Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Cum obtin reducere la Bolt? Sau e teapa?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#19
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Da. Doar atunci îți va fi activă reducerea.

#20
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Cred ca voi continua sa folosesc Bolt cand voi avea nevoie. Imi place ca imi spune pretul inainte sa fac cursa. Chiar acum am simulat niste curse in aplicatie. Si inainte sa comanzi iti spune te costa x lei. Vrei comanzi, nu vrei nu comanzi. Nu e ca la taxi, unde stai cu ochii beliti pe ceas si te intrebi: oare cat o costa? La taxi nu poti sti dinainte cati bani te costa!

Edited by Robert_Kiran, 20 February 2024 - 21:13.


#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Ai să primești de acum mailuri de la "Cristina de la Bolt" cu reduceri.

#22
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Doar dacă ai setat să primești oferte.
Eu am dezactivat mailurile.
Oricum ofertele se activează singure.

PS am folosit Bolt și în altă țară. Și a mers brici. Îmi arăta prețul în €. Când se termina cursa, trăgea banii.

Edited by mrfe, 20 February 2024 - 21:17.


#23
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

View PostRobert_Kiran, on 20 februarie 2024 - 21:06, said:

Stau si ma intreb cu ce m-au ajutat cele doua postari ale tale! Raspuns: cu nimic! Esti total off topic. Daca nu iti place subiectul, ignora-l! Dar te rog nu mai comenta aiurea!

Ai perfecta dreptate. A fost utimul meu comentariu pe subiectele deschise de tine.
Te salut si te respect. Pe vecie.
Sa traiesti.

#24
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Nu strica sa instalezi si Uber. Cand vrei sa comanzi o cursa, deschizi ambele aplicatii si verifici care e mai ieftina. Posted Image

#25
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View Postmrfe, on 20 februarie 2024 - 21:15, said:

Doar dacă ai setat să primești oferte.
Eu am dezactivat mailurile.
Oricum ofertele se activează singure.

PS am folosit Bolt și în altă țară. Și a mers brici. Îmi arăta prețul în €. Când se termina cursa, trăgea banii.
Eu cand am facut comanda am vazut acolo rubrica "numerar"! Si pe aia am selectat-o! Acum am vazut ca merge si cu cardul.
Intrebare: de obicei soferii Bolt nu iau bacsis? Omul de azi nici nu a vrut sa auda! Sau era o "exceptie"?

#26
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006

View PostRobert_Kiran, on 20 februarie 2024 - 21:13, said:

Cred ca voi continua sa folosesc Bolt cand voi avea nevoie. Imi place ca imi spune pretul inainte sa fac cursa. Chiar acum am simulat niste curse in aplicatie. Si inainte sa comanzi iti spune te costa x lei. Vrei comanzi, nu vrei nu comanzi. Nu e ca la taxi, unde stai cu ochii beliti pe ceas si te intrebi: oare cat o costa? La taxi nu poti sti dinainte cati bani te costa!
imi pare rau sa-ti stric bucuria, dar sa stii ca si la Bolt cursa poate costa mai mult decat iti spune initial. daca prinzi trafic mult sau aplicatia afiseaza alt traseu, te poti trezi usor cu dublul sumei initiale.
partea buna e ca poti deschide ticket la suport direct din aplicatie si primesti (cred ca automat) diferenta de bani dintre cat a costat efectiv si cat ti s-a estimat initial. dar nu primesti banii, ci credit in aplicatie (daca folosesti des Bolt, e practic acelasi lucru)

le: si la Uber e la fel

Edited by _Smiley_, 20 February 2024 - 21:26.


#27
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Habar nu am. Eu mai dau din aplicație 1-2 lei. Dar rar.
Nu îmi place culta bacșișului.

#28
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View Postdorin_2k, on 20 februarie 2024 - 21:13, said:

Ai să primești de acum mailuri de la "Cristina de la Bolt" cu reduceri.
Oho. Asa e. Exact acum a piuit telefonul. Mi-a scris si mie Cristina!

Îți oferim o reducere de 40% la primele tale 5 curse
Dacă ai nevoie să te deplasezi, suntem aici pentru tine. Nu contează dacă te întâlnești cu prietenii sau te duci la o întâlnire importantă, șoferii noștri parteneri sunt gata să te ajute indiferent de ocazie.
Cu Bolt, ajungi unde ai nevoie repede, la prețuri accesibile și cu ușurință.

Si a aparut si in aplicatie. Din pacate nu le pot folosi. Sunt valabile intre 20 si 26 februarie, si doar pentru Bucuresti!

NB! Oferta este limitată și poate fi folosită între 20.02.2024 și 26.02.2024. Unde poți folosi reducerea? În Bucharest, Romania. Valoarea reducerii este limitată la maximum 14 RON per cursă. Această ofertă este valabilă doar pentru ride-hailing, nu și pentru trotinete. Reducerea poate fi folosită pentru curse personale, prin următoarele metode de plată: Apple Pay, Bolt balance, Card, Cash, Google Pay.

Oare Cristina asta nu a vazut ca eu nu sunt din Bucuresti? Intr 20 si 26 februarie nu ajung prin Bucuresti .... asa ca nu le pot folosi. Poate imi va trimite oferte si in locatia de bastina!

#29
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,269
  • Înscris: 06.01.2007

View PostRobert_Kiran, on 20 februarie 2024 - 20:31, said:

Deci vine Bolt-ul o Skoda Roomster neagra, soferul tinerel amabil ..
Am citit tot ce ai scris, insa pe mine ma intereseaza strict daca soferul avea mustata sau nu.

#30
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View Post_Smiley_, on 20 februarie 2024 - 21:25, said:

imi pare rau sa-ti stric bucuria, dar sa stii ca si la Bolt cursa poate costa mai mult decat iti spune initial. daca prinzi trafic mult sau aplicatia afiseaza alt traseu, te poti trezi usor cu dublul sumei initiale.
partea buna e ca poti deschide ticket la suport direct din aplicatie si primesti (cred ca automat) diferenta de bani dintre cat a costat efectiv si cat ti s-a estimat initial. dar nu primesti banii, ci credit in aplicatie (daca folosesti des Bolt, e practic acelasi lucru)

le: si la Uber e la fel
Pe bune?!?!? Atunci nu e nici o afacere .... Tootusi, azi mi-au luat exact cat au spus la inceput!

#31
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Eu nu am pățit încă să mă taxeze mai mult decât mi-a arătat.

#32
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 15.04.2019
Ai platit cash la Bolt? Sunt surprins ca membri SP fac asta.

#33
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Dan a fost prima cursa, si da am platit cu cash. Desi eu urasc platile cash!

#34
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

View PostRobert_Kiran, on 20 februarie 2024 - 21:33, said:

Pe bune?!?!? Atunci nu e nici o afacere .... Tootusi, azi mi-au luat exact cat au spus la inceput!
Iti zice de la inceput cat ai de plata. Niciodata nu se va schimba tariful in timpul cursei.

#35
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
E simplu. Sunt promotii de crestere a bazei de clienti.

Tu spui prietenilor despre produs si le dai codul tau. Daca ei folosesc codul tau la inscriere, ambii primiti un discount/ beneficii.

View PostRobert_Kiran, on 20 februarie 2024 - 21:09, said:

Ciudat ... la mine in aplicatie nu scrie nimic de vreo reducere! Sau va scrie cand v-a folosi prietenul meu codul?
pentru ca promotiile sunt facute pe anumite baze de clienti.

De ex cineva care nu a folosit de mult bolt poate primi promotii 40-60% ca sa ii aduca inapoi pe platforma. Cineva care foloseste constant va primi ofertele mai mici.

e basic marketing.

#36
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View Postmaccip, on 20 februarie 2024 - 21:31, said:

Am citit tot ce ai scris, insa pe mine ma intereseaza strict daca soferul avea mustata sau nu.
Posted Image Posted Image Posted Image Nu avea!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate