Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

autonivelanta peste autonivelanta

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 16.05.2018
Salutare,
Am un "mester" care-mi renoveaza apartamentul , iar asta seara dupa ce a terminat gresia de pus pe hol si bucatarie ,am vazut ca-n living si-n dormitor sunt diferente fata de hol ( 2cm living/3 cm dormitor) , asta dupa ce s-a turnat autonivelanta (CN68) .
Intrebarea este daca mai pot turna alt strat de sapa autonivelanta peste cea initiala sa aduc la nivel , altfel trebuie sa pun un parchet mai gros si diferit in ambele camere ori sa pun polistiren dublu in dormitor ...si nu stiu cum o sa fie cu strat dublu.

#2
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 01.09.2021
Se poate, dacă sapa existenta în stare buna.
Dacă nu are denivelări si dacă nu e la parter, eu as pune osb, grosimi diferite în camere.

#3
marianvasile

marianvasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 10.05.2013
@VerSus_88: există polistiren extrudat, din ăla tare, de 1, 2 și 3 cm. Eu din ăla aș pune sub parchet, decât să mai torn din nou autonivelanta.

#4
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,496
  • Înscris: 19.03.2022

Vizualizare mesajmarianvasile, pe 23 februarie 2024 - 07:01, a scris:

@VerSus_88: există polistiren extrudat, din ăla tare, de 1, 2 și 3 cm. Eu din ăla aș pune sub parchet, decât să mai torn din nou autonivelanta.
Eu asa am facut.
E cea mai facila solutie, si mai putin costisitoare.
Plus izoleaza daca cumva esti la parter.

#5
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 16.05.2018
am intrebat la dedeman si mi-au zis ca-n 6 luni- 1 an s-ar lasa extrudat-ul  si cel mai indicat sa dau un beton contact si apoi sa torn iar CN68

Edited by VerSus_88, 26 February 2024 - 11:48.


#6
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
Pai depinde de extrudat. Sunt unele f rezistente.

#7
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 21.01.2013

 VerSus_88, pe 26 februarie 2024 - 11:48, a scris:

am intrebat la dedeman si mi-au zis ca-n 6 luni- 1 an s-ar lasa extrudat-ul  si cel mai indicat sa dau un beton contact si apoi sa torn iar CN68

Sfat -nu mai cereti sfaturi de la Dedeman. Dar de data asta au nimerit-o oarecum...asa e, se lasa. La peste 1 tona/mp.

#8
razvan-softpedia

razvan-softpedia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 06.10.2019

View Postblackiesasha, on 14 martie 2024 - 07:38, said:

Sfat -nu mai cereti sfaturi de la Dedeman.

Mare dreptate ai ! Posted Image  Mie imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand vin la mine clienti "consiliati" de vanzatorii din magazinele diy. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate