Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Sky, Netflix sau Prime?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,708
  • Înscris: 09.11.2010
Le-am incercat pe toate. Cel mai mult folosesc Netflix.  Uneori ma mai uit pe Prime, HBO Max si Disney. Sky nu am incercat dar nici nu ma tenteaza prea tare.

#20
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,478
  • Înscris: 17.06.2007
Toate sunt bune în felul lor. Preferabil să le ai pe toate. Uneori anumite platforme sunt mai atractive, alteori nu. Depinde de mai mulți factori, perioade, bani, timp, etc.

#21
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.03.2010
Avind in vedere ca mai toate (n-am stat sa verific) ofera perioade de proba gratis, n-ai decit sa vezi singura ce au fiecare de oferit. Altfel, eu nu vad rostul abonamentelor separate la serviciile astea, decit daca sint incluse in alte pachete (sa vina ca bonus).

#22
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 15.11.2005
Mie sky mi se pare cel mai bun, da, nu e 4k dar macar ai ce sa vezi, spre deosebire de netflix care are dar nu ai ce sa vezi, pur si simplu e doar o trompeta de propaganda.
Si sa nu uit de disney, care e cam la acelasi nivel cu netflix.

#23
Cmd199306

Cmd199306

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 15.07.2019
Mie Sky îmi place cel mai mult, dar dacă vrei filme noi, să ştii că sunt în proporţie mai mică decât filmele vechi sau "clasice". Dacă ai chef să vezi sau să revezi Chinatown, Schindler's List sau Twin Peaks, merită să-ţi faci abonament măcar o lună.

#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,294
  • Înscris: 05.06.2002

Vizualizare mesajLex404, pe 16 februarie 2024 - 21:27, a scris:

Te uiti la ce ofera fiecare si decizi.
nu ai ce sa te decizi! pe oricare l-ai lua intr-o perioada de timp epuizezi continutul interesant de pe el. asa ca cea mai buna miscare e sa inchizi subscriptia si sa treci pe altul, unde iarasi stai pana vezi ca nu mai gasesti chestii interesante.

nu exista unul “ză best”, toate au chestii interesante si o gramada de umplutura. in stilul asta iei de la fiecare numai ciresele de pe tort. cel mai mult continut de calitate obtinut cu cei mai putini bani.

#25
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,590
  • Înscris: 26.12.2015

Vizualizare mesajLex404, pe 16 februarie 2024 - 21:27, a scris:

Eu de ex am Apple TV+ pentru ca imi e inclus in AppleOne. Acolo am cateva show-uri foarte misto (Acapulco, Loot, Severance si altele)
Am si Amazon Prime ca ala imi e inclus cu Prime dar acolo ne-am uitat la The Man in the High Castle si cam atat
HBO Max

Romania nu serveste Apple Tv+ , dar, hei, e disponibil in Republica Moldova si-n cateva tari bananiere.

Folosesc Netflix, HBO Max, SkyShowtime si Prime Video/Disney+ ocazional. Hbo Max merita toti banii, Netflix are foarte putine productii de calitate, dar o parte din documentare sunt foarte bune, iar SkyShowtime e problematic cu intrarile si iesirile rapide de continut sau seriale care apar pe bucatele dupa n luni de la lansare. Din pacate, tot la pirati am apelat in ultima perioada. Married with children, Doctor Who, Ncis, si Law and order, primele sezoane,  nu sunt disponibile pe nicio platforma de pe la noi, dar la o calitate foarte buna prin alte parti.

Edited by Cosmin_Andrei, 17 February 2024 - 10:26.


#26
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 04.03.2020
Eu am Skyshowtime (2 Euroi) si Netflix.
Cel mai multumit sunt de Netflix.
Aveam si HBO GO care a devenit MAX, dar acum nu mai au contract cu Digi si nu mai pot vedea gratis nimic (am pachetul HBO la cablu).

Edited by JustXXL, 17 February 2024 - 15:17.


#27
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 26.10.2021
Ba au contract cu digi.
Hbo max la digi+aplicația online.

#28
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,652
  • Înscris: 14.10.2004
Cand zici Sky te referi Skyshowtime?
Daca da asta mai mult de 5 lei/luna nu merita dpmdv.

#29
qwerty-uiop

qwerty-uiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.01.2020
In SUA se vor uni in curand Paramount+ si Peacock. Iar pe sport se va face o platforma unita ESPN-FOX-WBD. Asta e viitorul, nu mai merge cu platforme separate si zeci de abonamente.

#30
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,294
  • Înscris: 05.06.2002
da, e foarte fragmentata piata.

#31
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Toate.

#32
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,766
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajJustXXL, pe 17 februarie 2024 - 15:17, a scris:

Eu am Skyshowtime (2 Euroi) si Netflix.
Cel mai multumit sunt de Netflix.
Aveam si HBO GO care a devenit MAX, dar acum nu mai au contract cu Digi si nu mai pot vedea gratis nimic (am pachetul HBO la cablu).

Vizualizare mesajp243df, pe 17 februarie 2024 - 15:56, a scris:

Ba au contract cu digi.
Hbo max la digi+aplicația online.

Probabil el intra pe adresa gresita: https://www.max.com/ in loc de  https://www.hbomax.com/ si de aceea zice ca nu mai are acces la HBO Max.

#33
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 26.10.2021

View Postwertyck, on 21 februarie 2024 - 15:55, said:


Probabil el intra pe adresa gresita: https://www.max.com/ in loc de  https://www.hbomax.com/ si de aceea zice ca nu mai are acces la HBO Max.
A rezolvat.

#34
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,731
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajFane, pe 18 februarie 2024 - 11:33, a scris:

da, e foarte fragmentata piata.
Trebuie sa inceapa monopolizarea :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate