Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Întrebare, facebook în Rusia

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 12.09.2021
M-am împrietenit cu un rus pe un joc ce-l joc pe net și l-am întrebat dacă are facebook să putem conversa mai ușor, mi-a răspuns că cică la ei facebook-ul este restricționat, nu-și poate face cont... hmm., ce chestie, așa este oare? Și dacă da, cine îl restricționează, rușii sau e politica facebook? I-am scris pe joc, l-am întrebat dar intră mai rar, încă nu mi-a răspuns, știți ceva despre asta?

#2
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Nu stiu daca e restrictionat, cel mai probabil daca e, e de catre Putin.
Dar ei stiu ca folosesc reteaua asta de socializare: https://vk.com/

#3
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,835
  • Înscris: 01.09.2006
Sunt mai multe restrictionate la ei, nu doar facebook, dar pentru cei care folosesc vpn nu cred ca se aplica restrictiile ...

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,243
  • Înscris: 24.02.2007
Primul rezultat pe Google:

https://www.theguard...r-extremism-law

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Dap ... si mizeria aia de Facebook si jegul ala de Instagram sunt restrictionane in Rusia pe motiv de - "desfășurarea de activități extremiste"

https://www.theguard...r-extremism-law

#6
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,554
  • Înscris: 30.08.2017
Rusii au declarat Facebook organizație ce sprijină terorismul deci este blocat.
Folosiți Discord. Aveam și eu niște rusi cu care jucam și ne făcuserăm un canal pe Discord.

#7
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 27.02.2018
Telegram in loc de WhatsApp, Yandex în loc de Google, Vk.com în loc de Facebook/Instagram, Rutube în loc de Youtube, și mai ai alte alternative la aplicațiile occidentului decadent.
Cred că ciolovecii au încă TikTok la putere, că aia e o îndobitocire de la tavarășii chineji, bună mai ales pentru prostirea și spionarea tineretului.

#8
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,960
  • Înscris: 15.04.2019
Adica datele lor ajung la FSB.
In loc de NSA.

#9
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,075
  • Înscris: 30.07.2006

Vizualizare mesajComandorul, pe 29 februarie 2024 - 11:56, a scris:

M-am împrietenit cu un rus pe un joc ce-l joc pe net și l-am întrebat dacă are facebook să putem conversa mai ușor, mi-a răspuns că cică la ei facebook-ul este restricționat, nu-și poate face cont... hmm., ce chestie, așa este oare? Și dacă da, cine îl restricționează, rușii sau e politica facebook? I-am scris pe joc, l-am întrebat dar intră mai rar, încă nu mi-a răspuns, știți ceva despre asta?

Il gasesti curand pe lista cu "voluntari"" pentru spetzialnai operatzia

#10
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Articole vechi mai sus.
Recent, Rusia a dat voie aplicației FB tocmai pentru că sunt alegeri electorale în toată lumea! Propaganda!
https://www.mediafax...-rusia-22282472

#11
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,173
  • Înscris: 24.11.2006
@initiator: Asa, si ce treaba are topicul asta cu Poiana lui Iocan? Iar amicul tau rus poate folosi cu incredere un VPN.

Edited by un_el, 29 February 2024 - 12:24.


#12
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 27.02.2018

 __Dan__, on 29 februarie 2024 - 12:17, said:

Adica datele lor ajung la FSB.
In loc de NSA.
Zi și tu o aplicație originală făcută de ruși sau chinezi, că ăștia au trăit doar din inovația occidentului pe care îl înjură, mai ales ciolovecii.

#13
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Rusia e tara in care exista cea mai multa libertate de expresie, nu ca in vestul decadent, ne-a zis Putin la tv. Si a mai zis ca toti din vest mint.
In alta ordine de idei am inteles ca de saptamana a fost blocat si Steam-ul si VPN-urile, tot ca sa protejeze libertatea de expresie in Rusia.
De unde rezulta intrebarea: ce jucati? Solitaire in multiplayer?

Edited by Cris007, 29 February 2024 - 12:44.


#14
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Parca e taiat de mult feisbucu plus alte retele de socializare. Orcii de rând nu au voie sa ia contact cu lumea civilata din vest. Vestul este degradant . haha

#15
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Prin filmele politiste, anumite personaje care se fereau de autoritati, schimbau mesaje prin intermediul jocurilor online.
Chiar jocuri pentru copii.
Asa ca...

#16
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostComandorul, on 29 februarie 2024 - 11:56, said:

Și dacă da, cine îl restricționează, rușii sau e politica facebook?


Guvernul aplica ce restrictii doreste. In China la fel, sunt restrictionate multe de catre autoritati. In tarile arabe nu merg site-urile XXX si cam tot ce considera ei ca este depravare sau anti-islam. Culmea e ca in Qatar este blocat chiar site-ul https://dohanews.co/  care teoretic afiseaza stiri chiar despre tara lor.

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Rusii nici inainte nu foloseau foarte mult Facebook. Instagram era mai popular, mai ales pentru domnisoarele care cautau "fun" in lumea araba, etc.

Ei folosesc VK, OK.ru si Moi Mir.

Multe lucruri sunt restrictionate acum si le poti accesa doar cu VPN, chiar daca multe VPNuri nu mai functioneaza acolo.

#18
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Voi ați accesat vreodată ok.ru sau vk ? Arata exact precum hi5 în 2008, nu exista absolut nicio forma de cenzura în privința materialelor explicite, este hilar cum un asemenea cuib al obsedatilor și pedofililor mai poate exista în era actuala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate