Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Sky, Netflix sau Prime?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017
Buna tuturor. După cum scrie si in titlul topicului, ei bine, nu ma pot decide. Am Netflix, l-am folosit vreo 3 luni, acum e suspendat o luna, am instalat Prime, bunicel. Ma gandeam si la Sky. Merita sa ma mai bag si pe Sky? Am auzit ca unora nici nu le merge, ar fi culmea sa mai platesc si degeaba abonamentul.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Cum putem sa stim noi ce sa alegi, cu cunoastem la ce vrei sa te uiti :)

#3
Narcismun

Narcismun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.06.2022

View Postbbseptik2017, on 16 februarie 2024 - 20:52, said:

Buna tuturor. După cum scrie si in titlul topicului, ei bine, nu ma pot decide. Am Netflix, l-am folosit vreo 3 luni, acum e suspendat o luna, am instalat Prime, bunicel. Ma gandeam si la Sky. Merita sa ma mai bag si pe Sky? Am auzit ca unora nici nu le merge, ar fi culmea sa mai platesc si degeaba abonamentul.
Si eu am renuntat la Netflix din ratiuni care tin atat de continut (mult si mediocru) cat si de pret. Am Prime, Sky, Disney Plus si HBO Max, iar Netflix ma costa aproape cat toate celelalte la un loc (Max este inclus in abonamentul Digi).
La cat costa, Sky este ok.

#4
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
toate prin rotatie.

#5
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

View Postandreic, on 16 februarie 2024 - 20:58, said:

Cum putem sa stim noi ce sa alegi, cu cunoastem la ce vrei sa te uiti Posted Image

Corect. NU am dat toate detaliile. Mă interesează o gama cat mai larga de filme si filme cat mai noi. Nu prea m-a dat pe spate Netflix din punctul asta de vedere, de asta l-am si suspendat. Cel puțin pentru o luna.

Edited by bbseptik2017, 16 February 2024 - 21:12.


#6
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

View Postkrtyna, on 16 februarie 2024 - 21:17, said:

Nici unul.
Daca ai smart tv faci cont real-debrid, e 3 euro pe luna, instalezi Stremio si extensia torrentio si te uiti la ce vrei tu, nu la ce vrea netflix. Si nici nu foloseste 90% din energia sistemului pentru drm.

Am Google TV, cu 'nspe aplicații de streaming preinstalate.

#7
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Daca pe smart tv-ul tau merge nu inseamna ca merge pe orice smart tv stremio. De ex. pe WebOS nu ai streamio.
Discutia era despre ofertele platformelor de streaming legale nu despre piraterie! Ce supriza ne-ai dezvaluit ... este mai ieftin sa piratezi continutul decat sa platesti drepturi de autor la n platforme .
Postul tau este aici: Forumul Softpedia>Professional Zone>TV / Radio & Satelit>Stream-uri, aplicații, TV Smart și soft-uri Radio-TV legale

Revenind la intrebarea topicului este 4 euro acum abonamentul pe o luna la Skyshowtime iti faci o luna si vezi daca-l platesti si luna urmatoare sau nu in functie de preferintele personale, nu de ce-ti spune unu sau altul pe forum.

View Postbbseptik2017, on 16 februarie 2024 - 20:52, said:

Am auzit ca unora nici nu le merge, ar fi culmea sa mai platesc si degeaba abonamentul.
Scuze dar aici imi da cu virgula ...

Edited by MD, 16 February 2024 - 21:38.


#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View PostFane, on 16 februarie 2024 - 21:09, said:

toate prin rotatie.
Cam cel mai bun raspuns.

Te uiti la ce ofera fiecare si decizi.

Eu de ex am Apple TV+ pentru ca imi e inclus in AppleOne. Acolo am cateva show-uri foarte misto (Acapulco, Loot, Severance si altele)
Am si Amazon Prime ca ala imi e inclus cu Prime dar acolo ne-am uitat la The Man in the High Castle si cam atat
HBO Max

La Netflix am renuntat, momentan. Nu imi mai placea nimic.

Edited by December, 17 February 2024 - 05:46.


#9
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 02.06.2020

 bbseptik2017, on 16 februarie 2024 - 21:11, said:



Corect. NU am dat toate detaliile. Mă interesează o gama cat mai larga de filme si filme cat mai noi. Nu prea m-a dat pe spate Netflix din punctul asta de vedere, de asta l-am si suspendat. Cel puțin pentru o luna.

Ce-i drept, destule filme noi de la Universal și Paramount au apărut în ultimul an pe SkyShowtime, recent au pus ultimul film Mission Impossible, pe 21 Martie intră si Oppenheimer. Merită SkyShowtime. În aceeași măsură merită și HBO Max.

#10
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022
YouTube și TV5 Monde Plus

#11
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,236
  • Înscris: 15.03.2013

Vizualizare mesajbbseptik2017, pe 16 februarie 2024 - 20:52, a scris:

Buna tuturor. După cum scrie si in titlul topicului, ei bine, nu ma pot decide. Am Netflix, l-am folosit vreo 3 luni, acum e suspendat o luna, am instalat Prime, bunicel. Ma gandeam si la Sky. Merita sa ma mai bag si pe Sky? Am auzit ca unora nici nu le merge, ar fi culmea sa mai platesc si degeaba abonamentul.
La prima vedere a acestei postari, am avut o vaga senzatie ca se face trolling. Insa, cand s-a mentionat faptul ca posesorul detine un tv cu SO google tv, mi-am dat seama ca nu a fost doar o senzatie, ci o confirmare. ;) Totusi, insa, daca initiatorul este in cautarea "Sfantului Graal mioritic" si insista sa fie revelat, este rugat sa intre pe topicul legal si corect (kodi, gen) :)

Edited by calincosma, 16 February 2024 - 22:30.


#12
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Am skyshowtime la 1.99E/luna for 100 years. Nici nu imi mai trebuie altceva. Oricum in afara de seriale aproape toate de aplicatiile de streaming au foarte multe filme mediocre, de umplutura. Mai ales Netflix, productiile alea proprii, vin pe banda rulanta, 90% extrem de slabe. Catalogu de filme e mare, da bine la marketing, dar sunt je--guri. Mai mult de 10 min nu poti rezista la ele.

#13
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009

Vizualizare mesajlost2209, pe 16 februarie 2024 - 22:42, a scris:

Am skyshowtime la 1.99E/luna for 100 years. (...)
Iar ăștia 100 de ani ți se vor sfîrși în aprilie, cînd abonamentul crește la 6 euro/lună pentru varianta fără reclame. Deci vei plăti 3 euro (hai, 2,99 dacă vrei), căci abonamentul tău e cu „50% pe viață”, nu cu „1,99 pentru 100 de ani”...Posted image

P.S. Pentru mai multe detalii, intră pe topicul dedicat.

Edited by crislacor, 16 February 2024 - 22:48.


#14
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,006
  • Înscris: 02.08.2021
De ce nu HBO go?

Netflix mi se pare cel mai complet.

View PostFane, on 16 februarie 2024 - 21:09, said:

toate prin rotatie.
Mai ales că au trial-uri gratuite :icecream:

#15
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 03.01.2007
Incearca HBO MAX.

#16
cralin

cralin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 18.09.2020
Nu stiu altii cum sint, dar mie Netflix (ala care il vedeam din cauza geolocatiei) mi se pare ca este cea mai mare cloaca de continut woke si/sau sub-mediocru pentru care platesti cel mai mult.

Am renuntat sa mai finantez un astfel de continut.

Edited by cralin, 16 February 2024 - 23:38.


#17
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 23.12.2023
Fa abonament la ce vrei. Luna urmatoare faci la altceva. Nu are rost sa platesti 3-4 abonamente luna de luna :)

#18
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006
Netflix si Prime, bani pierduti degeaba, se uita fata cu sotia la vreo doua seriale, in rest filme multe si slabute, rar vad cate un film mai reusit, Prime a inceput si cu reclamele daca nu platesti mai mult

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate