Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Parcare gratis in Bucuresti pentru o masina electrica.

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
Mihaitsa07

Mihaitsa07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 03.06.2023
Omu e clar ca e pe mocangeala maxima. Daca a dat banii pe trompeta aia si calculeaza ca vine cu 50 lei la oras, va dati seama ca parizeru si pateu nu lipsesc din bagaj. Ideal ar fi sa ii primeasca careva cotetu la curte, sa il si prizeze alea 10 zile si se recompenseaza el cu un chistoc din tenerife la intoarcere.
Ce nesimtiti si astia de la Bucuresti. Dupa ce ca vine cumatru la oras ca sa salveze planeta cu coviltiru sau eco verde, nici macar parcare gratis nu-i ofera...

#56
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Omu nu vrea să facă nici ceva ilegal, nici ceva imoral. Cîtă vreme există locuri de parcare gratis și posibilitatea de a ajunge la aeroport cu 3 lei autobuzul sau 6 lei trenul, care e problema? Mesaje ca ăsta de mai sus au vreun rost, vreo utilitate, altul decît să îl facă pe om să se simtă nasol?

#57
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 09.01.2009

View Postflt, on 29 februarie 2024 - 11:04, said:

corect, dar unde am pus eu (str. Popa Savu) sunt marcaje, deci este legală parcarea
O  fi legala ,dar strada aia  este parasita,nu este populata,nu are  si ea locuitori cu masini?Cum ti-ar conveni  sa vina unu sa iti  propteasca masina  in  fata portii sau pe un loc de parcare,timp de 10 zile, doar pt ca a auzit el ca in bucuresti parcarea este gratis pt electrice.Nu  il mai invatati la astfel  de manevre,de  aia est  bucurestiul plin de rable abandonate  cu lunile pe locuri de parcare.

Edited by cotizo_dacul, 29 February 2024 - 13:46.


#58
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
Si rablele sunt ale unora care pleaca cu lunile in concediu?
Sau sunt ale locuitorilor din bucale?

#59
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,909
  • Înscris: 10.01.2023

View Postcotizo_dacul, on 29 februarie 2024 - 13:46, said:

O  fi legala ,dar strada aia  este parasita,nu este populata,nu are  si ea locuitori cu masini?Cum ti-ar conveni  sa vina unu sa iti  propteasca masina  in  fata portii

pe stradă, în fața porții, nu este proprietatea ta. deci poate să vină oricine să proptească mașina dacă e legal... locuitorii să își bage mașinile în curte, nu să le lase pe stradă

primăria va face toate locurile cu plată și atunci va fi mai eficient acest sistem. cine vrea să parcheze pe spațiul public, să plătească.. da, inclusiv localnicii

deocamdată, pmb nu a ajuns cu transformarea peste tot, doar în 5% din locuri. dar va ajunge negreșit, pe toate bulevardele și străduțele.. de aia i-am recomandat încă sunt destule străzi cu parcări fără plată..

#60
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 09.01.2009

View Postslai, on 29 februarie 2024 - 13:48, said:

Si rablele sunt ale unora care pleaca cu lunile in concediu?
Sau sunt ale locuitorilor din bucale?
La   fel  si alea.La  mine in cartier  era un audi  a8 parcat in fata unui  parculet,de un an de zile.Nu mai era miscat de acolo.A venit  intr-o seara primarul  pe acolo in campanie electorala,si a vazut masina  acolo,plina de frunze,A doua zi  era platforma acolo ,si a fost luata.

View Postflt, on 29 februarie 2024 - 14:05, said:

pe stradă, în fața porții, nu este proprietatea ta. deci poate să vină oricine să proptească mașina dacă e legal... locuitorii să își bage mașinile în curte, nu să le lase pe stradă

primăria va face toate locurile cu plată și atunci va fi mai eficient acest sistem. cine vrea să parcheze pe spațiul public, să plătească.. da, inclusiv localnicii

deocamdată, pmb nu a ajuns cu transformarea peste tot, doar în 5% din locuri. dar va ajunge negreșit, pe toate bulevardele și străduțele.. de aia i-am recomandat încă sunt destule străzi cu parcări fără plată..
De acord  cu tine,eu am masina in  curte,Am pus mare pe poarta nu parcati garaj.Crezi  ca intereseaza pe cineva  semnul  meu?Mereu cand ies cu masina din curte trebuie sa ma apuc sa  caut prin vecini ,unde este  venita masina  respectiva.Odata am renuntat sa mai plec undeva cu masina ,pt ca un berbec  din asta,a venit  de la 3 stradute,a parcat masina  si a plecat,fara numar,fara nimic.Tu  recomanzi  prost.Dar  riveranii acelei strazi de ce  sunt obligati sa alerge la 2-3 strazi  departare  ca sa caute un loc de  parcare,doar pt  ca unul nu a vrut  sa plateasca parcare  la aeroport ,si si-a proptit cazanul electrificat  acolo,pt 10 zile.

Edited by cotizo_dacul, 29 February 2024 - 14:20.


#61
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007
Salut.
Postez și eu aici sper sa nu deranjez pe nimeni.
Unde pot parca în zona halei Laminor?
Mulțumesc.

#62
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
Cred ca o poți lasa in dedeman sau efectiv la bordura intre Costin Georgian si Republica.

#63
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Sigur te descurci sa ajungi cu mașina până la Hala Laminor? După întrebare reiese ca nu prea te descurci cu orientarea și cu folosirea funcției Street View din Google Maps.
Din fericire, poți folosi liniștit Metroul, statia de Metrou se afla la 5 min. de mers pe jos până la intrarea în Hala. Ba chiar și Tramvaiul, care are statie și mai aproape.

Edited by nei-k, 08 March 2024 - 06:30.


#64
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007

View Postnei-k, on 08 martie 2024 - 06:28, said:

Sigur te descurci sa ajungi cu mașina până la Hala Laminor? După întrebare reiese ca nu prea te descurci cu orientarea și cu folosirea funcției Street View din Google Maps.
Din fericire, poți folosi liniștit Metroul, statia de Metrou se afla la 5 min. de mers pe jos până la intrarea în Hala. Ba chiar și Tramvaiul, care are statie și mai aproape.

Nu locuiesc în București, nu cunosc acea zona. Ajung la hala sâmbătă pe la ora 18 și stau pana la 2-3 noaptea.  O să mă orientez la fata locului. Nu aș vrea să parchez pe locuri rezervate etc.

View Postbossake, on 08 martie 2024 - 04:17, said:

Cred ca o poți lasa in dedeman sau efectiv la bordura intre Costin Georgian si Republica.

Nu știu cum e acel dedeman, dar unele magazine dedeman închid porțile noaptea și eu stau pana la 2-3 noaptea sâmbătă seara.

#65
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Prietene, ai Google Maps pe telefon sau calculator? Studiază zona cu ajutorul aplicației, folosește Street View și te lămurești.
Valabil pentru oricine se deplasează, indiferent de modalitate, într-o zonă sau localitate necunoscută anterior.

Nu folosi parcarea magazinelor, se închid la ora 22

În zona,nu parca pe locuri marcate și numerotate, sunt parcări de reședință și riști amendă sau chiar ridicarea mașinii.

Ai parcare stradală la liber in apropierea halei, cu marcaj aferent. Parchează regulamentar, pe loc marcat ca atare, pentru că e bulevard administrat de Primăria Capitalei, circulă transport în comun acolo, și dacă încurci sau ești neregulamentar se ridică mașina direct + amendă.

Edited by nei-k, 08 March 2024 - 11:06.


#66
Crmn

Crmn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.12.2023
Are parcare proprie.

#67
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
dar nu e gratis

#68
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 26.02.2010
Pe lângă trotuar pe o străduță adiacentă Gării de Nord este in siguranță.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate