine, si abia pe ultimul loc cat de bine il simt si altii. Pentru cei care au alte prioritati se potrivesc alte parfumuri.

#18
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Nu cumpar parfumuri online
Mi-am luat tzeapa de 2 ori si gata ... m-am lecuit
Cumpar din magazin fizic - Travel FREE din Constanta Port / Poarta 1
Au doar produse quality - nu doar parfumuri
Diferenta intre produsele din Travel FREE e mare de tot

P.S. - Politia de Frontiera tocmai a confiscat parfumuri contrafacute la Negru Voda in valoare de peste 1 mil. de euro

Cate mai trec granita ... doar Dumnezau stie

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate