Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Windows 11 Insider Preview 24H2

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Nu-i exclus ca și la Microsoft să se meargă pe același principiu pe care se merge-n RO cu întreținerea șoselelor: asfaltăm prost ca s-avem de încasat bani pentru reparațiile ulterioare!...

[ https://i.imgur.com/NGq34Xj.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Între timp s-a rezolvat și bug-ul cu pictogramele, prin intermediul ultimului build 26085.1 - din 20 Martie 2024:

Fixed an issue where when opening the context menu in File Explorer, the icons might appear out of place and overlapping text

#21
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
La ultimul Cumulative Update Build 26090.112 (KB5037477) mi-au stricat brightness-ul la clipurile video rulate-n full screen, absolut nicio metodă de rezolvare găsită pe internet nu vrea să-mi funcționeaze!...

https://www.elevenfo...march-29.23892/

#22
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Între timp am trecut la build 26100.1, persistând totuși neajunsul cu creșterea automată a luminozității la video în full screen, deși folosesc un PC, deci nicidecum un laptop!...

Modificarea în regiștrii Windows-ului n-a rezolvat problema mea:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NfqIDV4eSWI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
Lotusisrael

Lotusisrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,714
  • Înscris: 05.01.2020
Pentru cei care vor să folosească Windows 11 preview fără acele system requirements specifice, dar fără hack sau editări, recomand să încerce Windows Server 2025 preview, este varianta de server a Windows 11. Docamdată în Canary channel, ultimul build săptămâna trecută, versiunea 26085  ultima, se actualizează de obicei la două săptămâni, uneori la trei. Lipsește Windows Store, deși există o parte din aplicațiile ce se actualizează de obicei prin Windows Store, ele actualizându-se manual sau prin trecerea de la build la build. Se pot instala și aplicații de Store printr-un procedeu manual, mai complicat, dacă vreți neapărat. Cam tot ce a rulat Windows 8.1 x64 și Windows 10 x64 va rula această variantă de Windows 11. Trebuie făcute niște tweaks la setări, unele doar la instalarea inițială, altele după update de la build la build. Cred că acest site vă ajută, deși ultimul Windows de server listat este Windows Server 2022, bazat pe Windows 10 https://www.windowsworkstation.com/

Windows Server 2025 (Windows 11 Server) preview link download https://www.microsof...erpreviewserver Aveți grijă să dați full acces la cookies, ca să puteți descărca. După lansare, va fi un trial legal de 6 luni, ce va putea fi reseta legal de câteva ori după expirarea trial-ului inițial, permițând folosirea Windows timp de 2-3 ani fără a cumpăra licență, iar studenții (inclusiv masteranazi și doctoranzi) probabil că vor putea lua licență gratuită prin Dreamspark definitiv. Eu ruleaz pe un hardware foarte vechi (Intel Celerom și 2 gb ram) și merge ok.

#24
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Chiar dacă hardware-ul tău este unul extrem de vechi și Cererom practic nu există, roagă totuși pe vreun moderator ca să-ți mute postarea într-un thread cu numele:

Windows Server 2025 preview

#25
Lotusisrael

Lotusisrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,714
  • Înscris: 05.01.2020
Nu aceasta era ideea. Dacă era, făceam thread separat de la început. Am vrut să arată că Windows Server 2025 este un Windows 11 alternativ, dar tot Windows 11 (are același kernel și aceeași structură de bază, interfață și funcții de bază), că poate rula fără probleme majore și pe hardware antic, că poate fi o formă de a avea un Windows 11 pe hardware mai vechi, că este mai robust, cumva și, nu în ultimul rând, că Windows 11 în general poate rula pe hardware mult mai vechi decât este recomandat de Microsoft fără probleme majore.

Edited by Ravy, 08 April 2024 - 16:30.


#26
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
ai uitat să specifici care producători anume de componente au lansat și drivere pentru Windows Server 2025...

Edited by Ravy, 08 April 2024 - 16:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate