Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Camere video-intreruperi in filmare

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
m2019

m2019

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.06.2019
Am un sistem de supraveghere. Cand dau redare la 2 dintre camere imi apar niste dungi ca in poza, pe bara aceea de derulare in intervalul orar. Ce se întâmplă?

Attached Files



#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,187
  • Înscris: 27.06.2007
sunt activate la detectia de miscare?

#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,960
  • Înscris: 15.04.2019
Camerele sunt cu fir sau wifi? In primul caz, posibile probleme cu cablul/mufele; cazul doi, banda 2.4 GHz prea aglomerata. De analizat ocuparea benzilor in aplicatie pe telefon sau meniul routerului. Evident, pot fi si alte motive. Inclin sa cred ca nvr-ul e setat sa traga continuu, dupa cum arata banda aia.

Edited by __Dan__, 06 March 2024 - 22:34.


#4
m2019

m2019

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.06.2019
Sunt cu fir, UTP, înregistrare continua.

#5
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
verifica daca sunt pe inregistrare continua, posibil ca cele doua camere, sa fie setate pe detectie la miscare

#6
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
sau sa aiba ceva setarea de snapshot in rafala la cine stie ce tip de eveniment si apar alea in timpul snapshot-urilor.

#7
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 30.08.2006
Nu cred ca are nici o legatura cu detectia miscarii. Astea au ceva probleme electrice.

#8
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Am intalnit ceva asemanator, la o camera aflata la distanta mai mare. Am descoperit ca dorelul care instalase sistemul, folosise cablu utp pentru date+alimentare. Fire subtiri, distanta mare, pe traseu tensiunea mai pierdea din valoare, ajungea la camera la limita inferioara a valorii. Nu mai spun de contacte oxidate...
Posibil sa fie asta cauza, recomand masurarea tensiunii de alimentare la camera video, sa fie in parametrii.

#9
m2019

m2019

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.06.2019
La mine este folosit cablu separat pentru alimentare.
Distanta maxima de la DVR la o camera este de 30m.

Sa va spun in plus ca am deconectat mufele (video balun) de la DVR pentru a-i schimba locul. DVR este pentru 8 camere. Posibil sa fie o problema atunci cand le reconectez? Pentru ca este loc foarte putin intre mufele de pe DVR si e foarte greu sa pun video balun acolo.

#10
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Ca sa nu mai deschid alt topic intreb aici, am 2 camere cucu srl-HWP-N2404IH-DE3(F) cu carduri de 256 GB in ele, fara NVR, alimentare poe, nu reusesc sa inregistrez pe card.
Cardurile sunt formatate de camere si recunoscute, am setat inregistrare la miscare si nimic, ceva sfaturi?

#11
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 30.11.2005

View Postleomagic44, on 07 martie 2024 - 17:43, said:

...... si nimic, ceva sfaturi?
Pe inregistrare continua , ce  zice ?
A inregistrat vreodata pe card ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate