Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum obtin reducere la Bolt? Sau e teapa?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Astazi a trebuit sa fac o cursa cu Bolt. Sau mai bine zis prima cursa cu Bolt! Pe scurt, masina de serviciu a "decedat"! Am fost cu ea la service si am lasat-o acolo. Cu ce sa ma intorc de la service? Initial am vrut sa iau un taxi. Cautand pe net, dau de Bolt! De curiozitate instalez aplicatia, si comand din aplicatie o cursa. Ce mi-a placut ca mi-a spus de la inceput cat ma costa, deci nu stai sa te uiti pe ceas ca la taxi! Pentru 5,6 km mi-a luat 23,40 de lei. Eu zic ca e ok ...
Deci vine Bolt-ul o Skoda Roomster neagra, soferul tinerel amabil ... totul a fost ok. I-am dat 25 de lei, si i-am spus multumesc, in sensul sa pastreze restul. Nici nu a vrut sa auda, mi-a dat 1 leu inapoi! Dar daca credeti ca totul a fost ok ... va inselati. Urmeaza partea ambigua!
Primesc un mail in care mi se multumeste ca am folosit Bolt. Ba mi se trimite in acel mail si factura. Si tot in acel mail primesc un cod.

Trimite-le codul de mai jos prietenilor și primești LEI 20 reducere la 1 curse viitoare!

Acum e acum. In acel mail nu scrie la ce prieteni sa trimit. Sau cum sa trimit acel cod. Pentru cei care folositi Bolt, cum trebuie trimis codul si unde ca sa obtin aceea reducere de 20 de lei la urmatoarea cursa? E pe bune aceasta reducere? Chiar iti da o astfel de reducere dupa numai o cursa efectuata? Sau e teapa?

Edited by Robert_Kiran, 20 February 2024 - 20:37.


#2
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Nu stiu daca are vreo legatura codul acela cu cursa ta. Poti pune print screen cu emailul, avand grija sa cenzurezi datele tale?

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,034
  • Înscris: 07.11.2006
Stimate Robi
Sincer cred ca esti suparat pe cel putin 98,75% din umanitate.
Mai exact, tu stii sa folosesti aplicatia BOLT, stii sa folosesti forumul Softpedia, da' nu stii sa sa te descurci mai departe?

Nici n-ai coborat bine dintr-o masina BOLT si deja te gandesti la tepe?

#4
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Probabil in email e un link pe care trebuie sa il trimiti unei cunostinte din agenda ta telefonica, cu conditia ca acea cunostinta sa nu aiba deja cont Bolt.

#5
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 18.06.2017
Nu am bolt, dar cel mai probabil e un cod de referal, si daca cel caruia ii trimiti codul isi face cont folosind codul de la tine, o sa fi recompensat cu acea reducere.
Insa prietenul isi poate face cont o singura data, trebuie sa iti faci multi prieteni noi, care nu au bolt :))

La fel e si la Revolut, tot primesc mesaje sa invit prieteni ca imi dau ei 200 lei. Nici macar nu imi bat capul sa fac propaganda, sa le vand serviciile.
Deci daca ai prieteni dornici sa isi instaleze aplicatii si sa isi faca conturi, prinde si trenul asta cu revolut, ca iese mai bine la cascaval.

#6
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

Vizualizare mesajmarga32, pe 20 februarie 2024 - 20:40, a scris:

Nu stiu daca are vreo legatura codul acela cu cursa ta. Poti pune print screen cu emailul, avand grija sa cenzurezi datele tale?


Are legatura cu cursa, deoarece am primit factura pe cursa respectiva. Mi-a spus chiar numele soferului.

Attached File  cod.jpg   37.03K   92 downloads

LE am sters codul!

Vizualizare mesajadisz, pe 20 februarie 2024 - 20:41, a scris:

Stimate Robi
Sincer cred ca esti suparat pe cel putin 98,75% din umanitate.
Mai exact, tu stii sa folosesti aplicatia BOLT, stii sa folosesti forumul Softpedia, da' nu stii sa sa te descurci mai departe?

Nici n-ai coborat bine dintr-o masina BOLT si deja te gandesti la tepe?
E prima cursa facuta cu Bolt. Dupa numai o cursa sa obtin o reducere de 20 de lei? Tie nu ti s-ar parea suspect?

Edited by Robert_Kiran, 20 February 2024 - 20:47.


#7
drive-x

drive-x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 25.10.2016
Dupa principiul tau Revolut iti da 200 de Ron daca trimti mesaj unui prieten...mhm

Nu e nici o reducere...e mecanism de agatat clienti.

#8
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

Vizualizare mesajrobert23mg, pe 20 februarie 2024 - 20:44, a scris:

Nu am bolt, dar cel mai probabil e un cod de referal, si daca cel caruia ii trimiti codul isi face cont folosind codul de la tine, o sa fi recompensat cu acea reducere.
Insa prietenul isi poate face cont o singura data, trebuie sa iti faci multi prieteni noi, care nu au bolt Posted image)

La fel e si la Revolut, tot primesc mesaje sa invit prieteni ca imi dau ei 200 lei. Nici macar nu imi bat capul sa fac propaganda, sa le vand serviciile.
Deci daca ai prieteni dornici sa isi instaleze aplicatii si sa isi faca conturi, prinde si trenul asta cu revolut, ca iese mai bine la cascaval.
Din mesajul primit eu inteleg ca eu primesc reducere de 20 de lei!

Vizualizare mesajdrive-x, pe 20 februarie 2024 - 20:48, a scris:

Dupa principiul tau Revolut iti da 200 de Ron daca trimti mesaj unui prieten...mhm

Nu e nici o reducere...e mecanism de agatat clienti.
Deci dau sau nu reducere?

#9
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

Vizualizare mesajRobert_Kiran, pe 20 februarie 2024 - 20:46, a scris:

E prima cursa facuta cu Bolt. Dupa numai o cursa sa obtin o reducere de 20 de lei? Tie nu ti s-ar parea suspect?
Da, e exact ca la Revolut, cum a zis un coleg mai sus. Dar codul ala e valabil o singura data. Asa ca alege o cunostinta care nu are cont de Bolt si trimite-i codul. Vezi ca sunt si niste termeni si conditii pe-acolo.

#10
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Nu e nimeni mai experimentat cu Bolt care sa ne lamureasca?

#11
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Ba da, poftim:

View Postrobert23mg, on 20 februarie 2024 - 20:44, said:

e un cod de referal, si daca cel caruia ii trimiti codul isi face cont folosind codul de la tine, o sa fii recompensat cu acea reducere.

View Postmarga32, on 20 februarie 2024 - 20:49, said:

Da, e exact ca la Revolut, cum a zis un coleg mai sus. Dar codul ala e valabil o singura data. Asa ca alege o cunostinta care nu are cont de Bolt si trimite-i codul. Vezi ca sunt si niste termeni si conditii pe-acolo.

View PostRobert_Kiran, on 20 februarie 2024 - 20:49, said:

Din mesajul primit eu inteleg ca eu primesc reducere de 20 de lei!
Da.

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,034
  • Înscris: 07.11.2006

Vizualizare mesajRobert_Kiran, pe 20 februarie 2024 - 20:46, a scris:

E prima cursa facuta cu Bolt. Dupa numai o cursa sa obtin o reducere de 20 de lei? Tie nu ti s-ar parea suspect?

Acum cum sa-ti zic?
Prima cursa, prima experienta, prima cafea, prima femeie, prima prima, chiar si un conservator si carcotas ca mine sta si se gandeste de doua ori daca-i bine sau nu cum a procedat.
In lumea asta confuza totul sau nimic este perfect suspect. Dar daca ma las balta primului meu impuls inseamna ca sunt vai de capul meu. Far' de  suparare.

ps.
De asemenea, ca si prieten doar, tre' sa ai in vedere si ...,cum sa-ti zic, nivelul/calitatea/ideea/valoarea/importanta/etc. temelor pe care le aduci la cunostinta. Ma abtin sa continui, da' tre' sa gandesti de trei ori si sa postezi odata. Pentru viitor, desigur.
Si nu te supara, fiind convins ca esti unul dintre cei cu bune intentii, dar temele deschise de tine sunt in marea lor majoritate puerile, infantilen si risca sa devina ironia si bascalia multimii. Fara resentimente Posted image

Edited by adisz, 20 February 2024 - 21:06.


#13
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Eu primesc tot timpul x% reducere.
Vei primi reducere la o cursă, dacă cineva își face cont la bolt cu acel cod. Simplu.
Eu am cardul pus în aplicație. Mult mai comod.

Edited by mrfe, 20 February 2024 - 21:05.


#14
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

Vizualizare mesajadisz, pe 20 februarie 2024 - 20:41, a scris:

Stimate Robi
Sincer cred ca esti suparat pe cel putin 98,75% din umanitate.
Mai exact, tu stii sa folosesti aplicatia BOLT, stii sa folosesti forumul Softpedia, da' nu stii sa sa te descurci mai departe?

Nici n-ai coborat bine dintr-o masina BOLT si deja te gandesti la tepe?

Vizualizare mesajadisz, pe 20 februarie 2024 - 21:01, a scris:

Acum cum sa-ti zic?
Prima cursa, prima experienta, prima cafea, prima femeie, prima prima, chiar si un conservator si carcotas ca mine sta si se gandeste de doua ori daca-i bine sau nu cum a procedat.
In lumea asta confuza totul sau nimic este perfect suspect. Dar daca ma las balta primului meu impuls inseamna ca sunt vai de capul meu. Far' de  suparare.

ps.
De asemenea, ca si prieten doar, tre' sa ai in vedere si ...,cum sa-ti zic, nivelul/calitatea/ideea/valoarea/importanta/etc. temelor pe care le aduci la cunostinta. Ma abtin sa continui, da' tre' sa gandesti de trei ori si sa postezi odata. Pentru viitor, desigur.
Si nu te supara. Sunt convins ca esti unul dintre cei cu bune intentii, dar temele puerile, infantile risca sa devina ironia si bascalia multimii. Fara resentimente Posted image
Stau si ma intreb cu ce m-au ajutat cele doua postari ale tale! Raspuns: cu nimic! Esti total off topic. Daca nu iti place subiectul, ignora-l! Dar te rog nu mai comenta aiurea!

#15
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
M-am uitat chiar acum în app. am 40% pentru următoarele 5 curse.

Edited by mrfe, 20 February 2024 - 21:07.


#16
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

Vizualizare mesajmrfe, pe 20 februarie 2024 - 21:04, a scris:

Eu primesc tot timpul x% reducere.
Vei primi reducere la o cursă, dacă cineva își face cont la bolt cu acel cod. Simplu.
Eu am cardul pus în aplicație. Mult mai comod.
Deci sa gasesc pe cineva care nu are cont, sa il conving sa isi faca cont, sa bage codul meu, si asa voi obtine acea reducere de 20 de lei? Asta sa fie procedura?

#17
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Da. Dar sincer nu are rost să te complici. O să îți trimită reduceri, bănuiesc în fuctie de cât mergi cu ei.
Ideea este că și cel care se înscrie de pe link-ul tău primește ceva.

Edited by mrfe, 20 February 2024 - 21:10.


#18
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

Vizualizare mesajmrfe, pe 20 februarie 2024 - 21:06, a scris:

M-am uitat chiar acum în app. am 40% pentru următoarele 5 curse.
Ciudat ... la mine in aplicatie nu scrie nimic de vreo reducere! Sau va scrie cand v-a folosi prietenul meu codul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate